PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=530650}

Porąbani

Tucker and Dale vs. Evil
6,8 39 373
oceny
6,8 10 1 39373
7,4 8
ocen krytyków
Porąbani
powrót do forum filmu Porąbani

Badzmy szczerzy - Janusz nie doceni tego filmu. Janusz bedzie narzekal ze zarty suche, ze aktorstwo dretwe, ze fabula idiotyczna. Janusz jest bowiem taka sama ofiara jak nastolatki w filmie: napedzany uprzedzeniami i niewiedza, przez co tez jest w stanie ocenic ten film rownie trafnie co kalmara w kawiorze, ktorego uzna za "gluta w gownie". Tymczasem film jest swietna komedia, perfekcyjnie wysmiewajaca nie tylko tematy typu "nie oceniaj ksiazki po okladce", ale przede wszystkim debilne schematy znane z dziesiatkow glupawych teen slasherow. Az chce sie postawic to DVD na polce obok ""evil Dead" i "Dead Alive", choc humor jest tu nieco innego rodzaju - gdybym mial przekladac na tytuly bardziej znane Januszowi, to okreslilbym go jako "Ernest I Lesna Masakra". Komedia pomylek w oryginalnym wydaniu.

ocenił(a) film na 10
rozkminator

film jest zacny

ocenił(a) film na 7
rozkminator

Łojezu kolejny z tym nieszczęsnym Januszem wyskakuje. Nie wiem skąd się wziął ten krzywdzący stereotyp, znam kilku Januszy i wszyscy są jego zaprzeczeniem. Ale ważne że dzieciarnia ma zabawę w internecie. No ale żeby nie było offtopu, film zacny, nie koniecznie dla ąę kinomanów, tylko raczej koneserów gatunku i reszty luzaków.

ocenił(a) film na 8
kfleszer

No to specjalnie dla ciebie: to nie jest kolejna komedia dla Kowalskiego. Też się przyczepisz..? Tekstu o dzieciarni pozwolę sobie nie komentować.

ocenił(a) film na 7
rozkminator

Dziękuję :)

ocenił(a) film na 8
kfleszer

Chylę kapelusza :)

rozkminator

Ja też dziękuję :) Też mi się nie podoba ten hejt na imię.

ocenił(a) film na 8
michal.2907

Mam nadzieję że żaden Janusz Kowalski tu nie trafi xD

rozkminator

A ja mam nadzieję, że trafią tu Nasfeter, Meissner, Basałaj, Korczak, Józefowicz i Majewski i wam nakopią :)

ocenił(a) film na 10
rozkminator

A co Ty masz do Kowalskich?! Ja znam jednego Kowalskiego i to jest zajebisty gość! Jak możesz tak szufladkować ludzi, Ty ignorancie?!

PS. Oczywiście żartuję, żebyś przypadkiem nie wziął tego na serio :-)

ocenił(a) film na 8
Wredny_Sqrvol

Bo ja wolę Iksińskich, a już zwłaszcza Iksińskie lub Iksińszczowianki :P

ocenił(a) film na 10
rozkminator

Przyjmuję takie tłumaczenie. Będzie na przyszłość, kiedy kolejni obrońcy wartości ogólnoludzkich będą Cię chcieli atakować.

ocenił(a) film na 8
kfleszer

Kiedyś był "Andrzej (Lepper?)" teraz jest "Janusz (Palikot?)", a za 10 lat będzie "Ernest" albo jakiś inny.

ocenił(a) film na 7
grd1

Z tym Andrzejem to pierwsze słyszę.

ocenił(a) film na 8
kfleszer

Andrzej się mówiło kiedyś

ocenił(a) film na 5
grd1

Nie było Andrzejów tylko były Mariany. Mariany teraz zamieniły sie w Janusze. I nie chodzi o kogos znanego tylko szczegolny typ i wyglad czlowieka o narodowosci polskiej. Jak wyglada taki Janusz? zobacz na yt typowyjanush.

użytkownik usunięty
soglif3

Andrzeje też były, cedro w podobnej dzielni co ja się obracał pewnie :p

rozkminator

Janusz nie jest dla mnie człowiekiem. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 8
rozkminator

Strasznie myląca ta gwara. Janusz to nie imię, gimbus to nie stopień edukacji... nie można wprowadzić np p. Alanta? Mało prawdopodobne nazwisko, więc "pokrzywdzonych" będzie niewielu.

ocenił(a) film na 8
YouzeQ

Janusz to nie imię. Janusz to osobna kategoria homo sapiens.

ocenił(a) film na 8
rozkminator

Janusz to stan umysłu. :D
A film świetny, chyba już trzeci raz go oglądam. A w ogóle, to jestem Andrzej. :D

ocenił(a) film na 8
rozkminator

Przyjdzie i kolej na Michałów. Wtedy będę miał przerąbane w internetach.

Militiades

Przepraszam, ale "michalki" juz byly, w nieco innym kontekscie; to takie blache opowiastki, anegdotki, zarty niewielkiego kalibru (vide: slowniki jez.polskiego).

rozkminator

Janusza poszukaj jak będziesz stał przed lustrem. Wiem, że chciałeś sobie poprawić samoocenę ale nie musisz tego robić na Filmwebie..

ocenił(a) film na 8
drammo

Proponuję jakąś maść na ból okrężnicy. Nigdy nie rozumiałem brania do siebie uogólnień tylko przez zbieżność imion.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones