PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=338318}
7,9 34 154
oceny
7,9 10 1 34154
7,3 18
ocen krytyków
Pora umierać
powrót do forum filmu Pora umierać

...Ja jestem zmierzchem dnia, który się skłania ku zachodowi i w ciemności brodzi. Noc, siostra śmierci oczy mi przysłania i wkrótce z całym światem mnie pogodzi. A jeśli kochasz, choć prawdę dostrzegniesz, kochasz tym bardziej, im rychlej odbiegniesz.

Opowieść o życiu niesamowitej kobiety, która pomimo swojego wieku nie postradała rozumu. Otwarcie mówi o ludzkiej głupocie, jest w stanie wyperswadować wszelkie niepoprawne zachowania i przyzwyczajenia, chociażby swojej wnuczce.
Dobra gra aktorska Pani Szaflarskiej pozwala nam darzyć Panią Anielę dużą sympatią, przy której śmierci towarzyszyły mi łzy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Sidow

Mhm, dzięki niemu zakończenie, pomimo śmierci Anieli, zrobiło się jakieś takie optymistyczne :)

ocenił(a) film na 5
Sidow

sympatycznej?! zrzędliwa i złośliwa, unosząca sie pychą, to sympatyczna i miła pani ? jak dla mnie strasznie irytująca

Flauius

No i co z tego. Tak są często postrzegani starzy ludzie. Film też przedstawia rzeczywistość z punktu widzenia tej "zrzędliwej i złośliwej" niewiasty. Dobry film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones