PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=217823}

Posejdon

Poseidon
6,1 32 153
oceny
6,1 10 1 32153
4,3 6
ocen krytyków
Posejdon
powrót do forum filmu Posejdon

Film sam w sobie jest niezły, jednak jako remake ww. arcydzieła gatunku - katastrofalny. Zarzut największy, to fakt iż w porównaniu z oryginałem film w napięciu nie trzyma w ogóle. Nowy "Posejdon" mimo, że króciutki, wycinając napisy początkowe i końcowe trwa z godzinę i 20 minut, i tak potrafi przynudzać. Cały film zagadkę ma jedną - na co wydano 160 milionów dolarów? Efektowny jest, fakt, ale nie w sposób wyjaśniający taki budżet. Nie wiem jak innych, ale mnie bardzo raziły na tle tego wszystkiego... plastikowe windy. I wreszcie wada największa, papierowe, beznamiętne postacie. Gdy w oryginale sprzed lat umierała Shelley Winters (nominacja do Oscara) widzowi rozrywało serce. W nowej wersji śmierć sympatycznej meksykanki mało nas obchodzi. Kiepsko to świadczy głównie o scenarzyście i reżyserze. Aktorki się nie czepiam, trudno grać gdy nie ma się nic do zagrania... Są też sceny raczej niezamierzenie śmieszne - Kurt wynurzający się spod dwóch ciał wygląda wręcz komicznie. Podobne uczucia ma się, gdy widzimy miny Stacy Ferguson...

W sumie bardzo niepotrzebny remake w ładnych dekoracjach. Widzowi krzywdy nie zrobi, ale gatunek kina katastroficznego skrzywdził niemiłosiernie.

użytkownik usunięty
cxap

Mnie najbardziej rozśmieszyła ta scena z przepychaniem tej butli żeby te wiatraki rozwalić. Facet męczy się i sapie, mówi reszcie że nie da rady. W końcu jednak wbija się na tą butlę i przepycha swoim ciałem kręcą się jak kukiełka. Takich scen które miały być dramatyczne a były niezamierzenie śmieszne jest cała masa. Film miał fajnych aktorów i efekty a wyszedł niesamowicie biednie i tandetnie. I jeszcze ta Fergie z kiczowatego The Black Eyed Peas:)

Kiczowate, nie kiczowate, ale cycki miała fajne

użytkownik usunięty
mlody969

Fergie? Nie, dziękuję.

festival gimbusow.

cxap

Mniej więcej w 4' 37" młodzi mówią do ojca, że znaleźliby miliard sposobów, żeby "to" zrobić. Za chwilę dziewuszka o wyglądzie i inteligencji jakiejś Britnej używa słów, że ma dosyć jego, tutaj cytat,: "protekcjonalnego tonu". To już są jaja jakieś:-)
W połowie lat 80-tych oglądałem pierwszą wersję tego filmu, jeszcze jako nastolatek. Mama poszła na 4. zmianę, a w tamtych czasach w TV były tylko filmy radzieckie i PRL-owskie, więc poczekałem na sobotnią emisję "Tragedii Posejdona" i do tej pory pamiętam, jakie zrobił na mnie wrażenie. No ale po takich tekstach, po niecałych pięciu minutach, czego się można spodziewać po jego reaktywacji? Jakiegoś Amerikan Paj, tyle że w wersji katastroficznej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones