PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489730}

Poważny człowiek

A Serious Man
6,7 39 566
ocen
6,7 10 1 39566
7,5 31
ocen krytyków
Poważny człowiek
powrót do forum filmu Poważny człowiek

Co to w ogóle jest za film? Nuda, nuda jeszcze raz nuda! gdzie ta czarna komedia? Ani raz się nie zaśmiałam ani nie uśmiechnęłam, to raczej dramat, a nawet jeśli dramat to dla jakiś flegmatyków w wieku 50 lat minimum...;/ Żenujące jest to że ten film jest nominowany do Oscara:O za co ja się pytam? jaki tam jest wątek poruszony zasługujący chociaż na 1/10 oscara? tylko dlatego ze slynni bracia wyreżyserowali ten kiepski film, to już jest nominowany... Moim zdaniem jest wiele lepszych filmów które zasługują na Oscara z Polski np Rewers, a z Ameryki chociażby Invictus! Tak na marginesie ciekawa jest czy Freeman dostanie Oscara za rolę Nelsona Mandeli - obyy, bo na nią zasługuje. Nie oglądajcie A serious man, szkoda waszego cennego czasu ;) Reżyserowie myśleli że jak rudy powie do kolegi paląc fajkę "qur*a" to będzie śmiesznie..niestety w ogóle nie było śmiesznie, wręcz aż głupio.. te dialogi... porażka!!!!!!

ocenił(a) film na 9
kasia_dabrowska1

Obawiam się, że nie zrozumiałaś filmu - co jest dla mnie dziwne, bo ja od pierwszej minuty miałam uśmiech na twarzy. Film jest dla mnie arcydziełem, nic dodać nic ująć - niesie piękne przesłanie i moim zdaniem, jest to czarna komedia w 100% ukazująca stricte dramat w życiu głównego bohatera. Każdy dialog, każdy kadr ma tu swój sens i niepowtarzalny urok i humor, jestem po prostu oczarowana ;) Salwy śmiechu nad genialnymi postaciami (Sy - mistrzostwo, Arthur, rabinowie, Koreańczyk, sąsiad), siedziałam wgapiona i śmiejąca się do siebie, jednak był to śmiech spowodowany doskonałym humorem filmu, jednocześnie ukazującym zagubienie i zdezorientowanie gł. boharera. Interpretacja jest trudna, trudno wyłapać właściwą, ale wg mnie to jest to - zastanowienie. I znów gratulacje ślę w stronę braci C, mam nadzieję, że Oscar wpadnie w ich ręce ;)
A tym, którzy nie zrozumieli - współczuję, bo film jest naprawdę boski.

ocenił(a) film na 9
smoothie

Zgadzam się w 100% :) co do założyciela tematu, to być może faktycznie filmu nie zrozumiałaś, ale nie każdemu musi się podobać :) bardzo specyficzny film... Ale na pewno bym prędzej dal Oscara "A Serious Man" niż "Invictus". Jak dla mnie to ten drugi film był znacznie bardziej nudny i przede wszystkim baaaardzo wyidealizował Mandelę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones