PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489730}

Poważny człowiek

A Serious Man
6,7 39 566
ocen
6,7 10 1 39566
7,5 31
ocen krytyków
Poważny człowiek
powrót do forum filmu Poważny człowiek

Jak dla mnie BOMBA!

ocenił(a) film na 9

Coenowie w pełnej formie, Serious Man jest jednym z ich lepszych filmów. Nikt tak naprawdę nie wie co sie dzieje, nie można stwierdzić co jest istotne, a co nie. Czasami po prostu trzeba przestać się czymś interesować i żyć dalej. Nawet te najprostsze wnioski mogą okazać się nieprawdziwe, na przykład Larry Gopnik był pewien, że to jego żona podbiera mu pieniądze z portfela, gdy tymczasem to wcale nie była ona, lecz jego córka, której by nigdy w życiu nie podejrzewał o to. Wspaniałe kontrasty między rzeczami banalnymi, a tymi bardzo ważnymi, tutaj główny bohater zajmuje się sprawą rozwodową, gdy nagle jego telefon dzwoni, po czym jego zmartwiony syn mówi mu, że stało się coś strasznego, tj. antena przestała poprawnie odbierać. Fantastyczny film, do tego to jakże pasujące zakończenie, zbliżają się dwa bardzo ciekawe wątki (tornado i wyniki badań) gdy film urywa się. Polecam. Sto razy lepszy od Avatara, czy Sherlocka Holmesa. Przynajmniej jak dla mnie.

9/10

Bobey

True. Jak dla mnie to nie ma co porownywac filmow innego gatunku ale powiem szczerze, ze bardziej zaciekawil mnie ten film niz Sherlock Holmes.

Historia z wiadomoscia na zebach daje wiele do zastanowienia, ale zero odpowiedz.^^

ocenił(a) film na 10
Bobey

Trafione w samo sedno filmu, moim zdaniem.

Momentami film był jednak dla mnie nużący (fakt, jestem dzisiaj zmordowany strasznie i oczy mi się kleją), ale naprawdę działa mocno na wyobraźnię i zmusza do myślenia.


Film do wielokrotnego użytku, prawdopodobnie przy każdym seansie odnajdzie się nowe smaczki i ciekawostki, oraz podobać będzie się bardziej i bardziej...

8+/10 (ten + troszkę na kredyt, ale myślę, że posunięcie to mało ryzykowne).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones