PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33008}

Powiększenie

Blowup
7,7 34 451
ocen
7,7 10 1 34451
8,5 35
ocen krytyków
Powiększenie
powrót do forum filmu Powiększenie

Po "7 samurajach", "Odysei Kosmicznej 2001", "Obywatelu Kane'ie", "Kawie i papierosach" "Pewnego razu w Ameryce" itd. kolejna bezsensowna zmiana kultowego plakatu (Kto nie zna kultowego pomarańczowego plakatu "Powiększenia ?!), niedługo jakiś "mądry" weryfikator powalczy o pkt. zmieniając plakat Terminatora, albo Czasu Apokalipsy na "odpowiedniejszy".
Ps. Jedyne dobre zmiany to wg. mnie "Taksówkarz" i "Amadeusz".

ocenił(a) film na 9
Pink Freud

zgodzę się, tamte plakaty przyciągają, nie wiem kto zatwierdza te zmiany, nie rozumiem.

ForcesDarling_

Komuna wraca...

Pink Freud

to jest pierwszy polski plakat powiekszenia z lat 60 :D
troche szacunku dla sztuki polskiego polakatu!
choc nie ukrywam że ten ogolnoswiatowy bardziej mi sie podoba :)

ocenił(a) film na 8
Pink Freud

plakat jest świetny. jesteśmy na polskim serwisie, i to bardzo fajny akcent, ze promuje się polską szkole plakatu. poza tym jezeli znasz plakat ogolnoswiatowy, to chyba nic zlego zapoznac sie z czyms innym. a w tym przypadku plakat Świerzego podoba mi sie o wiele bardziej od pomaranczowego

użytkownik usunięty
obywatelw

Jak widac Polacy nie szanuja dorobku artystow, ktory jest ceniony za granica. Polska szkola plakatu to skarbnica dziel sztuki. Mozna byc nieobeznanym, ale wystarczy ruszyc pare razy leniwa glowa i zobaczyc w tych plakatach ciekawa forme i tresc.

ocenił(a) film na 10

Dokładnie. Może akurat plakat "Powiększenia" wybitny nie jest, ale np. wspomniany przez autora tematu plakat "Siedmiu samurajów" to arcydzieło.

ocenił(a) film na 9
Pink Freud

moim zdaniem duzo lepszy i ciekawszy od reszty ktore sa malo oryginalne..

użytkownik usunięty
Pink Freud

Za dużo ludzi mówi: "Komuno wróć!" ;-)

Pink Freud

Pan Waldemar Świerzy, którego prace uwielbiam i przez to często piszę "świeży" przez "rz", stworzył dwa plakaty do "Powiększenia", ale ten czarno-biały wydaje mi się ciekawszy.
http://www.poster.com.pl/swierzy.htm

ocenił(a) film na 9
Pink Freud

ale głupoty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones