PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=341498}

Powrót do domu na Przeklętym Wzgórzu

Return to House on Haunted Hill
4,7 2 256
ocen
4,7 10 1 2256
Powrót do domu na Przeklętym Wzgórzu
powrót do forum filmu Powrót do domu na Przeklętym Wzgórzu

Jak czytam wypowiedzi takich co to niczego się nie boją o filmach w których naprawdę straszy momentami że nie jest straszny i zwykła obyczajówka to mi się nie dobrze robi. To jakie filmy są według was straszne? Po co wy w ogóle takie filmy oglądacie skoro się nie boicie już niczego. Wasz problem to to że naoglądaliście się już za dużo w połączeniu z tym że po prostu należycie do gatunku niebojących się a potem wielcy krytycy filmowi. Jak można oceniać cały film po pierwszych 5 minutach. Jakbym tak miał robić to bym nawet Matrixa nie obejrzał bo bym po pierwszych minutach przerwał. Niektórzy piszą „zero dreszczyku” „zero klimatu” Jak przespaliście ten film będąc jednocześnie pijanymi to się nie dziwie. Głupoty do kwadratu co niektórzy wypisują. Ale koniec końców nie znalazłem jeszcze filmu na który nie znalazł by się jakiś malkontent narzekający na wszystko.

Hans

Szczerze to fabuła nie porażała orginalnością była dość prosta.. gra REsident evil z 1995 była bardziej ciekawa. Klimat nie powiem był wporządku i było pare fajnych scen. Na ogólne efekty nie mogę narzekać . Czego jednak nie mogę powiedzieć o grze aktorskiej i tych na siłe wymuszanych tekscików.

Ale zgadzam się z tym co napisałeś ogólnie ..Niektórzy poprostu nie umieją obiektywnie oceniać i stawiają 1/10 pomimo ,że film miał dobre elemęty gdzie powiedzmy dało by się 5/10.
Ja ten film oceniam na 6/10. Ogólnie jednak bez rewelacji (^^).
Jeden z tych horrorów którego spokojnie można wrzucić do beczki z innymi.
Taki swoisty "FIRE AND FORGET" co go warto wypożyczyć na DVD.

ocenił(a) film na 7
resistance

Jak żadko można przeczytać rozsądne komentarze...
Zgadzam się z Tobą w 100%. Ktoś kto daje 10/10 albo 1/10 takim filmom jak ten niech lepiej ogląda teleturnieje albo idzie na grzyby...
Brak obiektywizmu i wiarygodności, jak sądze po prostu dzieciaki...

stasiuvino

"Jak żadko można przeczytać rozsądne komentarze..."
- Myślę, że jeszcze RZadziej można zobaczyć tak potworny błąd ortograficzny... Poprzednik (Resistance) jeszcze lepszy. Bardziej ciekawa- źle. Pisze się i mówi ciekawsza. Wporządku, to w porządku, piszemy rozłącznie i gwóźdź programu ELEMĘTY, zamiast elementy.

Ludzie co jest z wami? Nie umiecie pisać, to nie piszcie. To już chrzanić ten film, tu w komentarzach jest najgorszy horror.

ocenił(a) film na 7
Aldirien

Fakt, ortograf - sam tego nie toleruję. Tym bardziej sorki za tego byka...

resistance

Człowieku twoja ortografia, stylistyka i interpunkcja, to najpotworniejszy horror. 10/10.

Hans

wreszcie jakas konstruktywna krytyka... oby takich wiecej... bo co film to znajdzie sie jakis "znafca" i wypowie sie prawie nie ogladajac filmu lub jak to sie mowi "po okladce"

użytkownik usunięty
Hans

YEEEEE, dobrze pojechane.Tak trzymac.A "znafcy" kina niech sie wreszcie zastanowia co pisza .

ocenił(a) film na 2

Nie trzeba być jakimś ekspertem by stwierdzić, że ten film był nędzny strasznie. Lepiej jakby w ogóle nie powstał. To oczywiście jest moje obiektywne zdanie na ten temat.

ocenił(a) film na 6
Gelu_247

Chyba subiektywne... nie sądzisz? A co do filmu, to mnie się podobał, chociaż ani razu nie podskoczyłam ze strachu;-)

ocenił(a) film na 2
Gelu_247

Mnie się również nie podobało, elementy i efekty żadne, kamera nijaka, gra i zachowania rozpisanych ról słabiutkie, na 1 nie zasługuje, ale na więcej niż 2 też nie.

ocenił(a) film na 1
Bishvilcha

Film który zmusza cię żebyś go wyłączył przed jego końcem w pełni zasługuje na najniższą notę. A tak było w moim przypadku. 1/10

ocenił(a) film na 2
komarrek27

Ja dałem "2"... bo jednak dotrwałem do końca (w sumie to nie wiem jak mi się to udało) ... ;)

Hans

Zgadzam się absolutnie z wypowiedziami moich poprzedników, dlatego najpierw przedstawię swoją punktację i jej podstawy, a następnie przeprowadzę krótki wywód o sztuce.
Ode mnie za oświetlenie, efekty specjalne, charakteryzację film dostaje 7/10. Nie była to fuszerka a nawet ciekawa praca.
Za grę aktorską, reżyserię film dostaje 5/10. Żadnych popisów, czysta robota zimnych 'zawodowców'.
Za scenariusz film dostaje -10/10. Tak beznadziejnie napisanego filmu dawno nie widziałem. Zero nowości, zero zaskoczenia, całość oklepana jak tyłek Jenny Jameson, fabuła potraktowana czwartorzędowo (zaraz po charakteryzacji, oświetleniu i ścieżce dźwiękowej).
Jeśli chodzi o walory typowo straszące, to owszem, momentami zastanawiałem się w jaki sposób kolejny bohater straci swoje życie...
A teraz o sztuce, bo ta biedaczka chyba zgubiła się w przepastnych i ciemnych korytarzach nawiedzonego domu (czy też domu na nawiedzonym wzgórzu, jak kto woli). Ten film nie jest ani pouczający, ani wzruszający, ani szokujący, nie budzi we mnie uwielbienia ani nienawiści, nie urzeka mnie pięknem czy jakością, szybkością akcji. To jest sequel, więc celem tego filmu było zarobienie pieniędzy, więc ma jakąś, dominującą pośród innych , czysto pragmatyczną funkcję, czyli jego funkcjonowanie jako sztuka zostaje mocno zachwiane. a ja mam tylko żal straconych 90 minut.

ocenił(a) film na 1
Hans

SPOJLER
Pierwsza lepsza scena koleś z bronią opowiada że jest byłym wojownikiem w jakichś sportach walki, a drugi żartuje że koleś był kiepski, potem odchodzą a w tle pojawia się duch , którego prawie nie widać. Scena bardziej śmieszna niż straszna... wróć, scena w ogóle nie jest straszna. Jest kiepska. Z takich scen składa się cały film. To jeden z niewielu horrorów na których nie bałem się ani przez sekundę.

Hans

Szkoda, że dopiero po 5 latach zobaczyłem ten komentarz i nie zdążyłem pogratulować autorowi wcześniej :) Jestem pełen podziwu :)

ocenił(a) film na 7
sephiroth1983

nie oceniłam tego jako horror ale jak film przygodowy , Indiana Jones wersja współczesna :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones