PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8824}

Powrót do przyszłości II

Back to the Future Part II
7,5 183 264
oceny
7,5 10 1 183264
7,8 32
oceny krytyków
Powrót do przyszłości II
powrót do forum filmu Powrót do przyszłości II

BŁĄD W FILMIE

ocenił(a) film na 9

nie wiem czy był już wątek założony (tak wiele ich było) ale mam pewne wątpliwości. Mianowicie: w 1 części Marty po przeniesieniu się chowa deloreana za tablicą Lyon Estates po wschodzie słońca. I ten Delorean stoi tam CAŁY DZIEŃ aż do wieczora, kiedy to jedzie po niego z Doc`iem żeby go scholować do garażu, a w 2 części 22 minuty przed wschodem słońca ląduje tam Doc i Marty. Chowają deloreana na tablicą Lyon Estates - tą samą, innej tam nie ma. Marty idzie do miasta o Doc naprawia odwody - parę godzin - i moje pytanie. Jakim cudem MARTY wpychając deloreana za tablicę, nie wjechał w tego wstawionego na 22 minuty przed wschodem słońca przez Doc`a i siebie samego. Puenta - chyba się scenarzysta niedopatrzył :)

ocenił(a) film na 10
KrzynioB

W II części oni przylatują w dzień ulewy, a w pierwszej Marty przeskakuje do roku 1955 tydzień wcześniej. Zauważ że w pierwszej części Marty ma kilka dni do namówienia swojego ojca, żeby poszedł na bal ;-) Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
Madeleine29

faktycznie :)

ocenił(a) film na 8
KrzynioB

Błąd w filmie jest taki że skoro podróżujący w DeLorean'ie odczuwają tak zmiany kontinuum, jak Marty, wracając do 1985, to Ten dziadek, po zostawieniu almanachu w 1955 powinien wrócić do innej wersji 2015, bez Marty'ego i Doc'a na osiedlu.

ocenił(a) film na 9
upior_w_kosciele

Ale jak Marty z Doktorkiem wrócili do 85' tego gdzie Biff był bogaczem, siedzieli w garażu gdzie Doc na tablicy narysował, że powstały dwie nitki czasu. Jedna prawdziwa, a druga alternatywna. Więc może dlatego stary Biff powrócił do 2015 r. po za tym jak mu dał Almanach to wrócił od razu do 2015, a młody Biff wygrał pierwszy raz w wieku 20 lat, więc 3 lata po tym jak dostał książkę, więc nie zdążył jeszcze namieszać i stary wrócił tam gdzie wrócił...

ocenił(a) film na 8
hatake_18

A nie wiem.. nie zastanawiam się, nie chcę sobie psuć zabawy, w końcu to film o podróżach w czasie i dociekać poprawności takich podróży w filmie można w nieskończoność ;p Teraz obejrzałem 3 część i myślę sobie "Skoro Doc tak bardzo chciał zniszczyć wehikuł to po co budował następny ?" <- to pewnie wpływ Spielberga ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones