PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35232}

Powrót do tajemniczego ogrodu

Back to the Secret Garden
6,2 1 011
ocen
6,2 10 1 1011
Powrót do tajemniczego ogrodu
powrót do forum filmu Powrót do tajemniczego ogrodu

W tym filmie było powiedziane, że Mary wyszła za mąż za Colina. Jak to możliwe skoro byli kuzynami? Chyba, że jakoś źle zinterpretowałam to co zostało pokazane...

Maargo

nie wiem jak było w Anglii w tamtych czasach, ale w wielu krajach były i są nadal akceptowane małżeństwa
kuzynów. szczególnie w wyższych sferach - ze względu na kwestie majątkowe.

Pigulka_Bezsenna

Dzięki, w sumie po obejrzeniu kolejny raz "Tajemniczego ogrodu" zwróciłam uwagę, że Colin mówił coś o tym, żeby Mary została jego żoną.

Maargo

Wg książki która napisała Susan Moore jasno wynika że Mary wyjdzie za mąż za Colina, pomimo tego ze jest on jej kuzynem chociaz tego nie rozumiem, bo powinna wyjsc za Dickona tym bardziej ze jej dziecko mialo by prawdziwego ojca.

martyna0052

A co, Colin był sztuczny? A może miał jakiś feler?

Pigulka_Bezsenna

Tak w Polsce jak i w pozostałych krajach UK małżeństwa pomiędzy krewnymi bocznego stopnia( w tym kuzynami: braćmi- siostrami ciotecznymi, stryjecznymi) są dozwolone. Prawo rodzinne nie zawiera żadnych w tym zakresie zakazów. W prawie kanonicznym KK należy uzyskać despensę.

Maargo

nie wiem czy dobrze pamiętam, ale w pierwszej części rodzice Mery zginęli w trzęsieniu ziemi (przynajmniej tak zapamiętałem) a tu w drugiej części mowa o tym że umarli w skutek epidemii -to byłaby druga nieścisłość.

Cyryl

czytałam książkę dawno temu, ale jakoś tak na 90% moge powiedzieć, że zmarli w skutek epidemii cholery czy dżumy, nie pamiętam aż tak dokładnie ;)

ocenił(a) film na 9
Cyryl

W książce umarli na epidemie cholery a w filmie zginęli podczas trzęsienia ziemi :)

ocenił(a) film na 5
Maargo

Nie znam się na tych książkach, bo nie czytałem żadnej z nich. Bazuje jedynie na filmach, na tym co zobaczyłem. Nie wiem czy była jakąś przeszkoda prawna żeby zawrzeć ten ślub, to w sumie nie jest istotne. Dziwi mnie jendnak coś innego. Pierwsza część dzieje się w Angli końcem XIX w. (widać to po strojach, pojazdach itp.), druga natomiast ma miejsce po II wojnie (o ile się nie mylę). Wniosek jest więc taki, że jest zbyt duża rozpiętość czasu jak na kontynuację losów bohaterów. Po drugie tajemniczy ogród ma nie wiele wspólnego z magią jaka jest ukazana w 2 części. Jest to więc spore nadużycie w stosunku do pierwotnej opowieści. Wydaje mi się, że twórcy za dużo namieszali, co w sumie psuje klimat. Lepiej byłoby stworzyć odrębną historię. Aczkolwiek pod innymi względami film przyjemny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones