PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103188}

Poza prawem

Zhi fa xian feng
6,8 217
ocen
6,8 10 1 217
Poza prawem
powrót do forum filmu Poza prawem

palić, nie otwierając!

Natomiast co do samego filmu, to obok Chiny O'Brien jest on jest jednym z pierwszych filmów, które oglądałem na video, pacholęciem będąc. Pamiętam, że wtedy strasznie się mi podobał, był on dla mnie filmem idealnym, niemalże. Dziś po latach sobie go odświeżyłem i dopiero teraz dostrzegam pewne jego wady, ale nie ważne - całość jest dobra (i to nawet bardzo!)
Przede wszystkim, sceny walki zrobione są na cycuś glancuś, lecz nie mogło być inaczej skoro w rolach głównych wystąpili tacy giganci kina kopanego jak Cynthia Rothrock & Biao Yuen, a na dalszym planie ikony martial arts - mistrzyni świata w karate i były champion kickboxingu.
Dużym plusem jest również muzyka autorstwa R. Diaza, choć zauważam kilka zapożyczonych motywów z Reguł Odwetu do których również ten koleżka smażył muzę.
No i wreszcie największy atut Righting Wrongs, czyli [SPOJLER] brak happy endu - wszyscy giną na końcu. Zdumiony byłem strasznie śmiercią bohatera granego przez Biao. Fakt, faktem, że po skoku z takiej wysokości to pikujesz jak w beton, a nie wodę. Możliwe to, żeby, aż tak się połamać wchodząc z powietrza pionowo nogami pod lusto wody???

Chciałem dodać jeszcze, że czytałem na imdb, iż istnieje alternatywne zakończenie w którym komisarz Cindy i oskarżyciel Yuen przeżyją.
Jeżeli ktoś będzie miał okazję obejrzeć tą wersję to mógłby napisać jak to wygląda...

ocenił(a) film na 8
Jimmy

ps- z sentymentu daje dychę i dodaje do ulu...

ocenił(a) film na 8
Jimmy

Jeszcze jedno- kto tu takie głupoty pododawał? I nie chodzi mi teraz o te dwa nieszczęsne opisy, ale o dział ciekawostek.
Komuś chyba pomylił się Above the Law Andrew Davisa z Above the Law Coreya Yuena.
Ach, ci zbieracze punktów. Dodają, dodają, a nie wiedzą co, gdzie i jak dodają.
No, ale czego to się nie robi dla kilku cyferek...

Jimmy

Właśnie zgłosiłem poprawkę. Zrób to samo, to może wreszcie filmweb usunie te bzdury.

Jimmy

Wielkie dzięki nie wiedziałem, że są dwa zakończenia. Znam właśnie tylko alternatywne, które leciało w 2003 roku na TV4. Warto dodać, że one też niewiele lepiej kończy się dla głównego bohatera ;).

ocenił(a) film na 7
Power_T

heh . Ja mam w kolekcji VHS właśnie tą wersję "alternatywną" :) . Nie ma happy endu ;)
Ogólnie film nawet fajny , kilka szokujących zwrotów akcji jest

Sztocky

Zazdrość mnie zżera , gdy oglądam takie filmy

ocenił(a) film na 8
Justyna_0288

Rozwiń! Tzn. w jakim sensie? Że nie jesteś tak dobrze rozciągnięcia jak Cynthia, czy co, jak, bo nie rozumiem?

Jimmy

żeby to tylko o rozciągnięcie chodziło , ale żeby się tak naparzać jak główny bohater to potrzeba lat , już jestem za stara na takie rzeczy

ocenił(a) film na 7
Jimmy

Sławomir Zygmunt w swojej ksiazce "Bruce Lee i inni" opisuje wersje filmu wlasnie z alternatywnym zakonczeniem:
SPOILERY!!!
"...do walki z nia staje Wong. Ciezko rani Sandy i niechybnie zabilby ja, gdyby nie przyjazd Jasona Chana. Nadinspektor poczatkowo ma przewage nad prokuratorem, ale w koncu Chan przelamuje jego wsciekly aktak i rusza do kontry. Nagle Wong siega po pistolet i strzela do zbiornikow z benzyna. W hangarze wybucha pozar. Sandy Jones udaje sie wyjsc z hangaru. Wong - korzystajac z zamieszania - wybiega na pole startowe i wsiada do samolotu.
Kiedy maszyna zaczyna sie rozpedzac, Jason wskakuje na skrzydlo. Juz w powietrzu dostaje sie do kabiny pilota i po krotkiej walce zabija Wonga. Wyskakuje do morza, a maszyna rozbija sie. Rannego Chana wylawia lodz patrolowa. Zostaje skazany na osiem lat wiezienia za zabojstwo Czterookiego Billa."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones