PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124079}

Prawdziwa historia

The World's Fastest Indian
7,8 44 679
ocen
7,8 10 1 44679
5,8 5
ocen krytyków
Prawdziwa historia
powrót do forum filmu Prawdziwa historia

Piękny, Arcydzieło

ocenił(a) film na 9

Film o marzeniach, podejściu do życia i poświeceniu sie ideom. Oskarowa gra Hopkinsa ( jak ten film nie dostanie Oskara, to będzie megah.ujnia ze strony akademi). Genialny w każdym calu. Albo sie robie stary, albo coś, ale wzruszyłem się na nim, zważywszy, że ta historia miała miejsce.Muzyka urzeka. W niektórych momentach film przypomina prostą historię Lyncha.
-
od czasu do czasu trzeba podejmować ryzyko, nieprawdaż synu?
dlatego właśnie warto żyć.

- Powiem ci coś synu. Jeżeli nie dążysz do spełnienia swoich marzeń, to równie dobrze mógłbyś być warzywem.
- Jakim konkretnie?
- Nie wiem. Kapustą... Tak. Kapustą.


- nauczyłem się tego na pamięć to był cytat Theodora Roosevelta :
Powiedział, że nie ten się liczy kto krytykuje, nie ten, który wskazuje na słabe punkty, nie ten, który wie jak można zrobić lepiej... szacunek należy się temu, który działa...

Wogóle świetne dialogi. Film jakże optymistyczny. NIesamowite, że powstał świetny film w którym wogóle nie ma przemocy, nie ma podziału na złych i dobrych. 10 - arcydzieło. Polecam.


Redgard

tylko, że ten film miał premierę w USA 7 grudnia 2005r. i jeżeli miałby dostać Oscara to dostałby go w ostatnim rozdaniu a tak nie było

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones