PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124079}

Prawdziwa historia

The World's Fastest Indian
7,8 44 676
ocen
7,8 10 1 44676
5,8 5
ocen krytyków
Prawdziwa historia
powrót do forum filmu Prawdziwa historia

Poruszająca opowieść o człowieku, który miał odwagę spełnić swoje marzenia. Wspaniałe poczucie humoru, które w tym filmie jest dużo lepsze niż w nie jednej komedii. Kapitalne i oszałamiające zdjęcia. I chyba największa zaleta tego filmu - Anthony Hopkins, który o roli Burta Munro mówi: "To najlepsza rola, jaką w życiu zagrałem".

Chyba muszę się z tymi słowami Hopkinsa zgodzić. Racja, miał rolę kultowe jak Hannibal Lecter czy Frederick Treves, ale ta w filmie "Prawdziwa historia" jak dla mnie jest wyjątkowa. Jeśli chodzi o ostatnie trzy, cztery lata to chyba nikt z aktorów mnie tak nie poruszył i wzruszył. Z Hopkinsem może rywalizować jedynie Day-Lewis za film "Aż poleje się krew". Szkoda, że nie dostał chociażby nominacji do Oscara, ale z drugiej strony nominowani zostali świetni aktorzy za świetne role. Kurcze szkoda, że akurat ten film wyszedł w 2005 roku...

Świetne dialogi, humor, zdjęcia, aktorstwo i w ogóle cały scenariusz. Nie będę nic więcej pisał. Oglądałem ten film nie pierwszy raz i z każdym następnym coraz bardziej mi się podoba.
"Prawdziwa historia" to film, który szczerze polecam. Film dla starych i młodych. Powinien się podobać każdemu.

IFQ

A mnie się film średnio podobał. Miałem wrażenie, że czasami nie mogę usiedzieć w kinie ze względu na dłużyzny w których dzieje się to samo. Ja rozumiem, że reżyser chciał pokazać długą drogę ale bez przesady nie trzeba pokazywać sceny w której zatrzymują Burta śpiącego na poboczu tylko po to by powiedzieć, ze tu nie można parkować. Niby prawdziwe ale jak dla mnie zbędne jak kilka innych scen. Sama historia bardzo mi sie podobała(a najbardziej mnie chyba rozbawiło całowanie się z każą kobietą...) 7/10

ocenił(a) film na 8
IFQ

moja ocena również 9/10. piękny film, pokazujący, że w każdym wieku można marzyć i dążyć do ich spełnienia.

ocenił(a) film na 8
WholeLottaLove

Dokładnie:) nic dodać nic ująć:)

użytkownik usunięty
IFQ

9/10 .Potwierdzam slowa pochwaly dla tego filmu jak rowniesz geniuszu aktorskiego Hopkinsa.REWELACJA!!!

IFQ

Piękna historia dodatkowo okraszona inteligentnym i przede wszystkim śmiesznym humorem. Bardzo mi się podobał.

ocenił(a) film na 10
IFQ

Zgadzam się w pełni z IFO, dodam tylko, że obejrzałem ten film a na drugi dzień jeszcze raz, naprawdę warto na chwile siąść i przeżyć tą niesamowicie ciepłą historię. Hopkins poprostu niesamowity w tym filmie. Kolejny raz okazuje się, że najlepsze scenariusze pisze życie. Jeden z lepszych filmów jakie widziałem od dawna . 10/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones