PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124079}

Prawdziwa historia

The World's Fastest Indian
7,8 44 679
ocen
7,8 10 1 44679
5,8 5
ocen krytyków
Prawdziwa historia
powrót do forum filmu Prawdziwa historia

inne filmy..

ocenił(a) film na 8

znacie może inne filmy które też opowiadają o historii spełnienia marzeń oczywiście z happy endem ?

coah22

Aviatar :D

peeszet

Ten film mocno skojarzył mi się z "Into the wild" ("Wszystko za życie"), też jest motyw wędrówki, spotykania na drodze szczerych i pomocnych ludzi, pogoni za spełnieniem, w pewnym sensie kończy się też happy endem

użytkownik usunięty
Fatal1ty

"Into the wild" na pewno nie kończy się happy endem ;d

Into the wild skończył sie happy endem mentalnym, ponieważ bohater spełnił swoje marzenia, żył krótko, ale zupełnie inaczej niż reszta i tak naprawdę pełniej niż wszyscy, których stylu życia nie chciał powielać

użytkownik usunięty
Fatal1ty

Przed śmiercią żałował paru rzeczy, na pewno nie chciał umrzeć D:
To nie było w jego planach.

użytkownik usunięty
peeszet

Zapewne chodziło o Aviator;) Też skojarzył mi się właśnie z tym tytułem.

racja!

jeb jaką wtopę zrobiłem ;/

wybaczcie:)

ocenił(a) film na 8
coah22

Pytanie dość ogólne, ale jeśli brać pod uwagę typowy american dream, to zdecydowanie 'Pursuit of Happyness',. Z tych mniej powiązanych 'Rocker', 'Whip it', na swój sposób również 'How to lose friends & alienate people", '21' czy naciągając 'Grandma's Boy'.

coah22

ja polecam "Siła i honor "

coah22

oparty na faktach "Debiutant"(The Rookie) z 2002 roku z Dennisem Quaidem wcielającym się w postać Jima Morrisa, który debiutuje w wieku 35 lat w... :)
http://www.filmweb.pl/film/Debiutant-2002-32575# - opis jest "trochę" mało dokładny lepiej poczytać "dyskusje"

również oparty na faktach "Ekspres - bohater futbolu"(The Express) z 2008 roku również z Dennisem Quaidem w jednej z głównych ról

ocenił(a) film na 10
coah22

"Za wszelką cenę" nie koniecznie z happy endem, ale można się sprzeczać:) W każdym razie film zajebisty.

ocenił(a) film na 9
yellonreal

"W pogoni za szczęściem" i również na faktach. Rewelacyjny film!

coah22

The Pursuit of Happyness

ocenił(a) film na 10
coah22

Prosta Historia:)

coah22

Invincible, Into the wild, Gllory Road (choć tu może trochę inaczej to wygląda), Million Dollar Baby, Straight Story, The Fighter, Touching The Void (jak dla mnie świetny film), The Pursuit of Happyness ... Nie wiem, jakie są polskie tytuły, ale po ang. spokojnie znajdziesz. Avatara to tego grona bym nie przypisywał, ale jak kto woli.
Miłego oglądania.
pzdr.

edit: może jeszcze 127 Hours? Porównałbym go do Touching the void, ale tego nie zrobię i ocenę zostawię Tobie (Wam?)..

matmad

Już nie mogę edytować. Dodałbym do tego zacnego zbioru The Steep - to nie jest trudny film, ale trzeba go zrozumieć - tę pasję, miłość do wolności, do nart, śniegu i adrenaliny.. Niektórych może nudzić.

coah22

Gattaca to najlepszy film w tej kategorii, jaki mi w tej chwili przychodzi do głowy.

coah22

August Rush. ;)

ocenił(a) film na 8
coah22

"Przebłysk geniuszu","Tucker-konstruktor marzeń".

coah22

"Dosięgnąć kosmosu"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones