Molly Ringwald 

Molly Kathleen Ringwald

7,1
4 180 ocen gry aktorskiej
Molly Ringwald
Najmłodsza córka Adele oraz muzyka i pianisty jazzowego Boba Ringwalda, miała 4 lata gdy wystąpowała wraz z nim na estradzie w zespole wokalnym, a w wieku 6 lat nagrała płytę "I Wanna Be Loved By You, Molly Sings". Ta amerykańska aktorka filmowa, urodzona 18 lutego 1968 roku w Roseville, w stanie Kalifornia, w 1973 roku pojawiła się na scenie teatralnej w sztuce Trumana Capote "Szkolna harfa". Jako 18-latka zagrała w serii telewizyjnej "The New Mickey Mouse Club" (1977), a nieco później występowała znów na scenie jako Kate w musicalu "Annie", grywanym przez 15 miesięcy. Potem przyszła kolej na role w filmach kinowych: "Burza" /Tempest/ (1982) Paula Mazursky'ego i od razu debiutancka rola Mirandy Dimitrius przyniosła jej nominację do Złotego Globu, "Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone" (1983) i "Pretty in Pink" (1986). Za rolę Darcy Elliot Bobrucz w melodramacie "Na zawsze" /For Keeps/ (1988) otrzymała nagrodę na festiwalu filmowym w Paryżu.

Ma starszą siostrę Beth i starszego brata Kelly'ego.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 lutego 1968

miejsce urodzenia: Roseville, Kalifornia, USA

wzrost: 173 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Valery Lameignere (28.07.1999 - 2002, rozwód); 2. Panio Gianopoulos (od 06.07.2007), 3 dzieci: Mathilda Ereni (ur. 22.10.2003), bliźniaki: Adele Georgiana i Roman Stylianos (ur. 10.07.2009)
Ma dwoje starszego rodzeństwa: siostrę Beth oraz brata Kelly'ego.
Odrzuciła główną rolę w filmie "Pretty Woman", którą ostatecznie zagrała Julia Roberts.
Odrzuciła główną rolę w filmie "Uwierz w ducha", którą ostatecznie zagrała Demi Moore.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Miała taką... oryginalną urodę. W "Szesnastu świeczkach" niby mówili, że nie jest ładna, a tak naprawdę taka fajna, śliczna dziewczyna z niej była :) Przede wszystkim jej usta były baaardzo kuszące - piszę to jako hetero, no ale taka prawda :D

Gdyby przyjęła rolę w filmach "Uwierz w Ducha", "Pretty Woman" i "Kiedy Harry poznał Sally" dziś byłaby wielką gwiazdą. Molly jest naprawde jedną z najbardziej niedocenionych aktorek

Zagrała w Riverdale mamę Archiego Andrewsa.

Na foto nr 10 czyli pierwszym z filmu Bastion to nie Molly Ringwald a "Julie Lawry" czyli Shawnee Smith :)

osobiście uważam, ze jest dość sztywna i plastikowa..nawet zwykłego zdania nie mogła powiedzieć naturalnie.szczególnie w breakfast club i 16 świeczkach.
już się nie moe doczekac jak się oburzycie xD ph
pozdro ;P