PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8866}
7,4 163 544
oceny
7,4 10 1 163544
7,3 29
ocen krytyków
Predator
powrót do forum filmu Predator

Od zawsze uważałem drugą część Predatora za lepszą niż pierwsza, no ale ostatnio 1 oglądałem kilkanaście lat temu jeszcze w telewizji. Postanowiłem sobie część pierwszą w końcu odświeżyć i zrewidować swoje podejście. Po odświeżeniu jedynki jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu że 2 jest lepsza.

Od 1 części bije tandetą - nie idzie wczuć się w ten klimat
np jest raptem kilka sekund tła muzycznego, i ze 3 fragmenty które są zapętlone i puszczone przez cały film, w dodatku non stop tło się drze nie pasując do tego co się dzieje na ekranie. wypowiedzi postaci słabo słychać, w porównaniu z poziomem głośności tła muzycznego (i nie nie jest to kwestia wersji, tak po prostu to nakręcono) W dodatku jest sporo scen gdzie widać że są kręcone w studiu nie zaś w dżungli. Poza tym praktycznie każda scena jest w tym filmie naciągana, jak cały atak na wioskę, (wszystko to można porównać do kina klasy B - mało tego, swego czasu oglądałem podróbę predatora 1 [Robowar - Robot da guerra (1988)] - i wiele się ona nie różni od oryginału jeżeli chodzi o styl i pewne rozwiązania ) oraz sporo scen Predator - Arnolad, jak i samo założenie że Arnold jest kompletnie nie wykrywalny przez błoto - opierając się tylko na tej części, nie to, że wiemy że w 2 predator ma takie i takie zdolności.. nie! oceniając to, traktuje jakby 2 części nie było, tylko analiza tego co pokazano w 1 cześci.

Zupełnie co innego można powiedzieć o Terminatorze na ten przykład, 1 część jest moją ulubioną i 2 część jest imho gorsza. Tam nie ma się zbytnio do czego przyczepić. T1 tak jak Predator był filmem niskobudżetowym, a jednak to przy Predatorze ten niski budżet aż wylewa się z ekranu, gdzie przy T1 w ogóle nie idzie tego odczuć.

Zestawiając to z częścią drugą, jedynka wypada na prawdę bardzo bardzo blado. Dwójka to klasa wyżej jeżeli chodzi o kręcenie filmów, już pomijam aspekt fabularny, (o którym można napisać masę dobrego, świetnie twórcy odwalili robotę) bo głównie dlatego uważałem, dwójkę za lepszą, a teraz jeszcze doszło to.

Przyznam szczerze, że tego się nie spodziewałem i jestem zaskoczony, że pierwsza część predatora jest taka słaba, podchodziłem do tego odświeżenia na prawdę z pozytywnym podejściem aby się dobrze bawić oglądając ten film.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones