PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8866}
7,4 163 571
ocen
7,4 10 1 163571
7,3 30
ocen krytyków
Predator
powrót do forum filmu Predator

Zastanawia mnie, czy Dutch RZECZYWIŚCIE byłby niewidoczny pod warstwą błota. Przecież sposób postrzegania otoczenia Predatora polegał na noktowizji z zastosowaniem podczerwieni wywoływanej promieniowaniem cieplnym ciała. Błoto nie byłoby w stanie CAŁKOWICIE oziębić jego ciała. Musiałby być martwy, żeby być niewidocznym dla predatora ...

ocenił(a) film na 10
spacemensch

Czasem sie zastanawiam czy niektórych ludzi odmraża się w XXI wieku bo byli nieuleczalnie chorzy.

TAK Błoto nie blokuje ciepłoty ciała, 20 lat musieli to wymyślać by to potwierdzić. DZizusie, w tym filmie nie jest ważne to czy blokuje czy nie.

A tak na domieszke , to ci co znają ten film na wyrost wiedzą że Predzio widział Dutcha, jedynie go nie odróżniał od otoczenia (co i tak skrzętnie wykorzystał).

Tyle w tym temacie, i skończcie na boga , budzić się z letargu że błoto nie blokuje ciepłoty ciała.

ocenił(a) film na 8
spacemensch

Widzę trafił się "znawca" ... jeżeli wg ciebie Predzio widział Dutcha, to musiał być homo, skoro w jednej z końcowych scen prawie otarli się na drzewie ...

ocenił(a) film na 9
spacemensch

jezuu, widział go jako martwe ciało, które nie wydala ciepła, dla niego Dutch na drzewie był kawałkiem drzewa, bo nie odróżniał go od otoczenia.

Vampire19

Predator widzi ciepło ludzkiego ciała a że Arnoldinio Szwarceneżeber to zimny drań więc go ufoludek nie zobaczył..

ocenił(a) film na 9
rolnik_sam_w_dolinie

rolnik sam w dolinie ma rację :P chociaż według mnie to Dutch, jako wyszkolony komandos potrafi obniżyć temperaturę swojego ciała do 0C :P

ocenił(a) film na 9
Vampire19

a po za tym, kiedyś widziałem jak kręcili ten film(jakiś dokument) i pokazywali jak spryskiwali dżunglę zimną wodą, ponieważ dżungla w tak upalnym miejscu, na pewno nie była by cała niebieska w kamerze termowizyjnej, a jakoś musieli ukazać ciepłotę ciał komandosów, bo inaczej to by im się zlewali z otoczeniem :P

ocenił(a) film na 10
spacemensch

Nie "znawca" ,tylko ktoś kto ten film zna na pamięć, łącznie z ciekawostkami, błędami i innymi takimi.

Predzio widział Arniego => patrz scena gdy ten zmienił drzewo przy użyciu liany. Yutia usłyszał go i rozglądał się, na obrazie termo (niebieskim) widzimy zarys postaci Arniego na drzewie by podkreślić fakt że Predzio zwyczajnie go nie odróżnił. W scenie gdy go zabaczył , widział jedynie odróżnienie go od gładkiej powierzchni kamienia.

Jeszcze jakieś pytania ?

ocenił(a) film na 8
dragodmw

?
To trochę tak jakby się kłócić czy widzimy meble w ciemności, tylko ich nie rozróżniamy bo jest za ciemno, czy też po prostu ich nie widzimy - dla mnie na jedno wychodzi.

ocenił(a) film na 9
Khaosth

Khaosth, twoje wytłumaczenie pewnie było na odwal się, ale ma to sens ;)
Owszem, błoto nie jest w stanie "pokryć" ciepłoty całego ciała, ale Predator go nie widział, bo siedział cały czas w roślinach (drzewo, różne kłody itd). Arni był podczas maseczki błotnej bardzo do nich podobny, a Predator wiedział, że rośliny krzywdy mu nie zrobią. A na to jak go zauważył jest radykalne wytłumaczenie:
1. Dutch się poruszał.
2. Siedział pośród kamieni (ciało martwe).
Poza tym, Predator mógł mieć stary sprzęt. Można to też stwierdzić z AVP: tam koleś był pokryty całkowicie śniegiem, a jednak jeden z Predatorów go zauważył. Ja myślę, że każda maska jest inna, nie tylko poprzez wygląd.

ocenił(a) film na 8
spacemensch

A ja bym miał jeszcze drugie nie wiem czy istotne pytanie ale...
jak wiemy Predki widzą nas w podczerwieni a czy my przy pomocy naszych kamer podczerwieni moglibyśmy zobaczyć Predzia? czy jego kamuflaż jest tylko dla fali widzialnej przez ludzkie oko czy działa też na inne długości fali jak np na podczerwień, ( że przy pomocy naszego ziemskiego sprzętu podczerwonego możemy się z nim równać) przecież on chyba też ma jakąś temperaturę ciała nawet jakby był takim zimnym sukiem jak Dacz ;-) chyba że te gadziny są zmiennocieplne i się zlewają swoją temperaturą z tłem otoczenie (????) to wtedy mamy problem
3 czy jego kamuflaż działa też np przeciwko ultradźwiękom ? ( czujnik zbliżania)
4 nie wiem jak działają radary mikrofalowe na organizmy żywe ? czy można je czymś takim wykryć czy tylko po odbiciu od metalu zareaguje ( nie wiem )
5 nie wiemy też jak by się spisały te wykrywacze ruchu które wykorzystywali w obcym ( wiecie o co mi chodzi ? tam zbudowali czujnik mikro zmian cząsteczkowych czy jakoś tak ( nie pamiętam jak to się nazywało) zaś w dwójce już mieli podręczne radarki ruchu ( też nie wiem na jakiej zasadzie to będzie działać, i się chyba nie dowiemy bo to wynajdą jak nas już dawno nie będzie)
więc jest kilka wyjść żeby się konfrontować z zakamuflowanym gadzinem-Predziem żeby go powiedzmy zobaczyć,
Najbardziej jednak mnie interesuję pytanie 2, 3 i 4, piąte pytanie mam nadzieje że potraktowaliście z przymrużeniem oka he he,...
Na koniec jeszcze mi wpadło do głowy czy rasa gadzin Yutii jest podatna na np telepatię wykorzystywaną przez inne rasy szarych czy cała ta ich zbroja wytrzyma wszystko,...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones