PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=815535}
6,1 42 794
oceny
6,1 10 1 42794
4,3 30
ocen krytyków
Proceder
powrót do forum filmu Proceder

Jestem pod wrażeniem. Brawo, Twórcy!

Wrednabestia

Szkoda tomasza chady ze tak mlodo odszedl! Bardzo dobrym raperem on byl i zostanie niezapomniany! On ma wieczna slawe!

atari799927176virgin

powiem ci ze chada byl dla mnie kompletnie obcy wczesniej ,gdzies moze mignela mi jego twarz w tv czy na youtubie, ale ten film spowodowal ze czuje ze mozna bylo go lubic... bo wizerunek mial dosc hmm ostry i blokerski na pierwszy rzut oka. a tu niespodzianka wrazliwy i artystyczny gosc.

Turboxy

To, że film usilnie stara się go wybielić i pokazać jako "ofiarę" systemu o wrażliwej i artystycznej duszy nie znaczy, że tak wyglądała rzeczywistość. W sumie to już standard, że w tego typu produkcjach zawsze wiele faktów zostaje przekręcone i bardzo często jest to tylko laurka, wydmuszka i zwykła bajka.

PanKracjusz

Prawdy w 100% nigdy się nie dowiemy, jednak film jest oparty na faktach - a spekulowac mogą jedynie znajomi, przyjaciele, rodzina, a nie obce osoby. Dla mnie film jest kosmicznie dobry - ukłony w stronę Piotrka Witkowskiego, który odegrał rolę bezbłędnie.

emilawolska1

Znajomi, przyjaciele, koledzy z branży czy rodzina wiedzą jaka była prawda, ale nawet jeśli była bardzo negatywna to z uwagi na jego śmierć nie będą tego wyciągać na światło dzienne tylko każdy będzie go chwalił, bo nie wypada inaczej, zwłaszcza w branży, gdzie teraz okazuje się, że prawie każdy raper był jego "przyjacielem" i jak bardzo go "szanował" :) Już się słyszy o kolejnych wypuszczanych płytach czy puszczanych specjalnych singlach, by tylko zarobić na nośnym temacie i wkupić się w łaski jego słuchaczy.

Oni wiedzą jak było, a ludzie z zewnątrz, obcy mogą spekulować, bo jest ku temu sporo materiału. Teksty, wywiady, listy z paki plus wiele zachowań, które pokazywały, że jedno mówił, drugie robił, a myślał zupełnie coś innego, więc hipokryzja i inne choroby trawiące rap nie były mu obce.

atari799927176virgin

Szkoda go, ale nieodwracalnie zachowal sie jako legenda gatunku, tym mocniej cieszy mniej ten film

atari799927176virgin

podoba mi sie nieoczywisty scenariusz, pozostawia pole do domyslow.. niby wszyscy wiedza jak odszedl, ale jednak na pewne pytania nigdy nie znajdziemy odpowiedzi..

Wrednabestia

Zgadzam się, dla mnie to zaskoczenie, spodziewałem się Jesteś Bogiem 2, a tutaj jest film który chwyta za serce.

ocenił(a) film na 9
Ewelina_Czarna

Film dobry ale Jesteś bogiem też daje radę i niepotrzebnie teraz nagle pojawia się jakaś dziwna nagonka na ten tytuł ale każdy ma prawo do własnej opinii oczywiście jeśli nie idzie za tłumem który bezmyślnie komentuje

OLIN1

wlasnie zobaczylem, ze to podobna tematyka, ale dla mnie na plus - oby wiecej takicj filmow na polskiej scenie filmowej!

Ewelina_Czarna

nie brakuje mu mocnych charakterow i dobrej historii

Wrednabestia

A jest w filmie pokazana obecna dziewczyna Chady z którą był przed śmiercią? Karolina czy tylko wątek z Gabi? Bo jeśli film kończy się śmiercią Chady to wątek z Karoliną powiniene być.

Rekinzycia

A widzisz tam gdzieś Gabi ? Nie sądzę ;)

ocenił(a) film na 9
Rekinzycia

Tak jest „ obecna „ ( do śmierci ) dziewczyna Chady i jest i ta z warkoczykami i dzieckiem podobna do Gabi .

Wrednabestia

Jak to możliwe , że obejrzałes ten film skoro ma być dopiero premiera ? ;)

wioletagawlik

byly pokazy na roznych festiwalach, w gdyni i na warszawskim ;)) sa tez pokazy prasowe...

Turboxy

wiadomo już, jakie opinie zebrał od prasy? bo z tego, co widzę od knomanów całkiem niezłe ;)

ocenił(a) film na 10
Betty_Lou

mi się podobało, mogę z serducha polecić wszystkim

Wrednabestia

Przeciez ten film dopiero teraz ma premiere, a Ty w polowie wrzesnia cudaku, pisales, ze to niezly film i brawa dla tworcow :D baaa Ty juz wtedy byles pod wrazeniem... :D ehhh szkoda klawiatury na takich ludzi. Ale powiedz jeszcze, wyraz swoja opinie, jak Ci sie podobal Matrix 5 ???

lolipezet

Zdarzają sie pokazy na festiwalach, a w ten weekend są już normlanie przedpremierowe pokazy w kinach - ja się wybieram, chcoiaż sama nie słuchałam, to moi znjaomi bardzo, a dla mnie film jak film, ocenię bez emocji ;)

lolipezet

a co dziwnego jest w pokazach premierowych dla prasy, czy festiwalach filmowych?

lolipezet

16 września miał już premierę na pokazie w Gdyni. Poza tym są pokazy przedpremierowe.

ocenił(a) film na 9
lolipezet

Był festiwal filmowy w Gdyni i jak co roku od kilku lat pojechałem na kilka dni obejrzeć polskie produkcję w tym ten film. Ogarnij się w temacie bo zawracasz głowę

lolipezet

A mnie trochę zawsze zachwyca, że ktoś jest taki nieogar, a mimo tego nie kryje się, tym i rzuca się do innych ;)

idiomka

Noo coo :) Nie kazdy musi wiedziec, ze odbywaja sie jakies pokazy filmu, pare miesiecy przed jego premierą...

Wrednabestia

Ale zazdro! Ja już od pierwszej wzmianki na temat filmu nie mogę się doczekać! juz coraz blizej

fleabag

dopiero wrocilam z urlopu i nie moge sie doczekac seansu, kupie bilety pod koniec tygodnia <3

Wrednabestia

Najbardziej podoba mi się to, że w końcu można zobaczyć jakieś świeże twarze, a nie wiecznie ci sami. ile mozna olgadac roznerskiego albo fabijanskiego. abstrachujac od obsady, mialem okazje widziec juz film i powiem wam tak - WARTO. zasluguje na miano jednego z najciekawszych pl filmow roku

Wrednabestia

Zgadzam się, widać świeżość w tym filmie

mkalitek

brakowalo mi swiezosci w polskim kinie od jakiegos czasu, mam nadzieje, ze ta produkcja to zmieni!

agacia1992

Baardzo czekam na premierę. Dobrze widzieć tyle pozytywnych opinii :O

Wrednabestia

Ja również. Godne pożegnanie Chady.

Wrednabestia

pewnie już po pokazach przedpremierowych? ;) kiedy premiera? jutro? chętnie znajde czas na seans z męskim kinem

ocenił(a) film na 9
Wrednabestia

Podzielam opinię "Wrednabestia". Jak dla mnie film bardzo dobry. Byłem w kinie, pobujalem głową, uśmiałem się momentami (zresztą jak cała sala kinowa), a nawet był moment na wzruszenie i refleksje. Polecam wybrać się do kina.

ocenił(a) film na 9
Wrednabestia

Tak samo, pomimo że byłem zaskoczony zakończeniem filmu stwierdzam że film był spoko :)

Daro1411

Zaskoczenie rzeczywiście zaskakujące, ale sam Piotrek Wirkowski skomentował je u siebie na instagramie, że ciężko w takiej sytuacji nakręcić zakończenie zgodne z prawdą, bo tej prawdy nie znamy - jedynie wiemy, że ta śmierć była spowodowana przeszłością, ale szczegóły znają jedynie najbliżsi lub nikt... Swoją drogą Piotrek zagrał mistrzowsko!

Wrednabestia

Brawo! Twórcy piękny hołd oddali Chadzie. Wszystko w iście hollywoodzkim stylu, ale jest szczerze, do bólu, nic nie ukrywają. Trzymaj się tam na górze!

Wrednabestia

Mega film, poruszający i trzymający w napięciu, wzbudza do przemyśleń. Aktorzy świetnie odegrali swe role, co sprawia, że film bardzo dobrze się ogląda

Wrednabestia

mocny, poruszający, dynamiczny, piekna pamiatka o człowieku i jego tworczosci

ocenił(a) film na 10
Wrednabestia

Zgadzam się, widz czuje niemal każdą emocję bohatera tej historii - szaleństwo, bunt, zagubienie, nadzieje, milość...

Wrednabestia

Ten film skradł moje serce, w pewnych momentach łzy leciały mi z oczu - bardzo dobrze zostały w nim przedstawione emocje.

ocenił(a) film na 10
Wrednabestia

trochę się bałem, że powstał za szybko po śmierci CHady i będzie lipny. Ale jest prawdziwy, dobrze zrobiony. No mega mega graty

salek_salek

Dla mnie też Film był Bardzo Dobry! :)

ocenił(a) film na 9
Wrednabestia

też jestem zdziwiona, ale to jest dobry film. No i główna rola odegrana perfekcyjnie

ocenił(a) film na 8
Wrednabestia

Mi też się film podobał,fajnie że pokazali głównie życie prywatne Chady,a nie tylko samą karierę raperską.Szkoda tylko że koniec filmu tak schrzanili,bo przecież śmierć Chady zupełnie inaczej wyglądała.

ocenił(a) film na 10
Wrednabestia

Super film. Bardzo mocny. Bałem się na tym filmie. Trzymał w napięciu. Kożuchowska zagrała Łysą i była bardzo fajna. Frycz zagrał genialnie. Umie grać takich twardzieli. Troiński super zagrał. Też twardziel. Lubaszenko fajnie zagrał. Kożuchowska zagrała bardzo sexy dziewczynę. Film mocny, tylko dla osób o wytrzymałych nerwach (teraz nagrywają bardzo mocne filmy). Frycz umie zagrać. Udowodnił to już w ,,Psy 3. W imię zasad''. Piotr Witkowski zagrał też fajnie. Super muzyka w filmie. Genialny hip hop. Film fajny. Przypomina stare czasy lat 2000-nych. Ewa Ziętek zagrała pięknie. Najlepsza jej rola po filmie ,,Wesele'' Andrzeja Wajdy. Michał Węgrzyn wyrasta na super reżysera. W filmie piękne samochody. Genialny polski film. Szkoda, że w filmie nie zagrał Olaf Lubaszenko, Cezary Pazura lub Bogusław Linda, ale i tak był Antoni Pawlicki, Sonia Bohosiewicz, Krzysztof Kowalewski. Genialne polskie kino. Tylko od 18 lat. Film zawiera dużo wulgaryzmów, przemocy. Tylko dla osób o mocnych nerwach. Taki jak ,,Psy 3'' Pasikowskiego. Patryk Vega jeszcze umie robić dobre filmy.

ocenił(a) film na 5
Wrednabestia

Niestety, Chada w tym filmie został pokazany jako głupek. masa idiotycznych sytuacji. Np jak dostał cegłe koksu, rozsypywał to jakby to jak baran przy porcjowaniu. A to nie sa tanie rzyczy. Lizanie deski sedesowej. Serio? branie pojary od policjanta. Nie wiem,co mial na mysli scenarzysta, ale to zwykłe upodlenie, pokazanie tomka w takich sytyuacjach wymyślonych. I ten humor "vegovski" w scrabble niczym "smiechy "u stracha w pitbullu. Żenada

ocenił(a) film na 8
pawelfans

A skąd pomysł, że nie był głupkiem?

Wrednabestia

Ten film to dno I jak mówił Pihu nie pokazuje prawdy o Tomku jedno wielkie gówno za przeproszeniem jak ja go oglądałam to płakałam z rozpaczy

Wrednabestia

Że co? Hahaha

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones