The Producers

1 godz. 28 min.
7,2 3 072
oceny
7,2 10 3072
2 210
chce zobaczyć
{"rate":7.25,"count":4}
{"type":"film","id":31560,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Producers-1967-31560/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Producenci
  • Kriss de Bielau ocenił(a) ten film na: 10

Rewelacja! Debiut i zarazem jeden z najlepszych filmow w karierze Brooksa. Znakomite i niezapomniane kreacje Wildera i Mostela, genialny LSD i wspanialy scenariusz. Komedia zwariowana, szalona ale zarazem majaca nieodparty urok i cieplo. Klasyk gatunku!

• n0_thx ocenił(a) ten film na: 8

KrissdeBielau Mam ten film na DVD i długo odkładałem jego obejrzenie. A tu bardzo miła niespodzianka. Gdyby nie momentami irytująca rola Gene Wildera film byłby jeszcze lepszy. Ale i tak dobra komedia

• KrissdeBielau Ja podziwiam odwagę Brooksa. W 1968 roku, gdy dopiero odkrywano humanistyczną tragedię nazizmu, zrobił komedię o Żydach realizujących komedię - musical o Hitlerowskich Niemczech! Przy okazji ponabijał się z dzieci-kwiatów, a także ukrytych faszystów. I publiczność, która jest zachwycona! W tle jest to mądra uwaga, że wszystko w końcu może stać się popkulturową komedią (patrz Bękarty wojny).
    Stopień bezczelności tego dziełka do dziś zaskakuje. Ogrom parodii, zdolnej do wszystkiego.
    A najbardziej lubię scenę, gdy Bialystock i Bloom czytają pierwsze zdanie "Metamorfozy" Kafki i orzekają, że to może jednak za dobre!