Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 2:06

Zobacz Producenci zwiastun

Film

The Producers

1967 1 godz. 28 min.
7,2 2 914
ocen
7,2 10 2914
2 086
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
{"id":"31560","linkUrl":"/film/Producenci-1967-31560","alt":"Producenci","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/15/60/31560/6967826.2.jpg"}
Producent teatralny i jego księgowy wpadają na niecodzienny pomysł zbicia fortuny.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Oscar Najlepsze oryginalne materiały do scenariusza i scenariusz w roku 1969 dla Mel Brooks WGA Najlepszy scenariusz oryginalny w roku 1969 dla Mel Brooks
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Producenci
Producenci (1967) Zwiastun nr 1 (polski) 2:06
Producenci | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 (polski) | 1967 | Film Stojący na skraju bankructwa producent teatralny Max Bialystock, nakłania poborcę podatkowego Leo Blooma do zatajenia jego oszustw finansowych. W zamian proponuje Bloomowi pewien układ. Dzięki sprytnemu wybiegowi zamierza zbić fortunę na nieudanym spektaklu teatralnym zdjętym natychmiast z afisza. Pieniądze potrzebne do wystawienia przedstawienia Max wyłudza od naiwnych podstarzałych kobiet.
Coś w klimacie 10 komentarzy
Jojo Rabbit

Stojący na skraju bankructwa producent teatralny Max Bialystock, nakłania poborcę podatkowego Leo Blooma do zatajenia jego oszustw finansowych. W zamian proponuje Bloomowi pewien układ. Dzięki sprytnemu wybiegowi zamierza zbić fortunę na nieudanym spektaklu teatralnym zdjętym natychmiast z afisza. Pieniądze potrzebne do wystawienia przedstawienia Max wyłudza od naiwnych podstarzałych kobiet.

boxoffice
$111 866 w USA
budżet
$941 000
studio
Embassy Pictures (przedstawia) / Crossbow Productions / Springtime Productions / Więcej...
data produkcji
1967
tytuł oryg.
The Producers
inne tytuły
Producenci Polska
Springtime for Hitler (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Mel Brooks podłożył swój głos pod śpiewaka, który w musicalu "Springtime for Hitler" miał wypowiedzieć decydującą kwestię. Brooks uważał, że aktor nie ma odpowiedniego akcentu.
Rolę Franza Liebkinda miał początkowo zagrać Dustin Hoffman, jednak dzień przed nakręceniem zdjęć do "Producentów" został on poproszony o zgłoszenie się na casting do filmu "Absolwent" Mike'a Nicholsa. Brooks zgodził się puścić Hoffmana, tylko dlatego, że w filmie grała jego żona Anne Bancroft i będąc przekonanym, że początkujący aktor nigdy nie dostanie roli w filmie samego Nicholsa.
Producent Joseph E. Levine chciał zwolnić Gene'a Wildera po obejrzeniu części nakręconego materiału. Zamierzał nawet dać Melowi Brooksowi dodatkowe 35 tysięcy dolarów na znalezienie kogoś innego. Jednak reżyser przekonał go, że Wilder jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu.
Jaki jest przepis na zrobienie fortuny? Wystarczy wystawić bezwstydnie złą sztukę, która zaliczy natychmiastową klapę. Pieniądze od inwestorów pozyskane na poczet ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 78%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Może to ZUO, ale...

  rozkminator ocenił(a) film na 7

  ...chciałbym zobaczyć całą "Wiosnę dla Hitlera" xD W filmie jest jej zdecydowanie za mało :D

  9
  • Springtime for Hitler and Germany...

   Kriss de Bielau ocenił(a) film na 10

   Rewelacja! Debiut i zarazem jeden z najlepszych filmow w karierze Brooksa. Znakomite i niezapomniane kreacje Wildera i Mostela, genialny LSD i wspanialy scenariusz. Komedia zwariowana, szalona ale zarazem majaca nieodparty urok i cieplo. Klasyk gatunku!

  • Film jest bardzo nierówny

   bobasek

   Pierwsza część jest genialna zwłaszcza dzięki cudownej kreacji pana Mostela, później jest tylko gorzej. Ale i tak warto obejrzeć.

   1
   • a mnie jakoś nie rozśmieszył.

    satriani ocenił(a) film na 4

    nie wiem może to nie mój typ humoru, chociaż lubie stare film to ten mnie jednak nie zachwycił. pozdrawiam

   • Doceniam choć osobiście liczyłem na więcej

    Kilinski ocenił(a) film na 6

    Tak jak w tytule postu doceniam absurdalny pomysł Brooksa by na klapie zarobić oraz inne pomysły czy niektóre gagi. Taki LSD na przykład to mistrzostwo i wg mnie kradnie film pozostałym aktorom. Może wynika to z mojego nastawienia na naprawdę świetną komedię, która w mojej ... więcej

    1