PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36235}
7,5 1 258
ocen
7,5 10 1 1258
Profesor Wilczur
powrót do forum filmu Profesor Wilczur

Mimo, że Profesor Wilczur jest "sequelem" kasowego Znachora z 1937 r., jest to moim zdaniem dużo lepszy film.

Rola Junoszy-Stępowskiego genialna!

Cudowna Barszczewska, Ćwiklińska bezbłędna jako małomiasteczkowa Szkopkowa... Bardzo dobre role Woszczerowicza i Węgrzyna. Można też dojrzeć Bardiniego, świeżo po studiach.

Serdecznie polecam oba te filmy.

ocenił(a) film na 6
Enzik

dla mnie fabuła tak naciągana, że rewelacyjna gra aktorów nie ratuje filmu... chyba że potraktować go jako ćwiczenie: jak zagrać całkowicie nieprawdopodobne sytuacje, na przykład nakrycie złodzieja w domu na gorącym uczynku - i ten dialog! żałość bierze, tylko jako mała dziewczynka mogłam się nabrać na ten film

Enzik

A moim zdaniem Znachor był o wiele lepszy, bardziej realistyczny. I dotyczy to zarówno filmu z 37r jak i remaku.

Moja ocena to: 7/10.

ocenił(a) film na 10
Enzik

Dla mnie oba filmy są bardzo dobre. Daję 9/10

ocenił(a) film na 9
Enzik

Zgadzam się w 100%.

erhaminus

Wszystkie filmy z tamtego okresu wspaniałe!

kgrazyna

Zgadzam się. Pochwalam twoją wypowiedź. W tamtej epoce stworzono po prostu genialne filmy, przy których dzisiejsze komedie romantyczne czy melodramaty mogą się schować. Wtedy kręcono filmy na poziomie. Nie to co dzisiaj, niestety.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones