PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702785}

Projektantka

The Dressmaker
7,5 92 943
oceny
7,5 10 1 92943
7,2 8
ocen krytyków
Projektantka
powrót do forum filmu Projektantka

ale jak już to robić to tylko dobrze. Ani nie trochę lepiej, ani nie trochę gorzej. Każda zaprojektowana sukienka, bluzka itd... musi wyglądać, musi być dopięta na ostatni szew. Dorosła kobieta, która wraca i na samym początku filmu wypowiada znamienne "wróciłam kanalie" daje znak, że film będzie rozliczeniowy i przedstawiający wydarzenia, które miały wcześniej miejsce. Tak też jest. Historia przedstawiona w filmie płynie nam sobie dwutorowo. Mianowicie, bieżące wydarzenia są przeplatane z wydarzeniami mającymi miejsce w latach młodości. Wszystko na samym końcu się wyjaśnia i sprawa raz na zawsze jest zakończona. Kate Winslet wyróżniająca się na każdym kroku, kunsztem, pięknem, pełnym profesjonalizmem, idealnością w wielu aspektach. Zarówno w kwestii wyglądu jak i dobrego aktorstwa. Film bardzo przyjemnie się ogląda i z uwagą śledzi kolejne wydarzenia zmierzające do rozwikłania zagadki jaką jest dojście do prawdy, czy główna bohaterka zabiła swojego kolegę, czy jednak nie. Warto.

ocenił(a) film na 5
dzyniu88

Czytam i nie wierze. "Szyc kazdy moze...kazda zaprojektowana sukienka, bluzka musi wygladac"? Przepraszam ale wiekszych bzdor jeszcze na filmwebie nie czytalem...

ocenił(a) film na 7
bjorker

"Czytam...kazda...ale...jeszcze...nie" - to bełkot.

Więc przeczytaj jeszcze raz bo pół wypowiedzi Ci umknęło.

ocenił(a) film na 5
Leszy2

Dziekuje za rade. Przeczytalem jeszcze raz i dalej sensu w poczatkowych zdaniach wypowiedzi nie znalazlem.

ocenił(a) film na 7
bjorker

Widocznie Twój przypadek jest dużo cięższy.

ocenił(a) film na 5
Leszy2

Pochlebiasz mi. Tak, moj przypadek nie jest prosty, ja nie potrafie czytac obojetnie stwierdzen ktore nie maja uzasadnienia i sensu. Jesli juz ktos deklaruje, jak w tym przypadku, ze jakis warunek musi(MUSI?) byc spelniony by cos uzyskac, to warto by bylo uprzednio zapoznac sie z tematem, anizeli wypisywac stek bzdur.

Zgadzam sie, moja wypowiedz byla troche wyrwana z kontekstu, natomiast abstrahując nie ująłem istoty. Rozumiem ze zamyslem autorki bylo przeksztalcenie slynnego tekstu Stuhra, niestety, zrobiono to w sposób bardzo nieudolny. “Szyc kazdy moze ale jak już to robić to tylko dobrze. Ani nie trochę lepiej, ani nie trochę gorzej.” To znaczy jak? Tylko dobrze, ale juz nie troche lepiej, czyli np bardzo dobrze?

Co bardziej mnie razi to wypowiadanie sie na temat o ktorym nie ma sie zielonego pojecia. “Każda zaprojektowana sukienka, bluzka itd... musi wyglądać, musi być dopięta na ostatni szew”. Tez jak ta powyzej wlasnie o tym swiadczy. Jesli tylko autorka wiedzialaby o czym pisze napewno nie wysula by tak rażących wnioskow. Aktualnie w swiecie mody triumf świecą takie marki i tacy projektanci, ktorzy odchodza od dopieszczonych, “dopietych na ostatni szew” garmentow. Sukces marki takiej jak paryski Vetements, czy londynskiego designera - Charlesa Jeffrey, ktory zyskal nieslychany rozglos po ostatnim Fashion Week, potwierdzaja tezę, ze w modzie absolutnie nie chodzi o wykonanie, lecz o koncept. Podobne podejscie mozna wypatrzec wsrod kolekcji topowego projektanta - McQueen, ktorego kolekcja “Raped Women”, z niechlujnie roztarganymi projektami wyniosla na piedestały.

A to tylko podstawy, juz nie zaglebiajac sie w niszowe projektowanie. Wiec radziłbym przed napisaniem kolejnego, nieuzasadnionego wywodu, poczytac toche o tym o czym sie pisze, inaczej prawdopodobnie popełni sie kolejny wpis, ktory ktos moze uznać za bzdury.

ocenił(a) film na 7
bjorker

"To znaczy jak? Tylko dobrze, ale już nie trochę lepiej, czyli np bardzo dobrze?"
A może po prostu nie przedobrzyć?

Widzę że tu mamy wielkiego kreatora mody z nosem wysoko.

ocenił(a) film na 8
dzyniu88

Dostrzegam pewną sprzeczność. Pochlebna opinia i ocena 4/10?

ocenił(a) film na 9
ms_rosencrantz

Też mnie to zaskoczyło..

ocenił(a) film na 8
ms_rosencrantz

Niektórzy są tak awangardowi że oceniają filmy w swojej własnej skali, tutaj od 1-5

ocenił(a) film na 8
ms_rosencrantz

Właśnie, do ostatniego zdania czekałam na słowa krytyki i nic

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones