Music and Lyrics

1 godz. 44 min.
6,6 73 182
oceny
6,6 10 73182
8 834
chce zobaczyć
5,2 5
ocen krytyków
{"rate":5.2,"count":5}
{"type":"film","id":297156,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Music+and+Lyrics-2007-297156/tv","text":"W TV"}]}

Alex Fletcher to gwiazdor lat 80-tych, który aktualnie zarabia na życie wykonywaniem przebojów na festynach i w parkach rozrywki. Raptem zyskuje szansę powrotu do świata sławy. Przeżywająca triumfy piosenkarka Cora Corman proponuje mu bowiem napisanie utworu, który mają zaśpiewać w duecie. I tu pojawia się problem - ostatnią piosenkę Alex stworzył wiele lat temu. Nigdy też nie pisał tekstów. Na szczęście pojawia się Sophie Fisher. Jej talent do ukłdania słów staje się inspiracją dla przeżywającego twórcze katusze piosenkarza. Jednak Sophie z niechęcią podchodzi do współpracy z kimkolwiek, a szczególnie z Aleksem.

Alex (Hugh Grant) lata świetności na scenie ma już za sobą. Cory Corman (Haley Bennett) ceni go jednak jako eksperta i dlatego zwraca się do niego z prośbą o pomoc. Alex wie, że jest to szansa na powrót branży. Czuje się wypalony, ale poznaje dziewczynę - Sophie (Drew Barrymore) - ekscentryczną i energiczną. Jej świeże i nietuzinkowe podejście do świata świetnie się sprawdza przy pisaniu tekstu piosenki. Połączenie sił i pomysłów prowadzi tych dwoje prosto do celu. Czy poza sukcesem muzycznym czeka ich coś więcej?

uncommon
opis użytkownika

Alex Fletcher (Hugh Grant) to gwiazdor lat osiemdziesiątych, który lata twórczej świetności ma już dawno za sobą. Aktualnie zarabia więc na życie wykonywaniem znanych przebojów na lokalnych festynach i w parkach rozrywki. Niespodziewanie, ten niegdyś charyzmatyczny i utalentowany muzyk, zyskuje szansę powrotu do świata show-biznesu. Przeżywająca triumfy piosenkarka Cora Corman (talent na miarę Christiny Aguilery i Britney Spears) proponuje mu bowiem napisanie utworu, który mogliby zaśpiewać w duecie. I tu właśnie pojawia się problem - ostatnią piosenkę Alex stworzył wiele lat temu, nigdy też nie pisał tekstów, a zatem wymyślenie przeboju w zaledwie kilka dni to dla niego nie lada wyzwanie. Na szczęście pojawia się Sophie Fisher (Drew Barrymore), jego urzekająco ekscentryczna "opiekunka" do roślin. Kiedy chemia zaczyna działać z całą mocą, zarówno przy fortepianie, jak i pod nim, oboje muszą stawić czoła swoim obawom - a także muzyce - by odnaleźć miłość i osiągnąć sukces.

opis dystrybutora dvd

Zastanawialiście się kiedyś jak wiele czasu potrzeba na stworzenie prawdziwego hitu? A może próbowaliście wyobrazić sobie ile trudu należy włożyć w napisanie tekstu? Ile godzin w studiu trzeba spędzić, aby nagrać nowy przebój? Alex, były członek popularnego w latach '80 zespołu, dostaje od losu niebywałą szansę. Cora, jednak z najpopularniejszych wokalistek proponuje mu skomponowanie nowej piosenki. Droga do sławy mogłaby ponownie stanąć dla niego otworem. Szybko jednak okazuje się, że na wykonanie zadania ma zaledwie kilka dni. Zrezygnowany mężczyzna siada do pianina. Wkrótce zdaje sobie sprawę z tego, że jego nowa opiekunka roślin, to świetna tekściarka. Co wyniknie z tej współpracy?

Miss_Fantasia
opis użytkownika

Wschodząca gwiazdeczka popu Cory Corman (Haley Bennett) prosi o napisanie tekstu do swojej najnowszej piosenki, Aleksa (Hugh Grant), który jest jej kolegą po fachu. Jemu jednak brakuje weny, talentu i czasu. Aleks poznaje wyjątkową dziewczynę - Sophie i wraz z nią świetnie sprawdza się przy pisaniu tekstu.

gnida71
opis użytkownika

Alex był kiedyś wielką gwiazdą muzyki pop. Teraz odcina kupony od dawno minionej sławy. Tyle, że nawet na małych występach dla starych fanów coraz mniej publiczności. Coraz trudniej związać koniec z końcem. Na szczęście wraca moda na muzykę z lat 80. Młoda, gorąca gwiazdka pop, Cora Corman wyznaje, że uwielbia stare przeboje Aleksa i jego zespołu. Jej menedżer proponuje, żeby ten napisał dla niej jakąś nową piosenkę. Tyle, że Alex musi w ciągu kilkunastu godzin napisać jej muzykę i tekst. Z tym pierwszym nie ma aż tak wielkiego problemu, ale słów do piosenek starzejący się gwiazdor nigdy nie pisał...
W tym czasie w domu Aleksa pojawia się nowa dziewczyna do podlewania kwiatów (Drew Barrymore). Sophie jest ekscentryczną, wygadaną młodą kobietą. Początkowo gwiazdora irytuje zrelaksowana nowa pomoc domowa, jednak wkrótce okazuje się, że dziewczyna ma pewien talent.

MlodaPolnaBestia
opis użytkownika

Piosenkarz Alex, który najlepsze lata kariery ma już dawno za sobą, dostaje kilka dni na napisanie przeboju dla nastoletniej gwiazdy Cory. Choć nigdy w życiu nie pisał tekstów, udaje mu się coś wykrzesać razem z ekscentryczną i wygadaną Sophie.

opis dystrybutora dvd