Drew Barrymore I

Drew Blyth Barrymore

7,8
17 874 oceny gry aktorskiej
Drew Barrymore I
Drew Barrymore pochodzi z rodziny, która wydała na świat już kilka pokoleń aktorów. Jej pradziadkowie, dziadkowie i rodzice, wszyscy oni zajmowali się bądź zajmują tą profesją. Jasne więc było, kiedy w 1975 roku urodziła się Drew, że czeka na nią droga kariery. Po raz pierwszy przed kamerami wystąpiła w wieku 11. miesięcy w reklamówce jedzenia dla psów Puppy Choice. Mając dwa lata zagrała swoją pierwszą rolę w telewizyjnym dramacie "Suddenly Love". W wieku 4. lat zwróciła na siebie uwagę występując u boku Williama Hurta w głośnym filmie Kena Russella "Odmienne stany świadomości". Jednak światową sławę przyniosła jej w roku 1982 rola w filmie wyreżyserowanym przez jej ojca chrzestnego - Stevena Spielberga - "E.T.". Drew Barrymore niemalże z dnia na dzień stała się jedną z najbardziej znanych aktorek na świecie. Widniała na okładkach wielu czasopism, przeprowadzano z nią setki wywiadów. Kiedy kilka lat później Hollywood przestało się nią interesować a do agentów nie wpływało już tak dużo propozycji nowych ról filmowych Drew załamała się. Popadła w alkoholizm, w wieku 10. lat po raz pierwszy zapaliła marihuanę, trzy lata później była już uzależniona od kokainy. Próby wysyłania jej na kuracje odwykowe niewiele pomagały, ponieważ z nich uciekała. Z jednej z takich eskapad została sprowadzona do domu dopiero przez prywatnych detektywów. Po kolejnej nieudanej kuracji usiłowała popełnić samobójstwo podcinając sobie żyły. Ostatecznie udało jej się wyjść z dołka w wieku 15. lat. W 1989 roku wydała swoje wspomnienia pt. "Little Girl Lost". Lata 90. to triumfalny powrót Drew Barrymore na ekrany kin. Wystąpiła w tak znanych filmach jak: "Wystrzałowe dziewczyny", "Batman Forever", czy "Wszyscy mówią kocham cię". W 1998 roku została laureatką MTV Award w kategorii "najlepszy pocałunek na ekranie" za film pt. "Od wesela do wesela".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 lutego 1975

miejsce urodzenia: Culver City, Kalifornia, USA

wzrost: 163 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 9 innych nagród oraz 38 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie zamężna: 1. Jeremy Thomas (20.03.1994 - 18.02.1995, rozwód); 2. Tom Green (07.07.2001 - 15.10.2002, rozwód); 3. Will Kopelman (02.06.2012 - 03.08.2016, rozwód), 2 córki: Olive (ur. 26.09.2012) i Frankie (ur. 22.04.2014)
W wieku 14 lat Drew skończyła pisać swoją autobiografię ("Little Girl Lost"), która wkrótce stała się numerem 1 na liście bestsellerów.
W 1995 roku Drew i jej przyjaciółka Nancy Juvonen założyły firmę Flower Films i wyprodukowały wiele filmów m.in. "Ten pierwszy raz", "Aniołki Charliego", "Donnie Darko" oraz "50 pierwszych randek".
Rola Noli w filmie "Celebrity" była napisana dla Drew, lecz ostatecznie przejęła ją Winona Ryder.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • kiedy zaprzestać występów w infantylnych filmach. W efekcie przestała się rozwijać i role w tego typu filmach zaszufladkowały ją.

  14
  • polega na tym, że każdy przechodzi przez jakiś film aktora do Drew Barrymore
   Mam nadzieje że każdy zna zasady gry;D

   np.

   Leonardo DiCaprio - Titanic
   Titanic - Kate Winslet
   Kate Winslet - Holiday
   Holiday - Cameron Diaz
   Cameron Diaz - Aniołki Charliego
   Aniołki Charliego - Drew Barrymoer;**

   Następna... więcej

  • To dziwne, że dostała nominację w kategorii najgorszej aktorki. Ona świetnie tę rolę zagrała. Nie wiem o co się przyczepili...

   5
   • Ogladalam kiedys taki film z Drew Barrymore, ze ona opowiadala swojemu synowi jak byla z jego ojcem a on pil i ja chyba bil czy cos takiego i byla piosenka jak ona jechala z ojcem jak byla mloda: The Everly Brothers: All I have to do is dream. Akcja rozgrywala sie troche w terazniejszosci ale zwykle... więcej

   • SWIETNA I UTALENTOWANA AKTORKA,A DO TEGO PIĘKNA BARDZO JĄ LUBIĘ FILM 50 PIERWSZYCH RANDEK Z JEJ UDZIAŁEM BARDZO MI SIĘ PODOBA.

    1