Film

Przełomy Missouri

The Missouri Breaks
1976
2 godz. 6 min.
7,3 4 480
ocen
7,3 10 1 4480
3 886
chce zobaczyć
7,0 5
ocen krytyków
W dolinie rzeki Missouri dochodzi do serii kradzieży koni. Rozzłoszczeni ranczerzy angażują tropiciela przestępców. Więcej Mniej
Przełomy Missouri zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Montana, lata 80. XIX wieku. W dolinie Missouri działa banda koniokradów, dowodzona przez Toma Logana. Bezczelne kradzieże doprowadzają do furii bogatych ranczerów rządzących okolicą. Jeden z nich, David Braxton, decyduje się zaangażować zawodowego tępiciela złoczyńców, Roberta Lee Claytona. Między antagonistami rozpoczyna się pasjonującyMontana, lata 80. XIX wieku. W dolinie Missouri działa banda koniokradów, dowodzona przez Toma Logana. Bezczelne kradzieże doprowadzają do furii bogatych ranczerów rządzących okolicą. Jeden z nich, David Braxton, decyduje się zaangażować zawodowego tępiciela złoczyńców, Roberta Lee Claytona. Między antagonistami rozpoczyna się pasjonujący pojedynek, w którym Clayton, nie mając dowodów przeciwko Loganowi, prowadzącemu na pokaz spokojny żywot farmera, próbuje stosować chwyty psychologiczne.

studio
Devon/Persky-Bright (niewymienione w czołówce)
tytuł oryg.
The Missouri Breaks
inne tytuły
Rola Marlona Brando była w większości zaimprowizowana, reżyser Arthur Penn dał aktorowi bardzo szerokie pole do popisu.
Jack Nicholson i Marlon Brando byli razem na planie zdjęciowym tylko przez jeden dzień, mimo że w filmie jest dużo scen, w których obaj aktorzy występują naraz.
Warren Oates i Harry Dean Stanton mieli zagrać główne role w filmie, ale ostatecznie ich miejsce zajęli Jack Nicholson and Marlon Brando.
Western jest takim dziwnym gatunkiem, który w swe zasady, w samą strukturę  wpisany ma schemat. 200-letnia Ameryka potrzebowała soczewki ogniskującej mitologiczne i legendarne tendencje narodu, takiej, jaką w Europie pełnią mity greckie, toposy starożytne. I Ameryka stworzyła sobie taką mitologię - a jednym z głównych był mit podboju Dzikiego... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych