film

Przełomy Missouri

The Missouri Breaks
1976
2h 6m
7,3 4 754
oceny
7,3 10 1 4754
7,0 6
ocen krytyków
W dolinie rzeki Missouri dochodzi do serii kradzieży koni. Rozzłoszczeni ranczerzy angażują tropiciela przestępców. Zobacz pełny opis
Przełomy Missouri zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Montana, lata 80. XIX wieku. W dolinie Missouri działa banda koniokradów, dowodzona przez Toma Logana. Bezczelne kradzieże doprowadzają do furii bogatych ranczerów rządzących okolicą. Jeden z nich, David Braxton, decyduje się zaangażować zawodowego tępiciela złoczyńców, Roberta Lee Claytona. Między antagonistami rozpoczyna się pasjonującyMontana, lata 80. XIX wieku. W dolinie Missouri działa banda koniokradów, dowodzona przez Toma Logana. Bezczelne kradzieże doprowadzają do furii bogatych ranczerów rządzących okolicą. Jeden z nich, David Braxton, decyduje się zaangażować zawodowego tępiciela złoczyńców, Roberta Lee Claytona. Między antagonistami rozpoczyna się pasjonujący pojedynek, w którym Clayton, nie mając dowodów przeciwko Loganowi, prowadzącemu na pokaz spokojny żywot farmera, próbuje stosować chwyty psychologiczne.

studio
Devon/Persky-Bright (niewymienione w czołówce)
tytuł oryg.
The Missouri Breaks
inne tytuły
Rola Marlona Brando była w większości zaimprowizowana, reżyser Arthur Penn dał aktorowi bardzo szerokie pole do popisu.
Jack Nicholson i Marlon Brando byli razem na planie zdjęciowym tylko przez jeden dzień, mimo że w filmie jest dużo scen, w których obaj aktorzy występują naraz.
Warren Oates i Harry Dean Stanton mieli zagrać główne role w filmie, ale ostatecznie ich miejsce zajęli Jack Nicholson and Marlon Brando.
Western jest takim dziwnym gatunkiem, który w swe zasady, w samą strukturę  wpisany ma schemat. 200-letnia Ameryka potrzebowała soczewki ogniskującej mitologiczne i legendarne tendencje narodu, takiej, jaką w Europie pełnią mity greckie, toposy starożytne. I Ameryka stworzyła sobie taką mitologię - a jednym z głównych był mit podboju Dzikiego... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

super

użytkownik usunięty

kurcze to najlepszy western (jesli to wogole western) jaki widzialem rewelacyjna obsaada swietna fabuła niop i to coś czego nie maja filmy dzisiaj....... goraco polecam super film

Western z gwiazdami

ocenił(a) film na 5

Niestety nie było tu szeryfa albo, jak sugeruje tytuł mojego komentarza, dwóch "strażników Teksasu" lecz Marlon Brando i Jack Nicholson w również nieszablonowych (chwała za to !!) westernowych rolach. Film zobaczyłem głownie ze względu na obsade. Niestety oprócz wspomnianych aktorów nie pozostanie w mojej pamieci na...

więcej

Zdaniem mojem nieskromnem, idea antywesternu pjenknie znalzla swe odzwierciedlenie. 'Przelomy' to opus magnum tego gatunka, tyle!

Pozdrafjam, MM

Ocena 6,7 przy tak genialnej roli jest dość zastanawiająca. Orientuje się ktoś czy jest to przypadek czy konkretna antypatia? Może opowiedział się po stronie ACTA w Polsze??

Kilka razy wybuchnąłem szczerym śmiechem. Motywy z psem liżącym masło, albo ze strojem Marlona Brando, w ogóle z jego postacią, tchną duchem Monty Pythona. Film jest ogromnie zaskakujący.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones