PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=446112}

Przeżyć z wilkami

Survivre avec les loups
6,6 1 302
oceny
6,6 10 1 1302
Przeżyć z wilkami
powrót do forum filmu Przeżyć z wilkami

Przeżyć z wilkami - dwuznaczność kim są tak naprawdę wilki... film generalnie niezły... miejscami przerysowany, sporo antypati wzbudził w momencie gdy Misha jest w Polsce, Niemcy prowadzą Żydów ulicą, a z boku polskie dzieci rzucają właśnie w żydów kamieniami krzycząc "wynoście się z naszego kraju" - ręce opadają - film prod. Belgia , Francja , Niemcy więc może nie ma czemu się dziwić...

minior

Istotnie to oburzające. Polska to kraj kochający Żydów i niezwykle tolerancyjny dla " innych" .

milicja3

OK, Polska, jak każdy inny kraj, jest zróżnicowany pod względem tolerancji względem obcych nacji. W czasie okupacji zdarzały się czyny haniebne, zdarzały też bohaterskie i szlachetne. Szkoda że film pokazał akurat tę jedną stronę, nawet pomimo tego że chodziło tylko o dzieci.

Ale wracając do samego filmu, wzruszyłem się bardzo. Film zdecydowanie warty obejrzenia. Niezwykła rola dziewczynki grającej Miszę. Bardzo przypadła mi też do gustu ścieżka dźwiękowa.

ocenił(a) film na 7
minior

Dokladnie takie samo mialam odczucie gdy zaczelam ogladac film. Po pierszew w kwestii tytulu, doslownie biorac chodzi o wilki jako zwierzeta, ale czy nie ma drugiego dna?. A po drugie nie podobalo mi sie wlasnie przedstawienie kwestii polskiej. Ale to juz chyba normalne bo to juz ktorys z kolei film produkcji europejskiej o II wojnie i Polacy sa ukazani w niekorzystnym swietle.
Ale wracajac do filmu.. generalnie podobal mi sie. Wart obejrzenia.

ocenił(a) film na 4
ankon

Zgadzam się co do tego 'drugiego dna z wilkami', jednak ja zaczełam się zastanawiać nad tą myślą po obejżeniu połowy filmó kiedy to tych wilków (zwierzątek) nie było wogóle widać. I zaczełam się zastanawiać co tytuł ma wspólnego z filmem.

ocenił(a) film na 6
gemma128

6/10
Niestety oglądając film również zdałem sobie sprawę ze przedstawili w nim nieprawde. Widocznie ktoś ma inne zdanie o polakach i rosjanach...

primeraP10

Jeśli chodzi o stereotypy związane z Polakami, to wydaje mi się, że ma to związek z tym, że chcieli dokładnie zekranizować książkę. Dopiero co ją skończyłam czytać, więc z całą pewnością mogę to stwierdzić. W książce Polacy są właśnie tak negatywnie przedstawieni, poza paroma wyjątkami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones