Ludzie, nie dajcie się zwieść ocenie..

Niskie oceny są spowodowane tym, ze ludzie są niekumaci i nie rozumieją tego filmu. Ten film ma tyle detali, ze trzeba się skupiać żeby je wszystkie dostrzec..

27
 • Co w tym filmie było do rozumienia? Pierwsze ok. 60% to mdłe ghost story bez pomysłu. Schematy sprzedane w sposób mocno średni. Niezły, ale tylko tyle. Jak już sobie widz przysypia, twórcy postanawiają go obudzić festiwalem absurdu. Są pewnie tacy, których to zachwyca, dla mnie film próbuje być ambitny na siłę - a to za sprawą tego, w jaki sposób rozwiązano całą tajemnicę finalnym twistem.

 • No błagam, chyba naprawdę trudno nie zrozumieć zakończenia. Można się go spodziewać, jeśli ktoś w miarę jest spostrzegawczy, naprawdę szybko. Niskie oceny są prawdopodobnie bardziej spowodowane tym, że ludzie chcieli horroru, a dostali coś nie do końca mieszczącego się w tym, co oni rozumieją jako horror lub tym, że znowu dostali tak ograne rozwiązanie. Tylko w zeszłym miesiącu w kinie były już dwa filmy wykorzystujące ten sam motyw i naprawdę można odczuwać przesyt i zawód. Najciekawsze i najlepiej zrobione rzeczy w tym filmie kompletnie straciły siłę właśnie przez zakończenie. Łopatologiczne tłumaczenie widzowi tak ogranej rzeczy może być naprawdę irytujące i tu tak właśnie jest.
  Poszczególne segmenty miały potencjał, a przez to, że wykorzystano je do takiego zakończenia, nie można było rozwinąć ich potencjału. I to naprawdę boli, że mieli takiego Lawthera, taki czarny humor i taką estetykę tego segmentu, a potem łup, zrobiono z tym takie coś. Trudno mi się więc dziwić tym, co narzekają, choć mi samej poszczególne segmenty całkiem się podobały, choć były stanowczo za krótkie. Sama estetyka filmu również na plus. Aż potem mamy zakończenie. I tyle po dobrym wrażeniu.

 • haha nie wiem co w tym filmie jest do rozumienia i co mogło wywrzeć na Tobie tak ogromne wrażenie, myślę że w miarę zatapiania się w otchłań kinematografii (patrząc po ocenach i komentarzach to za dużo z nią do czynienia nie masz) zauważysz jakie brednie tu wypisujesz i zaczniesz doceniać naprawdę wartościowe filmy

 • Warto pamiętać, że to ekranizacja sztuki teatralnej, więc drąży ona nieco głębiej i w innym kierunku, niż typowe horrory.
  I tak, trudno się nie zgodzić, że te trzy przypadki, które oglądamy są stereotypowe i brak w nich świeżości. Jednak moim zdaniem o to właśnie chodziło, by zaprezentować mini-antologię typowych motywów przemycanych w filmach grozy.
  Nie jest to film idealny, ale moim zdaniem zasługuje na nieco wyższe noty. Zwłaszcza, że gra aktorska wypada tutaj bardzo przyzwoicie.

  https://literatkakawy.wordpress.com/2018/06/12/przebudzenie-...

 • Ja jeszcze nie widziałem, ale na imdb i metacrictic są niewiele wyższe oceny.
  Imdb 6,8. Metacrictic 6,8
  Kino grozy to w najlepszym wydaniu ma oceny zawsze 7,4-8,2.
  Solidne 6,7-7,3
  Tyle, że ten film jest świeży więc oceny dopiero zaczną spadać jak każdemu filmowi.

  Sam trailer jest tajemniczy.

 • Jakie bzdurne tłumaczenie. Nie zrozumieli filmu dlatego źle go oceniają. Takie coś można pdpiąć do wszystkiego. Nie podoba Ci się Piła lub jakikolwiek dowolny filmy - hmmm. Nie zrozumiałeś go.

 • Nie zrozumieli filmu? Czyli?xd jesli chodzi Ci o te zakonczenie, ze typek sobie to wszystko uroil blala to serio to jest te łał genialne zakonczenie, dajace do myslenia i w ogole ludzie sa zbyt glupi aby to zrozumiec?xd plus takich filmow serio juz troche jest, z takim WOWOW zakonczeniem wykorzystujacym motyw typu "jestem psycholem, zaburzenia osobowsci, uroilem sobie morderce, gdy tak forreal to ja jestem tym mordercom blabal" a co do filmu, to nawet ujdzie, ale naciagane te 6.

 • Nie wydaje mi się,żeby w tym filmie kryły się jakieś specjalnie pokłady figuratywnych znaczeń, wymagających od widza intelektualnego zaangażowania. Jestem wielbicielką i teatru, i horrorów- raczej tych, które straszą klimatem, niedopowiedzeniem niż tanimi efektami, jednak w tym filmie nic z tego nie znajduję. W zasadzie film wzbudził we mnie głównie poczucie zażenowania. Kiedy początkowe sceny wydały mi się raczej mrugnięciem oka w kierunku odbiorcy niż czymś serio, liczyłam,że film pójdzie w kierunku inteligentnego pastiszu gatunku. Niestety ten pastiszowy charakter jest chyba raczej niezamierzonym efektem ubocznym. Kiedy dodać do tego bardzo tanie moralizatorstwo, jakim okraszono sowicie to dzieło, otrzymujemy efekt dość nieporadny i naiwny. Tak to odebrałam, a te wszystkie momenty, w których absurd miał rzekomo wzmóc poczucie szaleństwa i wywołać efekt "mind f**k" ,kojarzyły mi się z opowieściami nastolatków, którzy to są tacy szaleni, bo dopalili kiepa po starszym bracie...

 • Ten film ma i tak za wysoką notę. Zapewne spowodowaną tym, jak ktoś wspomnniał, że jest ciągle nowy. Ale całe szczęście z pewnością oceny spadną jeszcze bardziej. Bowiem nie mamyh tutaj interesującej scenografii, ani scenariusza, ani aktorów. Tanie straszenie zjawami i w sumie tyle. Wygląda to jakby reżyser nie wiedział co ostatecznie chciał przedstawić.

 • Taka kupa ze nie ma co rozumieć

 • no właśnie nie dajcie się zwieść, dla konesera horrorów to tutaj niewiele świeżości - ze dwie, trzy sceny. Średnia 6.2 adekwatna, może nawet ciut zawyżona

 • Zasugerowałem się oceną i pochlebnymi komentami jak ten i w sumie to nie wiem co w tym "horrorze" takiego wspaniałego- jako horror jest po prostu denny. Strasznie to się jedynie wynudzilem.

 • Moim zdaniem jest wręcz zupełnie odwrotnie! Film jest bardzo niewymagający.
  Jak to łatwo bazować na historiach których nie trzeba tłumaczyć + najgorszy zabieg w świecie horroru, zróbmy to, zróbmy tamto a jak nie będziemy wiedzieli jak to wyjaśnić bo nie mamy pomysłu to zerżniemy z 50 innych filmów i powiemy, że to wynik

  SPOILER

  ... śpiączki, jakie to jest banalne i niesatysfakcjonujące.

  Jestem ogromnym fanem horrorów i jestem w szoku, że krytycy się tym zachwycają, tak samo byłem w szoku gdy zachwycali się gniotem jak Wonder Woman, no cóż.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: