Los Amantes pasajeros

1 godz. 30 min.
5,4 17 373
oceny
5,4 10 17373
8 615
chce zobaczyć
4,6 7
ocen krytyków
{"rate":4.571429,"count":7}
{"type":"film","id":648169,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Los+Amantes+pasajeros-2013-648169/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Przelotni kochankowie
 • JakajaPyza ocenił(a) ten film na: 8

  Fajny, odjechany, sprośny film dla wyluzowanych, którzy po stresującym tygodniu zapragną się jeszcze... bardziej wyluzować. Głęboko osadzony w hiszpańskich realiach - i dlatego być może nie wszyscy go dobrze zrozumieją ale fakt, że jest mocno zakręcony, oddaje bezbłędnie hiszpański charakter i temperament.
  Co więcej? Moja ukochana Lola Dueñas jako podstarzała dziewica-jasnowidz, supersexbomba Paz Vega, jako wyjątkowo brzydka wariatka, kapitalna muzyka i bardzo ciepłe zdjęcia. Dla widza z dystansem do świata.
  7,5/10

 • JakajaPyza Ale humor raczej jednokierunkowy i słaby.Jak lubię Almodovara to czułem niedosyt.

 • JakajaPyza ocenił(a) ten film na: 8

  fajnyborys Jednokierunkowy? Dlaczego?
  Jak świat światem, Almodovar zawsze starym świńtuchem był. Co tu jest inaczej, niż gdzie indziej u niego? Silne kobiety, zniewieściali faceci i balans na granicy dobrego smaku... - Narkotyki, przemycane tam..., gdzie ich nie znajdzie żadna kontrola, zabawianie pasażerów tańcem z pogranicza farsy, czy też finalny odlot totalny w obliczu śmierci wszytkich nieśpiących na pokładzie. Cieszyć się życiem, dopóki trwa, po prostu.
  Natomiast ci wszyscy marudzący, że nie napatrzyli się na Penelopę z Banderasem - oni zagrali u niego po 6-7 razy. Banderas ma na swoim koncie prawie 80 (OSIEMDZIESIĄT) filmów. Penelopa prawie 50. To w sumie ponad tydzień oglądania ciurkiem bez przerwy. Nie mówcie, proszę, że to mało, żeby się o(na)patrzy(e)ć.

 • awk70 ocenił(a) ten film na: 10

  JakajaPyza Z wpisów na forum wynika,że oczekiwano komedii romantycznej z udziałem Banderasa i Penelope Cruz.Bo dla wielu hiszpańskie kino to tylko te dwa nazwiska.Ponad to polski tytuł jest mało trafiony.Do wielu rzeczy jak np.do traktowania gejów z tolerancją trzeba dorosnąć a tego niestety o Polakach nie można powiedzieć.Przywykliśmy do stereotypów,przygłupawych polskich komedii , ciemnych kryminałów i łzawych filmów historycznych.Niestety wstyd się przyznać ale hiszpańska radość i ich poczucia humoru są dla większości polskich widzów w ogóle nie zrozumiałe.
  Mnie osobiście film powalił na kolana,w pozytywnym słowa znaczeniu,bo o Hugo Silvie nie wspomnę.