film

Przetrwać święta

Surviving Christmas
2004
1h 31m
6,1 18 073
oceny
6,1 10 1 18073
4,7 3
oceny krytyków
Samotny milioner postanawia spełnić swoje marzenie o rodzinnych świętach. Jedzie na ten czas do domu, w którym się wychował. Zobacz pełny opis
Przetrwać święta zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Przetrwać święta
Zwiastun nr 1
Przetrwać święta
Teaser nr 1
nr 1 2009-11-16T11:36:12 https://fwcdn.pl/webv/41/23/14123/z01.14123.4.jpg https://fwcdn.pl/video/106413/surviving_christmas_m480.360p.mp4

Drew Latham wiedzie puste, płytkie życie, mając tylko bogactwo po swojej stronie. Przed nim kolejne samotne święta Bożego Narodzenia. Tym razem jednak, Drew postanawia odwiedzić swoje dawne strony i odświeżyć stare wspomnienia świąteczne. Lecz kiedy dojeżdża do domu, okazuje się, że to już nie ten sam budynek, w którym mieszkał. Przygarnięty przez rodzinę zamieszkującą go, oferuje im sporą sumę pieniędzy w zamian za "udawane" święta rodzinne.

boxoffice
$15 120 800 na świecie
$11 663 156 w USA
$3 457 644 poza USA
na podstawie
Deborah Kaplan (materiały do scenariusza, historia) / Harry Elfont (materiały do scenariusza, historia)
studio
DreamWorks SKG (przedstawia) / LivePlanet / Tall Trees Productions
tytuł oryg.
Surviving Christmas
inne tytuły
Zdjęcia kręcono w Chicago (Illinois, USA), Glendale, Los Angeles, Mammoth Mountain, Orange (Kalifornia, USA).
Film kręcono jeszcze przed ukończeniem scenariusza. W efekcie, było sporo opóźnień i sprzeczek o sposób filmowania. Aktor James Gandolfini wywiadzie powiedział, że większość filmu była improwizacją.
Pierwotną datę premiery ustalono na Boże Narodzenie 2003, ale przesunięto ją o 10 miesięcy by uniknąć rywalizacji z innym filmem Afflecka "Zapłata" (Paycheck) (2003). Z tego względu na ścianie w sypialni Briana wisi kalendarz z 2003 roku.
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Bogaty mężczyzna o imieniu Drew (Ben Affleck) nie chce spędzić ich samotnie. Nie ma jednak rodziny ani na tyle bliskich przyjaciół, którzy mogli by go zaprosić do siebie. Udaje się więc do swego starego domu, w którym dorastał i składa jego mieszkańcom niecodzienną propozycję. Chce, by Tom (James Gandolfini)... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jedno jest pewne...

ocenił(a) film na 5

...Ben Affleck nie jest śmieszny i do komedii się nie nadaje. Poza tym infantylny humor, którego nawet Gandolfini nie uratował.

Super komedia,z Świątecznym klimatem,można się uśmiać,i trochę wzruszyć,dziwne że TVN nie postanowił puścić tej komedii na Święta.Ja ją oceniam 8/10,i jak najbardziej polecam.! ;)

Nominacja za najgorszy film
Za najgorszego aktora dla Bema Afflecka, który został nominowany w tym samym roku za najgorszego aktora za inny film
Oraz za najgorszy scenariusz.

Moim zdaniem film nie zasłużył za nominacje do Złotej Maliny. Rozumiem, że trochę schematyczny jest, ale nie jest aż taki zły.

Gut.

ocenił(a) film na 6

Fajny film :)

Jak nazywa się melodia lecąca podczas ocknięcia się Drew, po uderzeniu łopatą głowę? Wiem, że ją znam, wiem że słyszałam już nie raz, ale nie mogę jej znaleźć.
Z góry dziękuję za pomoc. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones