film

Przodem do tyłu

In & Out
1997
1h 32m
6,3 3 400
ocen
6,3 10 1 3400
6,7 3
oceny krytyków
Cameron Drake odbiera Oskara za rolę homoseksualisty. Dziękuje Howardowi - swojemu byłemu nauczycielowi - za jego pedagogiczny trud i ogłasza, że ten jest gejem. Zobacz pełny opis
Przodem do tyłu zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Critics' Choice
Film zdobył nagrodę Critics' Choice, 3 inne nagrody oraz 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Witajcie w Greenleaf! Oto tutejsze gimnazjum, w którym bardzo lubiany przez uczniów Howard Brackett (KEVIN KLINE) wykłada literaturę. Wkrótce ma zostać mężem Emily Montgomery (JOAN CUSACK). Uszczęśliwiony tym faktem zasiada wraz z narzeczoną przed telewizorem, by śledzić transmisję z ceremonii rozdania Oscarów. Oglądają ją również rodziceWitajcie w Greenleaf! Oto tutejsze gimnazjum, w którym bardzo lubiany przez uczniów Howard Brackett (KEVIN KLINE) wykłada literaturę. Wkrótce ma zostać mężem Emily Montgomery (JOAN CUSACK). Uszczęśliwiony tym faktem zasiada wraz z narzeczoną przed telewizorem, by śledzić transmisję z ceremonii rozdania Oscarów. Oglądają ją również rodzice Howarda - Berniece i Frank Brackettowie (DEBBIE REYNOLDS, WILFORD BRIMLEY), jego uczniowie, znajomi i przyjaciele oraz... pewnie z miliard ludzi na całym globie! GLENN CLOSE we własnej osobie odczytuje werdykt w kategorii "Najlepszy aktor w roli pierwszoplanowej". Oscara - za rolę geja w filmie "To Save and Protect" - otrzymuje Cameron Drake (MATT DILLON), były uczeń Howarda, a dziś hollywoodzki gwiazdor. Całe Greenleaf ogarnia euforia, Howard wprost szaleje z radości. Radość nie potrwa długo. Cameron, odbierając nagrodę i dziękując m.in. Howardowi za pedagogiczny trud, ogłasza wszem i wobec, że jego nauczyciel jest... gejem.

boxoffice
$83 256 929 na świecie
$63 856 929 w USA
$19 400 000 poza USA
budżet
$35 000 000
dystrybucja
Vision Film Distribution
studio
Paramount Pictures / Spelling Films
tytuł oryg.
In & Out
inne tytuły
In and Out Australia
więcej
Elizabeth Hurley była kandydatką do roli Sonyi.
Kiedy Howard i Peter jedzą obiad na zewnątrz, przez chwilę widoczny jest mikrofon.
Mikrofon widoczny jest w scenie, w której Howard upada na rowerze.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

In & Out

ocenił(a) film na 9

Poruszający. O nietolerancji. Pruderii. Przysłowiowej Dulszczyżnie czyli moralności na pokaz. Wiem o wszystkim po cichu toleruję, ale gdy sprawa nabiera rozgłosu pałam świętym oburzeniem.

a jednak wcale nie taka błaha, gdy się jej przyjrzeć. Współczesne czasy naznaczone modą do ujawniania orientacji seksualnej wcale nie spowodowały wzrostu tolerancji w tej dziedzinie życia. Przekonuje się o tym bohater filmu, lubiany - do czasu - nauczyciel w doskonałej interpretacji Kevina Kline'a, który nie po raz...

Nie taki gej straszny...

użytkownik usunięty

Film opowiada historię człowieka, który ( co zabrzmi absurdalnie )dowiaduje się że jest homoseksualista.Film ten wśrod mniejszości seksualnych został przyjęty z duża aprobatą.
Nie jest to arcydzieło , ale warto go obejrzeć...

Filmu nie widziałem, ale z opisu wynika, że inspiracją dla filmu mogło być przemówienie Toma Hanksa po zdobyciu Oscara za rolę homoseksualisty w filmie Filadelfia w 1994 roku. Hanks wspomina tam swojego nauczyciela aktorstwa mówiąc, że on także był homoseksualistą.

Po opisie i recenzjach tego filmu spodziewałam się jednak inteligentniejszego humoru o
braku tolerancji. Miałam nadzieję na jakieś przesłanie wplecione w błyskotliwy humor.
Tymczasem film leci na stereotypach i to stereotypach przykrych i niesprawiedliwych -
miałam nadzieję na film, który może w humorystyczny...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones