Matt Dillon I

Matthew Raymond Dillon

7,6
9 684 oceny gry aktorskiej
Matt Dillon I
Zadebiutował jako piętnastolatek w znakomitym filmie Jonathana Kaplana "Over the Edge" (1979). Zagrał główne role w filmach dla młodzieży, takich jak "Tex" (1982), "The Outsiders" i "Rumble fish" (1983). Największe uznanie zdobył dojrzałą rolą w "Drugstore Cowboy" Gusa Van Santa (1989).
Współpracuje z takimi twórcami filmowymi, jak Tonny Bill, Garry Marshall, Tim Hunter, Francis Ford Coppola i Arthur Penn.
Dillon starannie dobiera role. Chociaż zyskał sobie szacunek publiczności, nigdy nie wystąpił w większym hicie. "A Kiss Before Dying" (1991) okazał się klapą pod względem finansowym i w opinii krytyków. W roku 1993 Dillon zagrał elektryka w "Mr. Wonderful", romantycznej komedii rozgrywającej się w Nowym Jorku. Ponownie wystąpił pod kierunkiem Tima Huntera w "Świętym z Fortu Waszyngtona" (1993), jako niespokojny młody człowiek, który zaprzyjaźnia się z bezdomnym.

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 lutego 1964

miejsce urodzenia: New Rochelle, Nowy Jork, USA

wzrost: 183 cm

Teen Choice
Zdobył Teen Choice, 5 innych nagród oraz 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Miał wystąpić w roli Butcha Coolidge'a w filmie "Pulp Fiction", którego ostatecznie zagrał Bruce Willis.
Miał zagrać Richarda w filmie "Błękitna laguna", ale zrezygnował z powodu nagości... Ostatecznie rolę otrzymał Christopher Atkins.
Był kandydatem do roli Franka Sangstera w filmie "Nowokaina". Ostatecznie angaż otrzymał Elias Koteas.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych