PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1394}
6,9 82 788
ocen
6,9 10 1 82788
6,5 15
ocen krytyków
Przyczajony tygrys, ukryty smok
powrót do forum filmu Przyczajony tygrys, ukryty smok

"-ale to dostało cztery Oscary! -eee tam bajka jakaś!" ...i takie to myślenie moich rodziców, polaczki jedne... jakby była kategoria 'najlepsza choreografia scen walk' to i w tym by film zgarnął nagrodę. Dla jednych śmieszne, a dla mnie niesamowite, brak realizmu mi w ogóle nie przeszkadzał. Jeśli ktoś lubi ten typ efektownych walk to polecam taką serię z Jetem Li "Wong Fei Hung" (Dawno temu w Chinach).

Nu_RaKu

No racja, chore myślenie. Założę się, że oglądają seriale gapiąc się bezmyślnie w ekran. Tak jak moi rodzice jarający się W11, a nazywają kaszanką Władce Pierścieni.

ocenił(a) film na 8
piczympoom

hahaha piona! xD

piczympoom

Moi może się W11 nie zachwycają, ale za to Władcę Pierścieni jak najbardziej nazywają kaszanką. Cóż, "de gustibus non est disputandum".

Bonesss

"Ten film co kiedyś byłeś na nim w kinie.. Ten z tym garbatym potworkiem (Gollum)". Ostatnio polecałem im Trzy Królestwa, to później mówili, że nie lubią bajek gdzie "fruwajo w powietrzu!" cytując kolege.

Aryhil

Przynajmniej do postaci Golluma udało mi się rodziców przekonać. No i nawet Hobbitów polubili. Chyba osiągnęłam w swoim życiu wielki sukces. xd

piczympoom

Nie oglądałem W11, w ogóle od wielu lat nie oglądam tych odmóżdżających antypolskich telewizorni jak Polsrat i Tefałszen, natomiast "Władcę pierścieni" dałem radę wytrzymać jakieś pół godziny i wyłączyłem.

Jack_Holborn15

A czemu ci się nie spodobał? Każdy kogo spotakałem uważa że to arcydzieło ( i ja zresztą też).

BOB_76

Być może powinienem obejrzeć z godzinę, ale jak dotąd wydał mi się przerostem formy nad treścią. W każdym razie oceny nie wydałem i być może kiedyś jeszcze raz włączę, tym razem cały, skoro polecasz:-)

użytkownik usunięty
Nu_RaKu

Moi rodzice
- mama patrzy na fabułę,jak jest ciekawa to ogląda i lubi przygodowe żółtka jak ten film
- ojciec raczej patrzy na wykonanie filmu u grę aktorów

ocenił(a) film na 7
Nu_RaKu

nie obrażaj rodziców. mają po prostu inny gust niż ty. fakt, że mogli to delikatniej wyrazić ;)

ocenił(a) film na 4
Nu_RaKu

Akurat tu mają rację.

Nie lubię takiego kung-fu jakie przedstawia "Przyczajony tygrys". Walka w nim bardziej przypomina balet niż walkę. Wolę taką choreografię jaka jest chociażby w Raid - brutalna i mięsna. Walka to nie taniec. Walka to walka.

mhrocznyszatan

A capoeira? ;PPP

ocenił(a) film na 7
Damar3478

Oho, jakiś większy cwaniak ;D
W sumie Capoeira też początkowo była typowo stylem walki, ludzie umierali po takich "baletach" bo się używało noży itd. Teraz to nielegalne więc żeby nie zaginęło na przestrzeni lat zrobili sobie z niej taniec narodowy. Przynajmniej tak mogą kultywować ;)

mhrocznyszatan

Gdy dorośniesz zrozumiesz, a może i nie, bez urazy.

ocenił(a) film na 4
mhrocznyszatan

Fakt. W tym filmie walkę ukazano jako formę sztuki, a nie narzędzie do siłowego rozwiązywania problemów. Walka w tym filmie jest tylko czymś umownym, czyli umawiamy się, że walczymy, a kto będzie ciekawiej wywijał mieczem ten wygrywa.
No cóż, do mnie to też nie przemawia.

ocenił(a) film na 9
Nu_RaKu

Rodzice są różni. Ja na ten przykład zaciekawiłem tym filmem córkę, i nie tylko tym ...

ocenił(a) film na 3
Nu_RaKu

Dlaczego "polaczki"? Może weź stwórz na nich jakiś pojazd od nazwiska, np jak się nazywasz Nowak to mów na ojca "Nowaczek pieprzony" a od Polski i Polaków się odczep cycu.

jarek0991

Świetna odpowiedź. Będę jej używał.

jarek0991

Taka maniera nazywania swój własny naród (i siebie mimowolnie też) per "polaczki" (a tu nawet swoich rodzicieli!), koniecznie z małej litery, to typowe na takich portalach, gdzie wypowiadają się gówniarze ze zrytymi od TVN i .Nowoczesnej Rysia Petru deklami. Oni od tej niemieckiej i żydowskiej propagandy antypolskiej naprawdę zaczynają wierzyć, że polskość to coś wstydliwego, a Unia i Hameryka to cud, miód i orzeszki. Tego rodzaju filmy, gdzie "fruwajo" faktycznie są durnowate i wypaczają istotę kung fu.

ocenił(a) film na 3
Jack_Holborn15

To nie jest tylko domena czytających GóWno lub oglądających TVN ale już ogólna maniera Polaków. Pomijając to, ze najwięcej o polaczkach i cebulakach mówią właśnie typowe pały, które by można tymi określeniami nazywać, ale nieważne. To już jest ogólny trend, który media wtłoczyły w głowy ludziom z kompleksem niższości, którzy idealizują wszystko co z zagranicy.
A żeby było śmiesznie powiem tylko tyle. Zrobiliśmy Euro, my, te wiesniaki, cebulaki itp i cała Europa w zachwytach jaka to ta Polska jest, jacy ludzie spoko, że dużo ludzi po angielsku mówi itd, że gościnność, organizacja. I te pochwały pisały te wszystkie antypolskie media, któe przez dekady wmawiają nam, że jesteśmy wieśniakami (oczywiście chodzi mi o bycie wieśniakiem - czereśniakiem -mentalnym, bo sam ogólnie ze wsi jestem). Po drugie jesteśmy takim zaściankiem, że u nas nikt nie robi zamachów terrorystycznych, nie mamy w Polsce stanu wyjątkowego jak we Francji. Normalnie smuteczek. Po trzecie tak u nas łamią demokrację i taką mamy tvpisowską, że kurde nie jesteśmy tak obiektywni jak np Niemcy, którzy w mediach przemilczali temat masowych gwałtów na sylwestrze w Kolonii. No gdzie by się nie obejrzeć to na prawdę wstyd być tym Polakiem, bot u jest tak normalnie i pięknie, że aż nie wypada tak. CWP!

jarek0991

Z tą uwagą do szczekania przeciw PiSiackim mediom z jednoczesnym przemilczaniem totalniackiego przemilczania gwałtów na Niemkach to trafiłeś w samo sedno.
Ja też pochodzę ze wsi (nie z WSI). Który Rosjanin tak pogardliwie wyrażałby się o swoim narodzie, bo - powiedzmy - nie lubi Putina? Który Francuz nazwałby swój naród Żabojadami? Który Niemiec z podobną pogardą odnosiłby się do własnego narodu, czyli do siebie i do swoich przodków? W USA flaga wisi wszędzie. A u nas? Michnikowszczyzna zniszczyła w młodych Polakach poczucie dumy, że są Polakami. Słusznie W.Łysiak określił kiedyś Michnika największym szkodnikiem w Polsce po 1989 roku. Marksiści teraz nie zabijają ciała, lecz ducha. Nie wiem, co gorsze, chyba to drugie, bo nieboszczyk już nie może warcholić, niszczyć, dążyć do rewolucji, buntu i zniszczenia.
Na szczęście ostatnimi czasy zaistniała moda na patriotyzm, więc chyba nie cała młodzież jest stracona i pozwoli się unurzać w Owsiakowym, łudstokowym błocie, spermie i rzygowinach. Tylko czy - jak to moda - nie jest to zjawisko krótkotrwałe? Miejmy nadzieję, że nie
http://cdn4.thumbs.common.smcloud.net/common/2/3/s/2382687Ma6p.jpg/ru-1-r-640,0- n-2382687Ma6p_legia_na_powstanie_warszawskie_oprawa_hitem_na_swiecie.jpg

ocenił(a) film na 8
Nu_RaKu

twoj temat jest absurdem,nie znasz kina azjatyckiego

ocenił(a) film na 6
Nu_RaKu

W filmie czegoś mi brakowało, nie bardzo wiem czego. Sceny walki dopóki były toczone na ziemi były bardzo dobrze zrealizowane, ale gdy nasi bohaterowie postanowili robić jakieś ewolucje w powietrzu, to dawało efekt dla oka fatalny. Mam wrażenie, że scenarzyści nawet nie starali się zakamuflować efektów specjalnych. Chociaż by w SW mrocznym widmie, sceny walki (wiem było ich mniej), aż tak. Jako, że to chyba pierwsza mega-produkcja Chin (nie znam kina chińskiego), to był bym trochę pobłażliwszy. Daje 6 na 10 czyli film niezły.

Nu_RaKu

..."fruwajo w powietrzu! przełoncz te głupote!" hahaha to zdanie wyjęte z mego domu....film jest cudowny>liryzm podskórnie wyczuwalny...zdjęcia i sceny walki wspaniałe...ale warto wspomnieć o jeszcze jednym "aktorze" o MUZYCE...梅林茂(Shigeru Umebayashi) zrobił coś nieprawdopodobnego - każdy dźwięk jest na swym miejscu i współgra z obrazem...polecam posłuchać...pozdrawiam...

ocenił(a) film na 10
Nu_RaKu

Moi starzy są w sumie elastyczni. Matka ostatnio metalu symfonicznego zaczęła słuchać... a ten film akurat bardzo przypadł im do gustu.

ocenił(a) film na 3
Nu_RaKu

Kocham komentarze w stylu "jestem taki mondry, a inni tacy gupi". To zaraza naszych czasów. Znam sporo filmów azjatyckich, ale w tym akurat sceny walki są przerysowane do granic śmieszności. Czy się to komuś podoba, czy nie, to już jego indywidualna sprawa. Niedobrze mi od tej internetowej żółci.

ocenił(a) film na 8
Zapiekanka

No cóż, błędy młodości. Przepraszam wszystkich których moje słowa uraziły. Wnoszę o zamknięcie tego tematu.

ocenił(a) film na 2
Nu_RaKu

porównaj se choreografię z takimi pre-wuxiami jak "wypij ze mną" albo "narzeczona o białych włosach". lipa skarbie

ocenił(a) film na 6
Nu_RaKu

U mnie to samo hehe Pozdrawiam

Nu_RaKu

Smutne ale prawdziwe ,moi starzy też tacy są ,zero otwartości na coś nowego, innego .Potem zal ,ze depresja ich łapie

Nu_RaKu

Pewnie w jury akademii siedziała Paris Hilton i Brithney Spears.

ocenił(a) film na 8
Nu_RaKu

o pawka morozow sie k..wa znalazł...

ocenił(a) film na 7
Nu_RaKu

XDDDDD

ocenił(a) film na 8
Nu_RaKu

10 lat później bym się pod tym swoim wpisem nie podpisał. Wyzywanie rodziców od "polaczków". No ładnie. Słabe to było. A 6 lat temu w odpowiedzi jeszcze nieźle przychajzerowałem - "Przepraszam wszystkich których moje słowa uraziły". XD O ludzie! Szkoda że nie można usuwać swoich wpisów z Filmweba, ale z drugiej strony może to i dobrze... niech ten temat zostanie w dowód mojego wiecznego wstydu i hańby...

Nu_RaKu

Ogólnie kino fantasy i sci-fi jest dla otwartych umysłów a nie dla zabetonowanych katoli i wielbicieli dramatów. Jak ktoś ogląda Trudne Sprawy itp i Klan i szczerze wierzy że to autentyczne to myślę że żyje w większej fantazji niż Władca Pierścieni czy Harry Potter.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones