PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191324}

Przyjaciele

The Last Kiss
6,6 5 373
oceny
6,6 10 1 5373
6,7 3
oceny krytyków
Przyjaciele
powrót do forum filmu Przyjaciele

Po obejrzeniu "Powrotu do Garden State" na kolejny film Zacha Braffa czekałem z niecierpliwością. I, niestety, bardzo się rozczarowałem... "Powrót..." urzekł mnie swoją magią i niesamowitym klimatem. W "Last kiss" zdecydowanie tego zabrakło. Sam pomysł mi się jeszcze podoba - ukazanie kilku osób w trudnym momencie ich życia, kiedy są jeszcze co prawda młodzi, ale wymaga się od nich dojrzałości i ustatkowania. Muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czego tak naprawdę chcą w życiu, a ta decyzja może zaważyć na ich późniejszym szczęściu. Bardzo podoba mi się negatywne ukazanie stereotypowego poglądu na życie, planowania wszystkiego. Trzeba powiedzieć sobie jasno, społeczeństwo akceptuje ściśle określone zachowania, kto się wyłamuje zostaje "wyklęty". Kojarzy mi się to z genialnym "Fight Clubem", tam jednak bohater odrzuca zabójcze więzy. W "Last kiss" probuje się je jednak ratować, nawet wbrew prawdziwym uczuciom. I to mi się zdecydowanie nie podoba. Nie wierzę w miłość Michaela do Jenny. Po prostu nie wierzę. Ciekawe, czy gdyby nie dziecko, nadal tak chętnie by wracał? Pozostali męscy bohaterowie z próby przeciwstawienia się konwenansom wychodzą na szczęście zwycięsko.
Najlepiej moim zdaniem zachował się Chris - nie poświęcił własnego szczęścia dla toksycznego małżeństwa, ale też nie odrzucił ojcostwa. I to on prawdopodobnie osiągnie to szczęście, nie Michael.

Teraz trochę o bardziej technicznych aspektach. Scenariusz i reżyseria naprawdę słabe, mimo użycia dobrego podkładu muzycznego sceny nie mają dramaturgii, mocy. Zaledwie parę poruszających scen (Kim prezentująca Michaelowi ułożona przez siebie składankę), dobre aktorstwo i muzyka to zdecydowanie za mało. A szkoda, bo gdyby scenarzysta nie popadł w sztampę i sentymentalizm mógłby to być rewelacyjny film. A tak cóż, pozostaje mi tylko raz jeszcze wrócić do Garden State...

in_extremo

Ze wszystkim sie zgadzam, ale nazywanie "Przyjaciol" filmem Zacha Braffa to nieporozumienie. On tutaj tylko gra glowna role. "garden state" (swoja droga wspanialy) to mozna powiedziec projekt autorski Braffa, ktory napisal i wyrezyserowal. Co do filmu to tez sie zawiodlem.. niestety :(

ocenił(a) film na 4
JeRemiaSh

Fakt, trochę źle się wyraziłem. Miałem po prostu nadzieję, że człowiek, który robi takie filmy jak "Powrót do Garden State" pozna się na słabym scenariuszu. No, ale niestety się nie poznał...
Ale właśnie to, że nie jest to jego autorski projekt, pozwala mi żywić nadzieję, że kolejny film, w którym nie tylko zagra, ale który również napisze i wyreżyseruje, będzie dziełem na miarę "Powrotu...":)

in_extremo

jak dla mnie oba filmy maja podibny klimat i daja duzo do myslenia...rzeczywiscie powrit do garden podobal mi sie bardziej ale na last kiss sie nie zawiodlem po prostu inny film, inny przekaz, inny odbior...

ocenił(a) film na 6
Pawel_101

Jak dla mnie scenariusz wcale nie jest słaby a najbardziej kuleje reżyseria. Zresztą ze świetnego scenariusza można zrobić gniota. Dla mnie również mimo wszystko film wychodzi obronną ręką z trudnego tematu nie popadając w banał czy kicz i mimo wszystko pomaga się wyciszyć i zastanowić nie siląc się przy tym na bycie wybitnym dziełem. Natomiast Braff zaczyna być dla mnie marką która charakteryzuje obcowanie z czymś wartościowym z czego zawsze można wynieść coś więcej niż pustą rozrywkę. Bardzo lubię człowieka ;)

in_extremo

Moze Macje Racje ale na tle ostanio wychodzących podobnych filmów ten pobił je na głowe

ocenił(a) film na 4
patix4u

Oczywiście - Last Kiss nie jest filmem złym, jest po prostu dość średni. Moje rozczarowanie wynika przede wszystkim z dużych oczekiwań, jakie miałem po Garden State.

ocenił(a) film na 9
in_extremo

wiadomo arcydzieło to nie jest, rzeczywiście reżysernia sztampowa, ale scenariusz niezły, temat bardzo ciekawy i dobrze ujęty. jak dla mnie pokazany dość realistycznie i prawdziwie. moim zdaniem kochal swoją dziewczynę, własnie w zwiażkach bywa tak jak w tym filmie, tzn. bardzo podobnie. milość to nie tylko bieganie za rękę po parku. jaka osobaowść tak miłość

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones