PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859466}

Psi Patrol: Film

Paw Patrol: The Movie
6,7 3 304
oceny
6,7 10 1 3304
Psi Patrol: Film
powrót do forum filmu Psi Patrol: Film

Dziś byliśmy na tej bajce. Nam dorosłym o dziwo bardzo się podobało, jeżeli chodzi o dziecko 3 lata to w naszym przypadku (i o dziwo sporej części dzieci na sali) to jednak była masakra. Przez pół filmu dzieciaki płakały bo jednak sceny: porzucenie chesa, jak się błąka jako szczeniak, później jak ma ataki paniki, zostaje porwany a rider mało nie zginie to nie jest dla takich maluchów. Na tych scenach był ryk na sali. Także film fajny, serio ale dla starszych lub mniej wrażliwych dzieciaków.

Justyna_381

Budowanie wrażliwości to dobry objaw. Dziecko trzeba jej uczyć lub jej nie zabijać, a nie unikać. To, że dzieci reagowały emocjonalnie świadczy o skuteczności budowania napięcia w bajce...

ocenił(a) film na 8
Justyna_381

Byłam z synkiem - właśnie skończył 3 lata, był zafascynowany, siedział i z emocjami komentował co się działo. Więc jak widać dziecko dziecku nie równe. Uważam że film jak bardzo niewiele dziś nadaje się dla nawet tak małych dzieci. Jestem pod pozytywnym wrażeniem :)

paula15

Nie chodzę ze swoimi do kina, bo dzieci trzeba znać. Moje na tyłku by nie usiedziały. Trzy latek w połowie filmu się znudził, a piecio pod koniec stwierdził, że już nie chce oglądać, a i tak kilka razy zajmował się w między czasie czym innym. Doświadczenie tej pani z kina może wynikać nie z wrażliwości dzieci, a ze znudzenia. Być może wiele rodziców zabrało dzieci do kina pierwszy raz i płacz był owszem, ale dlatego, że chciały po prostu wyjść, a rodzice kazali siedzieć.

magdaxd

Proszę sobie zachować takie komentarze dla siebie jeżeli nie zna Pani sytuacji. Poza tym nikt nie prosił o ocenę tego co zrobili/ nie zrobili rodzice. Opisuje reakcje dzieci i wydźwięk jest inny ale zawsze znajdą się eksperci rodzicielscy ze złotymi radami nie na temat

Justyna_381

No to samo mogłabym napisać. Na jakiej podstawie twierdzisz, że dzieci płakały z powodu pieska? Z każdym dzieckiem w kinie rozmawiałaś, znałaś sytuację rodziców/dzieci? Jakoś ciężko mi uwierzyć, że gdy miałaś płaczącego trzy latka w kinie, to interesowałaś się innymi dziećmi, a nie swoim...twoja ocena jest subiektywna na podstawie jedynie reakcji twojego dziecka, a cudze zostaw w spokoju, bo nie znasz powodu ich płaczu, być może była to reakcja zbiorowa, ktoś płacze to ja też, bo trzeba płakać, trzeba się bać. Jest ciemno, a ktoś płacze. Pomyślałaś? Czy tylko oceniasz, że wszystkie dzieci płakały z tego samego powodu. Wiesz ile razy byli tamci rodzice w kinie z dzieckiem, czy przyzwyczajali je jakimiś porankami z kinem czy to był ich pierwszy raz. Nie wiesz...ale oceniłaś dziecięcą reakcję po "widzi mi się" twoje. Mój trzy latek zrezygnował z oglądania filmu po 20 minutach i zajął się zabawą. Nie napisałam więc, że film jest nudny i nie interesuje dzieci, a znając go po 20 minutach już bym musiała szarpać się z dzieckiem, aby siedziało przy mnie przez kolejnych 60 minut. Słabe wychowawczo... Zaś na moim Pięciolatku te sceny nie wywołały żadnej reakcji, oglądał już wzruszające bajki i nie przeżywał. To twoim zadaniem było ocenić czy twoje dziecko wytrzyma w kinie. Możesz wierzyć lub nie, ale wiele osób poszli tam uszczęśliwiać swoje dzieci na siłę.

ocenił(a) film na 7
magdaxd

5 latek się znudził? Mój był w kinie pierwszy raz i po skończonym seansie powiedzial, że chce obejrzeć ponownie. Nawet ja się nie nudzilam na tym filie, co dopiero małe dziecko ;p moja niespełna 4 letnia córka też

aga8975

Ale ty wiesz, że każde dziecko jest inne? Mój syn się znudził, ja zresztą też...

ocenił(a) film na 8
Justyna_381

Właśnie wróciłam i dziecko zachwycone, muszę w domu puścić psi patrol. Nawet mi się podobało bo nie było tej durnej pani burmistrz i jej czikaletty xD nie można dziecka chować pod kloszem i wciskać kity jak jest idealnie na świecie.

ocenił(a) film na 4
Justyna_381

Też mi się wydaje, że to bajka dla starszych dzieci ale nie dlatego, że małe płaczą ale dlatego, że nie rozumieją. Dowcipy i ogólnie treść nie jest raczej zrozumiała dla 4 latka o 3 latku nawet nie wspominając. Dziecko dziecku nie równe ale no nie oszukujmy się, jaki 4 latek zrozumie dowcip o tysiącach followersów? A to przecież nie był jakiś odosobniony poziomem tekst w tej bajce.

Telewizyjny Psi Patrol podoba się młodszym dzieciom bo jest prosty, z tego też powodu nie podoba się starszym, które interesują się już zarówno bardziej skomplikowanymi bajkami jak i bardziej efektownymi. Ratowanie stojącego na skarpie koziołka przez pieski nie interesuje sześciolatka a czterolatek nie jest zainteresowany i nie zrozumie Transformersów czy Spidermana. Filmowy Psi Patrol bardziej jednak przypomina właśnie Spidermana i dlatego młodszym dzieciom może podobać się tylko to, że były w kinie, jadły popcorn a na ekranie były ich ulubione pieski, fabuły raczej nie zrozumieją.

ZimnyJakLod

dziękuję za tę opinię, na common sense media film zalecany jest dla dzieci 4+ (5+ według rodziców), ale miałem wątpliwości i teraz wiem, że nie pójdę na razie.

ZimnyJakLod

Ja byłem w kinie ze swoją 3 letnią córką, która uwielbia Psi Patrol i była zachwycona. Oczywiście nie rozumiała fabuły i żartów, dla niej ważne było, że widzi swoje ulubione pieski. Mimo wszystko film bardzo się jej podobał więc według mnie można śmiało zabrać i takie dziecko na ten film. Jednak najlepiej się spóźnić na seans bo 20 minutowe reklamy przed filmem skutecznie takie dzieci odstraszają... Co do samego filmu i kategorii wiekowej, to kiedy oglądałem po raz pierwszy zwiastun doszedłem do wniosku, że film jest przeznaczony dla dzieci, które "wychowały" się na Psim Patrolu tj. oglądały serial w wieku powiedzmy 4 lat i teraz mając 6 czy 7 lub nawet więcej mogą wrócić do swoich ulubionych bohaterów w bardziej dojrzałej odsłonie. Po obejrzeniu filmu obstaję przy swoim zdaniu. Film jest zdecydowanie mniej infantylny, a i dużo scen jest raczej dla starszego odbiorcy.

ocenił(a) film na 4
Drax658

Dokładnie to napisałem w ostatnim zdaniu ;) Mój prawie 4 latek też był zadowolony ale jednak to nie ta kategoria wiekowa. Ciężko jednak w kinie znaleźć coś dla dzieci w tym wieku więc jak na pierwszy raz na pewno lepiej iść na pieski, które znają niż na coś innego co będzie nowe i może się nie spodobać.

ZimnyJakLod

Mój 5 latek lubi Spidermana i ogląda LEGO Marvel...więc nie do końca.

Justyna_381

Może zależy od dziecka. Mój ma też 3 latka, a mnie już katuje tym filmem. Widzielismy go chyba z 7razy już.
Przejmuje się w tych scenach co wymienione były (jak Chase został odnaleziony przez Rydera czy w nocy przechadza się płacząc), ale nie na tyle, by wpaść w niekontrolowany płacz i się rozpłakać. Tutaj to już trzeba swoje dziecko znać i ocenić na ile może już taki film oglądać. Ja polecam.
Dla mnie minusem była muzyka, ale też to dlatego, ze mam młodsze dziecko i jestem przyzwyczajona do tej z serialu. Dowcipy i aluzje dla starszych nie psuły seansu, były po prostu kierowane w starszych bądź rodziców dzieci. Mój się tym nie przejął ;) 

ocenił(a) film na 6
Justyna_381

Całą drugą połowę musiałam tulić mojego prawie sześciolatka. Intensywność tych scen, efekty dźwiękowe, napięcie - to go emocjonalnie przerosło. po wyjściu z kina sie rozpłakał, że to było za straszne... Więc się zgadzam, choć widziałam też młodsze dzieci, które nie reagowały jakoś emocjonalnie. Sama uważam, że film dla starszych dzieci, dynamika i poziom napięcia w drugiej części na poziomie filmów dla starszych, sama czekałam aż się to wszystko uspokoi wreszcie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones