PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1321}

Psychoza

Psycho
8,1 145 596
ocen
8,1 10 1 145596
8,7 38
ocen krytyków
Psychoza
powrót do forum filmu Psychoza

To skandal, że ten film jest tak nisko w rankingu biorąc pod uwagę jego ogromny wkład w kinematografie. Władca pierścieni jest o wiele wyżej. CHORE

ocenił(a) film na 10
filmweb_filmaniak

Ja także uważam, że rankingowe miejsce Psychozy na portalu jest absolutnie zbyt niskie i gdyby to ode mnie zależało film znalazłby się z pewnością na podium, a wielce prawdopodobne, że na miejscu pierwszym. Ale takich kwiatków jest na portalu dużo więcej, dość napisać, że w rankingach polskich seriali na filmweb, Rodzinka.pl wyprzedza legendarną Ekstradycję...

ocenił(a) film na 10
filmweb_filmaniak

"Władca pierścieni" to film o w ogóle innej tematyce, więc nie ma co zestawiać tego w taki sposób. Ranking jest ogólny, więc normalne, że wyżej będzie coś, co znajduje uznanie u "młodej" społeczności. Czarno-biały film Hitchcocka traci już na starcie właśnie z braku kolorów, traci też z powodu, że nie ma tam tanich scen walki, ani żadnych czarodziejów i innych rzeczy, jakich oczekują obecni widzowie nowoczesnych produkcji.

Gdyby ranking podzielić na kategorie, to myślę, że wtedy "Psychoza" byłaby wyżej.

ocenił(a) film na 9
Psychosis7

Masz rację. Też sądzę, że "Psychoza" powinna być wyżej w rankingu od nowszych filmów, ale to w dużej części zależy od młodszych osób, którym tego typu filmy przestają się podobać. Oglądałam "Psychozę" ze znajomymi i byłam jedną z dwóch (!), którym się spodobało. Ranking powinien być podzielony na kategorie.
A co do młodszych widzów i ich upodobań - stara nie jestem, a wolę obejrzeć czarno biały film z klimatem niż pozbawione sensu "tanie sceny walki" i nudnych już czarodziejów. Może trochę nadziei pozostaje.

ocenił(a) film na 8
filmweb_filmaniak

'Psychoza' to klasyka. 'Władca pierścieni' to klasyka. oba filmy są ekranizacjami książek. książek, które zostały napisany w zupełnie różnych realiach. o tym, że ten drugi film znajduje się wyżej w rankingu, zadecydowali ludzie. to, że są tacy, którzy twierdzą, że 'Psychoza' powinna być wyżej nie znaczy, że administratorzy filmwebu zmienią jej pozycję w rankingu. to ludzie głosują na dane filmy. nie zapominajmy, że większość z nich należy do młodzieży (wielu 30-40 latków w ogóle nie ma konta na filmwebie). moim zdaniem powinniśmy się cieszyć, że takie filmy jak 'Psychoza', 'Persona', 'Rain Man', 'Siedmiu samurajów'... itp. w ogóle są w rankingu światowym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones