Film

Bird on a Wire

1990 1 godz. 50 min.
6,9 27 820
ocen
6,9 10 27820
2 597
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"8982","linkUrl":"/film/Ptaszek+na+uwi%C4%99zi-1990-8982","alt":"Ptaszek na uwięzi","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/89/82/8982/6973093.2.jpg"}
Rick jest objęty programem ochrony świadków. Niespodziewanie spotyka swoją byłą dziewczynę, która myślała, że nie żyje. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Mel Gibson i Goldie Hawn w znakomitej komedii sensacyjnej reżyserowanej przez Johna Badhama. Ukrywający się w ramach programu FBI ochrony świadków Rick Jarmin (Gibson) wpada w panikę, kiedy zostaje rozpoznany przez swoją byłą dziewczynę Marianne Graves (Hawn). Ponadto gangster, który przez niego trafił do więzienia (David Carradine),Mel Gibson i Goldie Hawn w znakomitej komedii sensacyjnej reżyserowanej przez Johna Badhama. Ukrywający się w ramach programu FBI ochrony świadków Rick Jarmin (Gibson) wpada w panikę, kiedy zostaje rozpoznany przez swoją byłą dziewczynę Marianne Graves (Hawn). Ponadto gangster, który przez niego trafił do więzienia (David Carradine), zostaje zwolniony i wraca, aby się zemścić. Rick i Marianne rozpoznają karkołomną ucieczkę. Ledwo udaje im się wymknąć z rąk gangsterów, policji i kochliwej pani weterynarz (Joan Severance). Niepowtarzalne zakończenie tej historii rozgrywa się w zoo. Telewizja PBS przyrównała akcję filmu do pędzącej kolejki górskiej. Całość dopełnia niepowtarzalny humor.

boxoffice
$138 697 012 na świecie
$70 978 012 w USA
$67 719 000 poza USA
budżet
$20 000 000
na podstawie
Louis Venosta (materiały do scenariusza, historia) / Eric Lerner (materiały do scenariusza, historia)
studio
Universal Pictures (przedstawia) / Badham-Cohen Group, The (produkcja) / Interscope Communications (produkcja)
data produkcji
1990
tytuł oryg.
Bird on a Wire
inne tytuły
Ptaszek na uwięzi Polska
Więcej...
Na ranczu, po usunięciu kul z pośladków, Rick zeskakuje ze stołu i zakłada majtki. Potem następuje dialog, po którym Rick znów zakłada majtki.
Podczas gdy Rick i Marianne są w pokoju hotelowym, zdejmują wszystkie kapy z łóżka. Zdejmują kilka warstw zanim docierają do prześcieradła. W następnym ujęciu zdejmują jeszcze jeden koc by znów dotrzeć do prześcieradła.
Film kręcono głównie w Brytyjskiej Kolumbii, w New Westminster, Langley, Maple Ridge, Vancouver i Victorii (Kanada) oraz w Detroit (Michigan, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych