David Carradine 

John Arthur Carradine

7,7
6 556 ocen gry aktorskiej
David Carradine
David Carradine urodził się 8 grudnia 1936 roku w Los Angeles. Pochodzi z aktorskiej rodziny - jego ojciec John Carradine był znanym hollywoodzkim aktorem. Nic więc dziwnego, że David i jego dwaj przyrodni bracia, Keith i Robert poszli w jego ślady. Mimo udanych prób występów w ambitnych filmach ("Berta - wagon kolejowy" i "Ulice nędzy" Martina Scorsese, "Jajo węża" Ingmara Bergmana, "By nie pełzać na kolanach" Hala Ashbyego) największą popularność przyniosła Davidowi rola mnicha Kwai Chang Caine'a w serialu "Kung-fu". Tę rolę kreował jeszcze później w "Kung-fu: The Movie". Potem, w filmie "Kung Fu: Odrodzenie legendy" i w serialu "Legendy Kung Fu", realizowanym w latach 1992-1996, wcielił się w postać Johna Caina, wnuka tajemniczego Kwai Chang Caine'a. Początkowo Carradine nie umiał walczyć, ale z czasem poznał tajniki wschodnich sztuk walki. W "Samotny wilk McQuade" był przeciwnikiem samego Chucka Norrisa. Talentem muzycznym aktor objawił się kilkoma piosenkami w swoich filmach. Był autorem ponad 60 piosenek, spośród których parę przewija się w jego filmach. Był także producentem, sporadycznie zajmował się reżyserowaniem filmów. Kariera Davida Carradine'a obejmuje grubo powyzej stu filmów i niejedną nagrodę. Do kina popularnego powraca na ekranie w "Kill Billu" Quentina Tarantino w roli tytułowego Billa.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 8 grudnia 1936

data śmierci: 3 czerwca 2009

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 185 cm

Saturn
Zdobył Saturn, inną nagrodę oraz 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
pięciokrotnie żonaty: 1. Donna Lee Becht (29.12.1960 - 1968, rozwód), córka Calista Miranda (ur. 1962); 2. Linda Gilbert (02.02.1977 - 1983, rozwód), córka Kansas (ur. 19.04.1978); 3. Gail Jensen (04.12.1988 - 1997, rozwód); 4. Marina Anderson (20.02.1998 - 12.12.2001, rozwód); 5. Annie Bierman (od 26.12.2004 do jego śmierci)
Jest synem Johna Carradine'a oraz bratem aktorów Keitha, Roberta i Bruce'a Carradine'a.
W październiku 1989 roku spędził 48 godzin w areszcie oskarżony o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Dodatkowo musiał odpracować swój czyn pracami społecznymi.
Po otrzymaniu roli w serialu "Kung Fu" zaczął studiować Sztuki Walki. 
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Trzeba przyznać, że odszedł w wielkim stylu ;D

Zmarłemu należy się szacunek, a nie chamskie epitety.
Zastanawiam się, jakie własne frustracje leczą ci, co anonimowo obrażają wszystkich naokoło?
Nawet jeżeli Carradine zakończył żywot podczas zabaw seksualnych (swoją drogą 72 lata i jeszcze mu się chciało eksperymentować, wow!), to jeszcze nie powód, żeby się z...

Dla mnie zawsze będzie Bill'em ;)

że nie ma jej nawet umieszczonej w ciekawostkach - jak to zwykle jest ze zmarłymi osobami, gdzie podaje się okoliczności :)

Ktoś wie jak to wyglądało w praktyce?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones