Goldie Hawn 

Goldie Jeanne Hawn

8,1
6 618 ocen gry aktorskiej
Goldie Hawn
Od wczesnego dzieciństwa występowała w balecie. Była tancerką musicalową.. Zadebiutowala w filmie "The One and Only". Przez długi czas kojarzona głównie z rolami naiwnych "kookie girl". Dopiero Steven Spielberg odważył się obsadzić Hawn w roli dramatycznej - zaangażował ją do udziału w "The Sugarland Express", gdzie zagrała zdesperowaną matkę. Dalsze produkcje z jej udziałem utrwaliły jej pozycję gwiazdy hollywoodzkiej, zaś film "Szeregowiec Benjamin" przyniósł jej nominację do Oscara za rolę Judy. Powyższy tytuł był też pierwszym projektem producenckim Hawn. W 1995 roku magazyn "Empire" umieścił ją w gronie stu najbardziej seksownych aktorek. Na początku lat 90 wycofała się z pracy, by zająć się śmiertelnie chorą matką. Na ekrany powróciła w filmie "Zmowa pierwszych żon".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 listopada 1945

miejsce urodzenia: Waszyngton, Dystrykt Kolumbii, USA

wzrost: 168 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 2 inne nagrody oraz 15 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Gus Trikonis (16.05.1969 - 22.06.1976, rozwód); 2. Bill Hudson (03.07.1976 - 19.03.1982, rozwód), 2 dzieci: Oliver (ur. 07.09.1976) i Kate (ur. 19.04.1979)
Razem z Meryl Streep brała pod uwagę zagranie duetu w filmie "Thelma i Louise", w którym ostatecznie wystąpiły Geena Davis i Susan Sarandon.
Była zainteresowana rolą Eve Tessmacher w filmie "Superman". Ostatecznie w postać wcieliła się Valerie Perrine.
Ubiegała się o rolę Faye Greener w filmie "Dzień Szarańczy", którą ostatecznie otrzymała Karen Black.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dlaczego już nie gra ? Ktoś wie ? Bardzo ją lubiłem, taka energiczna, pełna uroku, drobna kobitka :) a przy tym bardzo piękna.

Typowa słodka blondynka o niebieskich oczetach. Uwielbiam ją. Potrafi być zabawna, sexowna, barbie i femme fatale w jednym. Jest naprawdę urocza. Miło się ja oglada na ekranie... Kiedys była piekna i taka pozostanie chyba jeszcze przez nastepne 100 lat! Gold Goldie i już ;)

To jak gra i wygląda, mając (wtedy) 45 lat w "Ptaszku na Uwięzi" jest niesamowite.

ZE WSZYSTKIM CI DO TWARZY:)!!!!!!!

Wszystkiego najlepszego!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones