PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=488654}

Puszka Pandory

Pandora'nin kutusu
7,6 335
ocen
7,6 10 1 335
6,8 4
oceny krytyków
Puszka Pandory
powrót do forum filmu Puszka Pandory

Zawsze z wielkim zainteresowaniem oglądam takie filmy: mądre, o życiu, ale nie przeintelektualizowane, które na siłę epatują jakimś pseudomądrym przesłaniem rozumianym przez nielicznych. W tym przypadku na szczęście tak nie jest. Film w genialny w swojej prostocie sposób opowiada o relacjach w rodzinie, o tym jak często są to trudne relacje, bo ludzie - poza pokrewieństwem - nie mają ze sobą wiele wspólnego. Akcja dzieje się "wokół" chorej na Alzheimera matki-babci, która co jakiś czas strzela do młodszych mądrym słowem o życiu (np. "nigdy nie widzisz, co trzymasz w rękach"). Nie ma co się rozwodzić. Film jest po prostu dobry, każdy wyciągnie z niego coś dla siebie. Ja oglądałem go z podwójnym zainteresowaniem, bo moja babcia też jest chora na Alzheimera. Niektóre zachowania takich ludzi są mi bardzo dobrze znane. Kapelusz z głowy przed aktorką, 90-letnią Tsillą Chelton, która gra przekonująco i zabawnie. Po seansie rozległy się brawa...

ocenił(a) film na 10
velkoper

Zgodzę się z przedmówcą. Każdy w tym filmie znajdzie coś dla siebie, oczywiście - w pewnej dawce. Nie wiem, dlaczego jeszcze nie zamieścili mojej recenzji, dupki.

W każdym razie teraz z niecierpliwością czekam na odsłony kina japońskiego.

ocenił(a) film na 7
velkoper

Film przekazuje tak realistycznie rzeczywistość, że kilka razy się popłakałam. Ogólnie jestem bardzo wrażliwa na takie choroby- ten film umocnił mnie jeszcze mocniej w przekonaniu, ze alzheimer jest przerażający..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones