Film

Różowa Pantera kontratakuje

The Pink Panther Strikes Again
1976
1 godz. 43 min.
7,3 5 041
ocen
7,3 10 1 5041
898
chce zobaczyć
Dreyfus konstruuje maszynę unicestwiającą miasta, aby zabić inspektora Clouseau. Więcej Mniej
Różowa Pantera kontratakuje zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

WGA
Film zdobył nagrodę WGA oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Charles Dreyfus (Herbert Lom) ucieka ze szpitala dla psychicznie chorych i planuje zabić inspektora Clouseau (Peter Sellers). Ponieważ mu się to nie udaje, Dreyfus buduje maszynę zagłady i grozi, że przy jej pomocy będzie niszczył miasta i państwa, o ile ktoś nie zamorduje Jacquesa Clouseau. Inspektor, chcąc ocalić życie, postanawia złapać Dreyfusa, ale nie wie, że jego tropem wyruszyło już 22 zabójców z całego świata.

boxoffice
$33 833 201 w USA
budżet
$6 000 000
studio
Amjo Productions (przedstawia)
tytuł oryg.
The Pink Panther Strikes Again
inne tytuły
Inspector Clouseau Strikes Back (tytuł roboczy) USA
Inspector Clouseau and the Doomsday Machine (tytuł roboczy) USA
The Pink Panther Strikes Back (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Maud Adams była przewidziana do roli rosyjskiej agentki Olgi. Ostatecznie rolę tę otrzymała Lesley Anne-Down, choć nastąpiło to przez przypadek: Blake Edwards zamierzał przesłuchać Nicolę Pagett, grającą w serialu "Upstairs, Downstairs". Przez pomyłkę na przesłuchanie stawiła się Anne-Down, również grająca w tym serialu. Reżyser się nie zorientował i tak angaż otrzymała inna aktorka, niż wcześniej zamierzał.
W scenie w gabinecie prezydenta USA, gdy Charles Dreyfus pojawia się na wszystkich kanałach telewizyjnych, doradca prezydenta przełącza po kolei kanały i dochodzi do nr 9. Później, w zależności od ujęcia, kilkukrotnie następuje zamiana kanałów z 1. na 9. i odwrotnie.
Gdy Tournier ucieka z toalety na dach pociągu, widać korytarz za drzwiami toalety. Jednak gdy Tournier stoi na dachu, w dalekim ujęciu widać, że jest to pociąg bez korytarza.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych