Film

The Pink Panther Strikes Again

1976 1 godz. 43 min.
7,2 4 593
oceny
7,2 10 4593
843
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"9264","linkUrl":"/film/R%C3%B3%C5%BCowa+Pantera+kontratakuje-1976-9264","alt":"Różowa Pantera kontratakuje","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/92/64/9264/6937449.2.jpg"}
Dreyfus konstruuje maszynę unicestwiającą miasta, aby zabić inspektora Clouseau.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
WGA Najlepszy scenariusz adaptowany komedii w roku 1977 dla Blake Edwards, Frank Waldman
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Charles Dreyfus (Herbert Lom) ucieka ze szpitala dla psychicznie chorych i planuje zabić inspektora Clouseau (Peter Sellers). Ponieważ mu się to nie udaje, Dreyfus buduje maszynę zagłady i grozi, że przy jej pomocy będzie niszczył miasta i państwa, o ile ktoś nie zamorduje Jacquesa Clouseau. Inspektor, chcąc ocalić życie, postanawia złapać Dreyfusa, ale nie wie, że jego tropem wyruszyło już 22 zabójców z całego świata.

boxoffice
$33 833 201 w USA
budżet
$6 000 000
studio
Amjo Productions (przedstawia)
data produkcji
1976
tytuł oryg.
The Pink Panther Strikes Again
inne tytuły
Różowa Pantera uderza ponownie Polska
Różowa Pantera kontratakuje Polska
Ponowne uderzenie różowej pantery Polska
The Pink Panther Strikes Back (tytuł roboczy) USA
Inspector Clouseau Strikes Back (tytuł roboczy) USA
Inspector Clouseau and the Doomsday Machine (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Maud Adams była przewidziana do roli rosyjskiej agentki Olgi. Ostatecznie rolę tę otrzymała Lesley Anne-Down, choć nastąpiło to przez przypadek: Blake Edwards zamierzał przesłuchać Nicolę Pagett, grającą w serialu "Upstairs, Downstairs". Przez pomyłkę na przesłuchanie stawiła się Anne-Down, również grająca w tym serialu. Reżyser się nie zorientował i tak angaż otrzymała inna aktorka, niż wcześniej zamierzał.
W scenie w gabinecie prezydenta USA, gdy Charles Dreyfus pojawia się na wszystkich kanałach telewizyjnych, doradca prezydenta przełącza po kolei kanały i dochodzi do nr 9. Później, w zależności od ujęcia, kilkukrotnie następuje zamiana kanałów z 1. na 9. i odwrotnie.
Gdy Tournier ucieka z toalety na dach pociągu, widać korytarz za drzwiami toalety. Jednak gdy Tournier stoi na dachu, w dalekim ujęciu widać, że jest to pociąg bez korytarza.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Jedna z lepszych scenek w całej serii - rozmowa w recepcji pensjonatu

  J__van_den_V_ ocenił(a) film na 8

  Zdaje się, że to właśnie w tej części, o ile dobrze zapamiętałem... Na podłodze spokojnie leży sobie pies. Po wstępnych uprzejmościach (- Czy jest wolny pąkój - Słucham? - Czy jest wolny pąkój? - A , chodzi panu o pokój? - Przecież mówię, ty ... więcej

 • Przepraszam twórców filmwebu, ale kto do cholery gra główną rolę w tym filmie??? Blakely?? Rossiter??? Czy moze jednak Peter Sellers?

  Jaro_Nl ocenił(a) film na 9

  Więc gdzie jest w spisie głównych aktorów odtwórca głównej roli???? Jaja sobie robicie czy co?

 • Uśmiech nie schodził mi z twarzy podczas oglądania.

  Holl

  Po prostu banan non-stop :D Chyba najlepsza część, jak dla mnie. Zdecydowanie do oglądnięcia ponownie za jakiś czas, z resztą jak i poprzednie części.

  1
  • Clouseau

   982a ocenił(a) film na 8

   Jak patrze na inspektora Clouseau to nie mogę wytrzymać ze śmiechu. To jest tak zabawna postać, że szok. A do tego taka nieudolna. Wystarczy się przyjrzeć jak on niby zna wschodnie sztuki walki - wielka polewka.

  • Fajtłapa na misji

   Khaosth ocenił(a) film na 7

   Inspektor Clouseau to jedna z najsłynniejszych komediowych postaci. Brawurowe kreacje Petera Sellersa w roli fajtłapowatego policjanta przeszły do historii kina. „Różowa Pantera kontratakuje” była pierwszym filmem o tej postaci, jaki mi było dane obejrzeć. Aktorsko film broni się wyśmienicie. ... więcej

   1