PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=701517}
6,9 11 066
ocen
6,9 10 1 11066
5,7 3
oceny krytyków
Równoległa rzeczywistość
powrót do forum filmu Równoległa rzeczywistość

No chyba ich pogrzało. Z "Coherence" zrobić "Równoległą rzeczywistość"!? Co ci dystrybutorzy mają w głowach, nie potrafię tego zrozumieć. Angielski tytuł w elegancki sposób buduje w widzu niepewność: koherencja, dekoherencja stanów kwantowych, dla laika brzmi intrygująco i niesamowicie, tylko nieliczni mogą się na tym etapie czegokolwiek spodziewać (a i tak będą po większości w błędzie). Polski po prostu tłumaczy akcję jak krowie na rowie, na wypadek jakby "ten głupi widz" gdzieś zagubił się w - bądź co bądź wymagającym od naszych szarych komórek - filmie.

ocenił(a) film na 8
PanRedd

Jak to teraz zobaczyłem to pomyślałem o tym samym... Jakieś jaja :O

ocenił(a) film na 8
PanRedd

Fatalna wpadka - zespojlować tak film tytułem :/

ocenił(a) film na 8
PanRedd

No ja się cieszę, że nie zauważyłem tego polskiego tytułu przed obejrzeniem i mogłem się cieszyć odkrywaniem tajemnicy razem z bohaterami filmu bo to jest też główna frajda z tego wszystkiego. Ja nie wiem ale ludzie odpowiedzialni za tworzenie tych polskich odpowiedników tytułów filmów muszą być chyba z innej rzeczywistości bo dawno już nie widziałem żeby coś było dobrze przetłumaczone. A tu to już jest porażka totalna.

ocenił(a) film na 10
PanRedd

Tak samo plakat, poprzedni miał to coś, a ten :(

ocenił(a) film na 7
PanRedd

Tłumaczenie mogłoby być inne - fakt. Ale nie zgadzam się, że laikowi słowo "koherencja" wyda się intrygujące. Przeciwnie. Raczej odstraszy. Tytuł musi być do pewnego stopnia uniwersalny.

Sony_West

Przyznam nieco racji z tą uniwersalnością. Pewnie dałoby się ułożyć lepszy tytuł, niemniej "Coherence" a nawet hipotetyczna "Koherencja" byłaby zdecydowanie lepsza niż to co mamy obecnie.

ocenił(a) film na 6
PanRedd

to jest biznesi oni chca na tym zarobic a nie bawic sie w dokladne tlumaczenie. ALe jak juz to powinni to przetłumaczyc jako"Rownolegle Rzeczywistosci" bo było ich wiecej niz jedna

PanRedd

macie rację, zróbmy akcję na FB "Stop spojlerskim tytułom"/oczywiście bardziej dyplomatycznie i wyślijmy petycję/prośbę o refleksję do dystrybutorów co? Pozdrawiam

PanRedd

Kolejny filmik zrobiony za drobne pieniądze rozedrgana kamerką z ręki. Temat ciekawy, realizacja -gniot. Tego sie nie daje obejrzeć? I bez przerwy nieuki i prostaki tylko gadają "Faka, faka" i leja sie po pyskach.
Hej!

ocenił(a) film na 8
baca350

przerzuc się na 'M jak ...' - tam nie ma faków
Coherence obejrzałem z przyjemnoscią a ogarnanie kto jest kto i skąd i czy ten co myślę jest faktycznie nim i ... ale o co chodzi ? było dla mnie świetną rozrywką w czasie oglądania

ocenił(a) film na 10
baca350

chyba oglądałeś inny film

jacekprs

Akurat ogarnięcie kto jest kto i skąd to naprawdę nie było ciężkie do ogarnięcia.

PanRedd

dokładnie, to jak opowiedzieć komuś zakończenie książki! albo "Sixt sense" przetłumaczyć jako "Bruce Willis jest duchem" :))

ocenił(a) film na 7
zinger

Nie spojleruj!!! :))

PanRedd

To samo z filmem "Triangle" czyli "Piąty wymiar" :/

ocenił(a) film na 8
TheNaturat_2

W punkt, oba polskie tytuły to dramat i niszczenie zaskoczenia, które są kwintesencją tych obu świetnych filmów.

PanRedd

"tylko nieliczni" a każdy się z Tobą zgadza... uwielbiam jak ludzie uważają się za geniuszy bo znają znaczenie słowa "koherencja" i uważają się za lepszych od innych... proszę, bez takiego raka mi tutaj

ocenił(a) film na 8
PanRedd

Właśnie zobaczyłem polski tytuł. To jeden z najlepszych SF, jakie widziałem, a tytułem zepsuli całą zabawę. Dobrze, że w podtytule nie napisali zakończenia, bo to by dokończyło dzieła.
Trochę jak Triangle (PL: Piąty wymiar, ehh), gdzie zawsze mówię, by nie wchodzić na Filmweba, bo w stopklatce trailera jest największy spoiler odbierający przyjemność oglądania.

ocenił(a) film na 8
Marooned

hehe, "właśnie zobaczyłem", a powyżej mój post z 15 mar 2017 17:02 - widać skutecznie wyparłem to z pamięci.. (a nie można edytować/usuwać postów).

ocenił(a) film na 8
Marooned

Może to jednak nie Ty napisałeś post w 2017 roku - dlatego nie pamiętasz tego faktu? Nie zastanowiło Cię to ani trochę, hm? Po obejrzeniu filmu nie powinno się wyciągać zbyt pochopnych wniosków... Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
Bogumio

Ha! W rzeczy samej, sytuacja idealnie wpasowuje się w historię.. tylko komety brak.

PanRedd

Jadźka - idziem do kina na tego filma "kochane rence"? :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones