Rachunek sumienia

The Reckoning

2003 1 godz. 45 min.
6,8 2 375
ocen
6,8 10 2375
2 262
chce zobaczyć
{"type":"film","id":32373,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Reckoning-2003-32373/tv","text":"W TV"}]}

Dreszczowiec rozgrywający się w średniowieczu. Adaptacja nominowanej do nagrody Booker Prize powieści Barre'go Unswortha pod tytułem "Morality Play". Po kilku niewyjaśnionych morderstwach małe miasteczko zamiera w przerażeniu. Wkrótce na miejsce przybywa trupa wędrownych aktorów, których głównym zadaniem staje się przerwanie pogłębiającego się szaleństwa i znalezienie zabójcy.

Wszystko dzieje sie w XIV-wiecznej Anglii. Nicholas jest młodym księdzem podróżującym samotnie w akcie pokuty. Jest pozbawiony środków do życia i zmuszony do ukrywania prawdziwej tożsamości, dlatego dołącza do trupy aktorów. Nieoczekiwanie zakochuje się od pierwszego wejrzenia w Sarze, pięknej siostrze szefa trupy, Martina (Willem Dafoe), ale pamiętając o swojej przeszłości, ukrywa tę namiętność. Musi tak uczynic. Podróżni docierają do miasta tyranizowanego przez lorda Roberta de Guise. Strach mieszkańców pogłębia też seria tajemniczych morderstw. I to właśnie aktorzy wpadają na trop zabójcy.

Beta
opis użytkownika

Trupa aktorów na czele której stoi Martin (Willem Dafoe) dociera do miasta, w którym rządzi okrutny Lord de Guise (Vincent Cassel). Strach mieszkańców dodatkowo pogłębia seria tajemniczych morderstw. Aktorzy postanawiają wystawić sztukę, która pomoże w wyjaśnieniu zbrodni. Czy zdołają przerwać pogłębiające się szaleństwo i znaleźć zabójcę?

opis dystrybutora dvd