Jedyny Rambo,

Który ma przesłanie. Reszta to tylko zwykłe strzelanki. Oglądało sie fantastycznie. Warto zobaczyć choćby dla samego Sylwka,bo to bez dwóch zdań jego rola życia(mimo,że w filmie wypowiada ledwie kilka kwesti ! ). Noi ta piosenka wieńcząca film...maestria. Zaś końcowa scena z tym pułkownikiem to istne dzieło sztuki. Dałem 9 a nie 10 tylko dlatego,że sceny fightu sa z troche nazbyt nieprawdopodobne(np. jeden człowiek vs gwardia narodowa i wielu policjantów,brutalność policji przy aresztowaniu,co oczywiście jest możliwe,ale chyba nie aż tak,ze biją go i maltretuje sadystycznie cała jednostka-jeśli tak,to mówimy chyba o odziale SS). Nie to było jednak ważne. Ważny był przekaz i ciekawość pokazanej historii,a te są wręcz wyśmienite

16
 • Jeden człowiek, ale jaki! :) I walczył z półamatorami, którzy na fajrant wracają do domu przed TV. ;) Uwierz mi, że komandos z takim doświadczeniem bojowym i umiejętnościami w Polsce mógłby grasować choćby rok. ;) Przypomnij sobie choćby "szalonego" majora Dobrzańskiego.
  Co do brutalności policji to może jakbyś był na jakimś marszu niepodległości to byś się przekonał, że w policji też są idioci i sadyści. Myślisz, że jak traktują/traktowali zwykłych ludzi kiedy kamery nie widzą? :) Zresztą nic wielkiego mu nie zrobili... Dostał pałą w plecy i 2 buty jak leżał...
  No. Spokojnie możesz dawać dychę. xD Pozdrawiam.

 • Paradoksalnie w filmie, bazującym - wg powszechnej opinii - na strzelaniu i zabijaniu jest tylko jeden trup. Ten, co spadł ze śmigłowca:-)

 • "Jedyny Rambo Który ma przesłanie. Reszta to tylko zwykłe strzelanki"

  Totalna nieprawda. KAŻDA część ma przesłanie:

  1. First Blood - opowiada o problemach weteranów wojennych wracających do swojej ojczyzny gdzie stają się celem przeciwników wojny. Spotykają się z niechęcią, a wręcz wrogością. Nie mogą znaleźć sobie miejsca i nawet byle jakiej pracy. O problemie można by pisać bardzo dużo. Podobną kwestię porusza chociażby fantastyczny "Łowca Jeleni"

  2. First Blood Part II aka Rambo II - opowiada o problemie dotyczącym jeńców wojennych, którzy zostali w miejscach gdzie toczyły się konflikty zbrojne. W tym przypadku w Wietnamie. Po zakończeniu działań wojennych rząd USA zdawał sobie sprawę z tego, że duża liczba żołnierzy została w niewoli jednak aby ich uwolnić musieliby zapłacić grube miliony co nie stanowiło problemu samego w sobie jednak pieniądze te zostałyby wykorzystane na finansowanie armii wrogich rządowi USA na co Stany nie chciały się godzić. Mówi o tym m.in. Murdock i ma tu niestety trochę racji. W związku z tym USA podjęło decyzję o przekazaniu prasie i opinii publicznej zdjęć pustych obozów aby zakończyć temat POW (prisoners of war) i niestety tym samym skazać ich na śmierć. Dodatkowo pokazane jest to, że w wojnie wietnamskiej komunistyczna Demokratyczna Republika Wietnamu była wspierana przezinne kraje socjalistyczne, głównie Związek Radziecki.
  Całość filmu została wzbogacona o liczne sceny akcji i jest dużo bardziej widowiskowa od pierwszej części jednak na pewno ma swoje przesłanie.

  3. Rambo III - wojna w Afganistanie zwana również Radziecką interwencją w Afganistanie. Pokazanie cierpienia ludzi w tym dzieci w wojnie Związku Radzieckiego wspierającego rząd afgański, przeciw partyzantce mudżahedinów wspieranej przez USA.

  4. John Rambo - ponownie ukazanie okrucieństwa konfliktów zbrojnych tym razem na terytorium Birmy (obecnie Mjanma). Jest to najdłużej obecnie trwający złożony konflikt na świecie między władzą centralną, a różnego rodzajom grupami rebeliantów i separatystów.

  Tak więc nie pisz proszę, że seria Rambo to zwykłe strzelanki

 • Popieram

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: