PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=569312}

Rammbock

Rammbock: Berlin Undead
5,4 1 163
oceny
5,4 10 1 1163
Rammbock
powrót do forum filmu Rammbock

Przyzwoity horror o żywych trupach. Krótki czas trwania (59 minut pomijając napisy) jest tu zaletą. Kilkadziesiąt minut więcej negatywne wpłynełoby na tempo, które i tak nie jest jakies zawrotne :-)
Świetny klimat, poprawna gra aktorska (choć ta akurat momentami kuleje) i niezła realizacja przykuwają do ekranu.
Już nawet przymykam oko na kilka głupawych scen - Rammbock oglądało mi się bardzo dobrze.
Polecam.

ocenił(a) film na 7
spokowap

Jakos nie widac, zeby to byly zywe trupy. Powiedzialbym raczej, ze to cos w stylu 28 dni pozniej - ludzie zarazeni wscieklizna jadacy na adrenalinie.

SALADYN

Angielski tytuł brzmi "Siege of the Dead", co sugeruje raczej trupy. Niemniej jednak faktycznie z filmu wynika trochę co innego.

ocenił(a) film na 8
spokowap

Dobry film, ale wcale nie horror, powiedział bym raczej że czarna komedia z zombie w tle.

ocenił(a) film na 1
arkasatana

was poj.eb.ało to chu@@@ film

bobas1989

calkiem spoko to wygladalo do momentu flesza z aparatu..... 4,5/10

ocenił(a) film na 7
SALADYN

mi to bardziej kojarzyło się z "The Crazies"...tyle że w mikro skali i mikro budżecie.

ocenił(a) film na 9
spokowap

mi się tam najbardziej podobała babcia, od razu się poczułem jak w Polsce

a co do tytułu, to Rammbock oznacza taran i przypuszczam, że of the dead w angielskim tytule było zabiegiem czysto marketingowym, bo z fabuły bardzo jednoznacznie wynika, że Ci ludzie są chorzy a nie martwi.

ocenił(a) film na 4
spokowap

Na pierwszy rzut oka, masz rację, jednak jeśli się przyjrzeć tej produkcji, ocena nie jest już taka oczywista. Pomysł? Oklepany jak twarz Gołoty, nic odkrywczego. Dziesiątki razy widzieliśmy przypadkowych ludzi odciętych od drogi ucieczki przez horde umarlaków. Czy to w blokach, czy jednorodzinnych domach, czy na wsi. Było. Rozwój "przygody"?
[SPOILER]
To samo, na początku jak zawsze, ustalenie przyczółka, uświadomienie sobie, że nie samym powietrzem człowiek żyje, próba pozyskania dobra doczesnego przypłacona utratą przyczółka, dramatyczna ucieczka. Odwrócenie się od Ciebie ludzi, iskierka nadziei na ratunek. Z ekipy wyłamuje się jeden i na własną rękę ucieka, co przypłaca życiem. Na końcu część ucieka w stronę zachodzącego słońca, a główny bohater poświęca się, dla ich dobra. Naturalnie zmieniając się w zagorzałego przeciwnika wegetarianizmu.
[/SPOILER]
Jeśli to przeczytasz zapominając o wrażeniu jakie wywarł na Tobie film, powinieneś sobie uświadomić, że mamy do czynienia z typowym solidnym klonem iluś poprzednich filmów.
Jako gwóźdź do trumny, proponuje zestawienie z filmami Rec (1!) albo Dead Set. Budżet na równym poziomie, a klasa i pomysł na film z innej ligi.

Stąd też solidne 4...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones