PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10031567}
4,0 2 409
ocen
4,0 10 1 2409
3,5 8
ocen krytyków
Raz, dwa, trzy... wchodzisz do gry
powrót do forum filmu Raz, dwa, trzy... wchodzisz do gry!

Fajny, ale nic poza tym

ocenił(a) film na 7

Jedyny dobry podczas całego maratonu "horrorów" (tak. ten cudzysłów jest zamierzony) i jedyny, na którym kino gdzie średnia wieku była dużo poniżej 18 jakkolwiek krzyczało/podskakiwało na jumpscareach/było faktycznie w większości zaciekawione. Film dobry do wybrania się na niego nawet poza maratonem. Arcydzieło to to nie jest, ale fajnie się ogląda i nie jest typowym horrorem, jakich pełno w ostatnich latach. Poza tym aktorsko i fabularnie na plus

ocenił(a) film na 3
iv_xx

Nie jest typowym horrorem? XDD Może puścili Wam wersję bez dźwięku :p

ocenił(a) film na 7
Rafii96

No nie jest XD byłam na prawie każdej nowości z tego gatunku w tym i poprzednim roku, zresztą siedzę głęboko w tym gatunku już od dawna i zdecydowanie stwierdzam że miał dużo innych dość zaskakujących elementów niż są powszechne w horrorach ;)

ocenił(a) film na 3
iv_xx

Jakich? Bo też siedzę w gatunku i oprócz turbo schematów typu "epileptyczny", nieprzemyślany, chaotyczny montaż + gość imitujący głos demona, to serio nie ma tutaj nic. Historyjka z wattpada dosłownie, przeklęty nóż i przeklęta książka, bohaterowie grają w gry. Dosłownie jak OUIJA, tylko jeszcze gorsze.

ocenił(a) film na 7
Rafii96

Dobrze, że wymieniasz już swoje argumenty, bo widzę że skupiasz się przede wszystkim na fabule i ogólnej historii (znaczy to bardzo spoko!!) ale dla mnie przede wszystkim ważne z tym gatunku jest przedstawienie postaci, bo jest to ciężko zrobić dobrze przy chęci pokazania tych wszystkich flaków i krwi. Tutaj zachowanie głównych bohaterów było bardzo inne niż w horrorach, które widziałam - szczególnie ta dziwna z początku wspólna troska o opętanego. Zwykle po porzuca się starania i zwykle zabija taką osobę, tutaj było na odwrót przez cały film XD Długo możnaby pisać o szczegółach, ale uogólniając, dla mnie zachowanie charakteru postaci jest kluczowe w dobrym (albo przynajmniej poprawnym) horrorze, bo jak pisałam wyżej, łatwo można to zgubić. Zgadzam się, że fabuła sama w sobie była kinda z wattpada, ale to była ta dobra strona wattpada. Nie czułam typowej sztuczności w tym filmie, jak w większości horrorów, na których byłam w tym roku. Zresztą nie zaprzeczam, że może mam takie patrzenie na ten film bo jedyny jakkolwiek straszył salę podczas całego maratonu i zestawiając go z pozostałymi filmami (wielkim nieporozumieniem) był dla mnie na ich tle po prostu dobry i skupiłam się na fajnych szczegółach zamiast na całokształcie, nie wiem XD osobiście nie żałowałabym na pewno pójścia na niego osobno, poza maratonem, ale kto co lubi, komuś może coś nie siąść, a ktoś akurat coś polubi w danym filmie, przy każdym gatunku tak jest

ocenił(a) film na 8
iv_xx

Moim zdaniem również jeden z najlepszych tytułów w tym roku, nie rozumiem tak niskich ocen. Owszem historia jest dość generyczna i z tradycyjnie spieprzonym zakończeniem, po amerykańsku, ale film przynajmniej próbuje straszyć a nie idzie na łatwiznę i w potoki krwi i efektów jak Martwe zło czy Egzorcysta. Czy nawet ten Fletnik, który jest co prawda o niebo lepszy od tych dwóch, ale straszyć też za bardzo nie próbuje... A to właśnie największa i najtrudniejsza sztuka w horrorze.

ocenił(a) film na 3
KubaLBN92

Fletnik nie miał straszyć, Fletnik miał wywołać niepokój, wprowadzić w specyficzny klimat i według mnie robi swoją robotę, sam podchodziłem do niego sceptycznie, ale okazał się najlepszym filmem z całego maratonu

ocenił(a) film na 1
KubaLBN92

Żeby dać temu gownu 8 to chyba trzeba mieć tak samo debilnie opętany łeb jak po tym nożu miały te gamonie z filmu

ocenił(a) film na 5
master_of_vinyl_donuts

A czemu ty kusisz obrażać ludzi, którym film się podobał? Odwracając sytuację, gdyby komuś się nie podobał jakiś film, któremu ty dałeś wysoką ocenę, z automatu może wyzwać cię np. od matołów czy besmózgów, stwierdzić kategorycznie, że nie znasz się na filmach? Co to za podejście w ogóle, miej swoją opinię, wyraź ją, uargumentuj, jeśli mass chęć, ale daj innym mieć inną, uszanuj to, a szczególnie szanuj innych ludzi.

ocenił(a) film na 1
iv_xx

Bardzo dobrze, że nie jest takim horrorem jak inne bo jakby reszta była taką chałą i tandetą jak to, to by ludzie się z rozpaczy cieli pierwszym lepszym nożem, jeden z najgorszych pseudo horrorów dekady, ale gratuluję gustu koneserze hah

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones