PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95743}

Resident Evil 2: Apokalipsa

Resident Evil: Apocalypse
6,7 83 113
ocen
6,7 10 1 83113
4,5 10
ocen krytyków
Resident Evil 2: Apokalipsa
powrót do forum filmu Resident Evil 2: Apokalipsa

Nie rozumiem czemu w scenie na cmentarzu, trupy w trumnach nagle sie obudziły i zaczęły atakować Alice i reszte? niby jak mogły się zarazić wirusem?

ocenił(a) film na 10
WK1989

To proste ktoś pochował ludzi zaraźonych juź wirusem... Pewnie ten księźulo...

ocenił(a) film na 5
masterdeath3

weź się ogarnij...

ocenił(a) film na 5
WK1989

straszny kwas.
poza tym dlaczego obudziły się wszystkie w tym samym momencie?

ocenił(a) film na 3
WK1989

Słuszna uwaga.

Po pierwsze trupy nie mogły się zarazić... Chyba że od zarażonych robaków, ale to już jest przesada.

Po drugie, jak niby były w stanie wyjść z trumien i przekopać się przez tą całą ziemię, w stanie "zombiaczego" ogłupienia?

Po trzecie, jak zauważył Stilnes, nie wylazłyby w tym samym momencie, bo niby jak wyczuły, że akurat przechodzi potencjalny posiłek?

Ten film jest nielogiczny do bólu. Do prawdy, jest obrazą dla fanów gier Capcomu.

użytkownik usunięty
Apok

Wszystko się zgadza ale nie moge powiedzieć że jest nielogiczny do bólu.
Było trochę niedociągnięć ale to nie zmienia faktu że film jest po postu genialny. Jestem wielką fanką całej seri
Ale rzeczywiście scena na cmentarzu mnie rozwaliła :)

WK1989

Może to być kolejny hołd oddany klasycznym obrazom z Zombie, w tym wypadku nieoficjalnej, włoskiej kontynuacji Nocy żywych trupów zatytułowanej Zombie 2: Flesh eaters. Tam właśnie możemy zauważyć scenę, w której bohaterowie po wejściu na cmentarzysko zostają zaatakowani przez zombie wychodzące właśnie z grobów.

Ogólnie film nie uważam za jakiej arcydzieło, ale wszystkie 3 części ogląda mi się bardzo przyjemnie. Zwłaszcza że apokalipsa chyba ma najwięcej nawiązań do gry (ot choćby walka RPD i STARS z idącymi zombie jest niemal idealną kopią intra do RE:Nemesis)

ocenił(a) film na 7
WK1989

Ja zwyczajnie zaliczyłem do jednej z 2 dziur W tej części filmu:P

W prawie każdym filmie są jakieś dziury. Ale i tak jeden polski historyczny film wymiata, Ogniem i mieczem bodaj. W jednej scenie autobus w tle jechał i to dopiero dziura :D:D.

Można to zinterpretować w ten sposób że wirus przedostał się z wodą opadową do gruntów i zaraził trupy.

Kwestie jednoczesnego wydostania się wytłumaczył bym tak że niektóre zwierzęta są niespokojne jeszcze przed wybuchem wulkanów lub trzęsieniem ziemi, ponieważ wyczuwają nieznaczne drgania podłoża, więc co tam takiemu zombiakowi wyczuć czy 50 cm nad nim, bo właśnie mniej więcej na takiej głębokości chowa się zmarłych na zachodzie, jakiś człowiek nie łazi, zwłaszcza że one również posługują się instynktem, a nie rozumem itd.

Jedyne czepiał bym się tego że gdy wyłaziły spod ziemi to zamiast prawdziwej ziemi były liście i lekka, czarna ziemia ogrodnicza:P.

boyve5013

odjebali cos na podobe teledysku Jacksona - Thriller ;d

kubelek0908

Hehe ile odpowiedzi... Dziekuje za podzielenie sie swoim zdaniem na ten temat. W sumie zgodzę się z teorią że to miał być raczej smaczek dla fanów filmów o zombie, gdzie faktycznie w wielu starych filmach trupy wychodziły z grobu na cmentarzu. W tym momencie możemy wybaczyć pewną nielogike scenarzyście bo jednak... miał to być smaczek :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones