PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95743}

Resident Evil 2: Apokalipsa

Resident Evil: Apocalypse
6,7 83 006
ocen
6,7 10 1 83006
4,6 9
ocen krytyków
Resident Evil 2: Apokalipsa
powrót do forum filmu Resident Evil 2: Apokalipsa

Taki sobie

ocenił(a) film na 5

Po pierwszej części i jej bardzo dobrym zakończeniu liczyłem na coś lepszego, a wyszedł średniak. Nie powiem, da się obejrzeć, ale jaj nie urywa. Mocno naciągany jest poza tym fakt, że Umbrelli udało się utrzymać w tajemnicy wydarzenia z Racoon i zwalić wszystko na awarię reaktora atomowego. W końcu Racoon nie zostało przedstawione jako jakaś mała mieścina na peryferiach, tylko jako całkiem sporych rozmiarów metropolia. Poza tym lokalna telewizja relacjonowała trwającą masakrę, poza tym w dobie telfonów i internetu raczej tego typu info szybko by się przedostało poza granice miasta, nie wspominając już o tym, że przed zamknięciem bramy Racoon wypuszczono niektórych mieszkańców. Oczywiście można przyjąć, że tak potężna korporacja posiadała jakąś technologię umożliwiającą zakłócanie wszelkich transmisji próbujących wyjść poza obszar miasta, zaś wypuszczeni mieszkańcy zostali zastraszeni, zawsze to jakieś tam wytłumaczenie pozwalające na w miarę bezbolesny odbiór filmu :) Dziwne jednak, że przez cały dzień, nim wysadzono miasto, nikt nie próbował do niego wjechać; jak już pisałem było to raczej duże miasto, więc i ruch z miasta/do miasta powinien być duży. Było jeszcze kilka potknięć, ale ogólnie dało radę obejrzeć. Szału nie zrobił ten film, ale i nie miałem ochoty go wyłączyć. Czyli po prostu średniak.

ocenił(a) film na 5
Krzesimirus

I jeszcze jedna uwaga mnie naszła, aż odnalazłem swój stary wątek, aby to dopisać :) Wiem, że to już może być uznane za czepianie się szczegółów, ale gdy się nad tym zastanowiłem, to jednak jest to niedopatrzenie, które lekko mnie irytuje. Mianowicie SPOJLER pod koniec 1 części, gdy Alice idzie opustoszałymi ulicami, kamera zatrzymuje się na nagłówku gazety informującej, że martwi chodzą. Można więc było wysnuć wniosek, że miasto nie padło w ciągu jednego dnia, bo przecież fizycznie by nie było możliwe, aby w ciągu doby zdołano opisać najnowsze zdarzenia, wydrukować gazetę i ją wydać. Z drugiej części natomiast dowiadujemy się, że miasto właśnie padło mniej więcej w ciągu doby (jednego poranka wirus wydostaje się laboratorium, następnego Umbrella wysadza Racoon City). Dlatego tak na mój chłopski rozum niemożliwe jest, aby w tym czasie lokalna prasa zdołała wyrzucić na rynek gazetę z tymi wiadomościami. Tym bardziej, że jeśli się przyjrzeć zdjęciu pod nagłówkiem tej gazety, to widać, że zostało one wykonane, gdy zapadł już zmrok... zatem biorąc pod uwagę czas akcji, tym bardziej jest to niemożliwe. Trupy wylazły o poranku i przejęły miasto w ciągu tego samego dnia. Gdy Alice wychodzi na ulice mija zaledwie kilkanaście godzin od wydostania się umarłych z laboratorium. Jak już pisałem, wiem, że to takie czepianie się, ale reżyser kręcąc tą część mógł lepiej to przemyśleć i np. rozłożyć akcje w Racoon na dwa dni. A tak powstała kolejna dziura w fabule, które w tej serii niestety występują dosyć często. Ale tak czy siak film obejrzeć można. To z gazetą w sumie napisałem bardziej jako taką ciekawostkę i moje spostrzeżenie :)

ocenił(a) film na 5
Krzesimirus

Jeszcze mała poprawka: w ciągu doby rzecz jasna można wydać gazetę, trochę źle to ująłem. Chodziło mi o to, że od czasu wydostania się trupów do wyjścia Alice na ulice minęło zbyt mało czasu, aby to zrobić tak jak przedstawiono w filmie. To, plus wspomniany przeze mnie fakt, że na zdjęciu panuje mrok upewnia mnie, że to dziura w fabule.

ocenił(a) film na 4
Krzesimirus

Słaby średniak wyraźnie gorszy od pierwszej nie będącej arcydziełem części. Ciekawe czy następne częśći też sie będą stale pogarszać.

ocenił(a) film na 7
alpinos

Od wczoraj zacząłem odświeżać sobie serię RE, aby w piątek wybrać się na premierę 6-tej części. Dziś obejrzałem dwójkę. Czy mógłbyś mi wyjaśnić dwie kwestie?

Skąd pod koniec filmu, bohaterowie wiedzieli, gdzie znajduje się Alice? Powiedział im jeden z ex-żołnierzy Umbrelli (Carlos)? Jeśli tak, to jak oni się tam dostali, skoro on był poszukiwany przez Umbrellę? Czyżby sfałszował / ukradł dokumenty innych żołnierzy (np. tych, których zabili w finałowej walce)?

I druga kwestia - skoro zbombardowano całe Raccoon City, a przeżyła tylko Alice, Angie, Jill oraz Carlos (czyli same zdrowe osoby), jak wirus rozprzestrzenił się na cały Świat?

Z góry dziękuję za pomoc :)

ocenił(a) film na 4
slawmm

Cześć! Nie należę do fanów serii. Nie pomogę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones