PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=517573}
6,6 76 758
ocen
6,6 10 1 76758
6,1 7
ocen krytyków
Riddick
powrót do forum filmu Riddick

Kalka świetnego Pitch Black i popłuczyny po przeciętnych "Kronikach". W zasadzie to nawet jest mi ciężko ten film ocenić. Gdyby nie uniwersum, czy sama Pana obecność, mielibyśmy do czynienia z żenująco słabym kinem klasy B. Dlaczego? Bo widać, że na to coś nie było za wiele funduszy. Były? No to w takim razie ktoś gdzieś sobie za nie zaszalał. Osoby odpowiedzialne za scenariusz, efekty specjalne oraz samą reżyserię, odwaliły konkretną fuszerkę. Żal patrzeć, jak się Pan marnuje w takiej kaszanie, panie Riddick.

Przez długi czas oglądamy Pańskie zmagania na jakiejś opuszczonej planecie, która oczywiście okazuje się nie być opuszczona. Zabawia się Pan w opiekuna zwierząt, "wychowuje" własnego pieska, który płata Panu figle, rzuca mu Pan jakieś orzeszki, no sielanka... I tak w pewnym momencie zaczęło do mnie docierać: Pana ktoś do tego wszystkiego zmusił! Nie ma innej opcji. Nie wierzę, by z własnej woli zdecydował się Pan brać udział w tym żenującym przedstawieniu.

Dialogi wołają o pomstę do nieba. Ich poziom był tak żałosny, że za każdym razem chowałem twarz w dłoniach i liczyłem, że jak ponownie spojrzę na ekran to wszyscy zginą. Niestety, śmierć spotykała ludzików po kolei, więc chcąc dowiedzieć się kto przetrwa, niejako byłem zmuszony do brnięcia dalej, i dalej, a potem dalej... A pod koniec brakowało chyba tylko ślubu.

Scenariusz jest tak nieprzewidywalny, pełen zwrotów akcji tak niespodziewanych, że bardziej zaskoczyło mnie pojawienie się napisów końcowych. Na szczęście, bo jednak nieco ponad 2 godziny oglądania zrobiło swoje. Moje wrażenia spisałem po obejrzeniu wersji Unrated DC, więc pewnie widziałem o wiele więcej dlużyzn niż ofiary kin.

Cóż więcej mogę dodać? Absolutnie nie życzę Panu śmierci, Panie Riddick, ale jeśli mam Pana widzieć ponownie w takiej formie, to lepiej żebyśmy się już więcej nie spotkali.

ocenił(a) film na 7
JoNNy_908

POdoba mi się Twój wpis chociaż nie do końca się z nim zgadzam.

ocenił(a) film na 8
JoNNy_908

Widać miałeś za duże oczekiwania. Moim zdaniem dostajemy dokładnie to czego można było się spodziewać .Muszę przyznać że po seansie w kinie miałem podobne odczucia teraz w domowym zaciszu o wiele lepiej mi się oglądało.

ocenił(a) film na 5
terron

Ja oglądałem w domowym zaciszu właśnie (w TV) i uważam, że ten film jest co najwyżej średni. Po Riddicku jednak spodziewać się można było dużo więcej, a dostaliśmy zdecydowanie najsłabszy film z całej serii.

astat_2

W TV to można oglądać ale Kevina i Złotopolskich.

JoNNy_908

jak to dialogi żenujące a tekst " ...A na koniec wejdę w Dahl po same jaja" .Przecież ten tekst jest kwintesencją prawdziwej samczości. Riddick to kozak ,który zachowuje 110 % testosteronu w każdej sytuacji.

ocenił(a) film na 6
Hrotghar

no tak, ale to jest poziom karków na dyskotece i ta laska zresztą to raczej kwintesencja anty-kobiecości
teksty pod publiczkę zgoła mało wymagającą

ocenił(a) film na 5
armarange

Tak. Ten tekst cholernie tu nie pasował. To jakby nie z tego filmu. Szczerze powiedziawszy po tym monologu Rid 'dicka film znacznie stracił w moich oczach.

ocenił(a) film na 6
niedenerwujsie

Nie denerwuje się :-)

JoNNy_908

No widzisz. Nie wziąłeś tylko jednego pod uwagę. Vin zastawił dom żeby zrobić ten film. O tym już zapomniałeś. Musieli postawić na coś sprawdzonego. Jak wytwórnia wyłoży kasę na kolejną część zobaczysz że żadnych kalek nie będzie. Ciesz sie z tego co jest. Bo gdyby nie wytrwałość Diesela to nic byś nie oglądał, a tak jest szansa na jeszcze dwa spotkania z Riddickiem.

ocenił(a) film na 4
dziadborowy123

Masz rację, nie wziąłem tego pod uwagę. A wiesz czemu? Bo nie śledzę procesu produkcji filmów które oglądam. Po prostu czekam aż dana produkcja zawita do kin lub na DVD i oglądam. Jeśli Diesel faktycznie w taki sposób wsparł nowego Riddicka, zrobił kontynuację w głównej mierze ze względu na oczekiwania fanów i mimo braku sponsora w postaci wytwórni - no to wielkie brawa, naprawdę. Ale mojej oceny to nie zmienia. Jeśli ktoś nakręci kolejną część w garażu, wkładając w produkcję całe swoje serce, sprzedając samochód i cały swój dobytek - docenię to, ale przez sam fakt takich poświęceń film nie dostanie ode mnie wyższej oceny. Film to film.

JoNNy_908

W Pitch Black byłem zakochany. Kroniki mnie wynudziły. Jednak powyższy film to jest jawny skok na kasę. Teraz gdy piszecie o tym, że Vin zastawił dom, to tylko podkreśla to rozpaczliwą próbę zarobienia hajsu. Wykonanie jest słabe, fabuła jest tragiczna, gra aktorska nie porywa. Nie polecam nikomu, szczególnie fanom świetnej "jedynki".

ocenił(a) film na 3
JoNNy_908

Zgadzam się w 100%, a nawet więcej. Żenada.
Szkoda tylko Diesla, bo dwie poprzednie części były całkiem, całkiem.

JoNNy_908

Pitch Black był jeszcze gorszy od tego

JoNNy_908

Zgadzam się iż to najsłabsza z trylogii ale uważam iż kroniki były zdecydowanie najlepszym filmem Vina Diesla to one przyniosły mu pieniądze i popularność...

ocenił(a) film na 9
JoNNy_908

Świetny film. Piszesz bzdury. Film jest lepszy od Pitch Blacka. Ma kilka zapadających w pamięci scen i ciekawsze postaci niż w PITCHU. Długo czekałem na tak dobry film.

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Zgadzam się, że Pitch Black to najsłabsza ze wszystkich części dotychczasowej trylogii. Natomiast, który jest najlepszy, czy Riddick, czy Kroniki - to tu mam dylemat. Riddick nakręcony z rozmachem i perfekcyjnymi efektami wizualnymi trochę przypomina trzecią część (najbardziej ponurą) Obcego. Ogólnie jednak ostatnia część przygód Riddicka jest świetnym filmem akcji i s-f. Jednak czy jest lepszy od Kronik na razie nie potrafię rozstrzygnąć.

ocenił(a) film na 9
CES7

NO BA PRZEDE wszystkim w tym filmie wzgdledem pitcha nie ma tylu postaci, ktore sa jak kloda u nogi. w nowym riddicku postaci intryguja jest wiecej zapadajacych w pamiec scen i akcji. Kroniki to inny film

ocenił(a) film na 9
JoNNy_908

To żadna kalka Pitch Blacka. Poza opuszczoną planetą film nie ma nic wspólnego z Pitch BLACKIEM. Zdecydowanie jest od niego lepszy.

Movie_Crash_Man

no nie wiem... pierwsza czesc byla moim zdaniem najlepsza
jako ze sf to moje ulubione kino to lykam wszystko - film zasluguje na mocne 6 a nawet 7

ocenił(a) film na 6
JoNNy_908

Pełna zgoda w tym: klasa B i dialogi głupie że aż zęby bolą poza jednym, dwoma fajnymi tekstami.
Ale ja nie jestem fanem Riddicka i niczego nie oczekiwałem po tym filmie i oglądało mi się dobrze , wciągnął mnie klimat i podobają mi się efekty specjalne ( owszem rewelacja to nie jest ). Wiele zależy od nastawienia. Ja nie miałem większych nadziei że to będzie arcydzieło SF , raczej spodziewałem się mrocznej scenerii i klimatu ( widziałem kiedyś Pitch Black ) i w zasadzie to dostałem.

JoNNy_908

co to za biega ten film, vv porovvnaniu do ostatniej czesci to porazka.. vv ogole te elemnty zbyt charakterystyczne dla innych filmovv.. zenua. dokladnie ocena 4/10 to maks.! jak moze kolejna czesc czy az tak do bani vv porovvnaniu z innymi? ostatnio vvielka klapa jaka vvidzialem to druga czesc matrixa ktora nie povvinna povvstac 1 i 3 vvymiataja

ocenił(a) film na 4
JoNNy_908

faktycznie ten film to porazka. Wg mnie najlepsze byly Kroniki a potem PB.

ocenił(a) film na 9
JoNNy_908

Jak dla mnie świetny film w stylu klasyki z lat 90 a drugi tak świetny to Dredd.

Movie_Crash_Man

Dokładnie faki , brutalność jak stare dobre filmy na VHS takie surowe klimaty to ze świecą można teraz szukać .

ocenił(a) film na 8
JoNNy_908

Waść pan chyba się spodziewał nowego Blade runner od riddicka ;) , nie ten przedział , przygody najemnika to połączenie starych klimatów sf z arnoldem z ponurym i klimatycznym hard SF .
Vin czasami żenuje sucharami ale jak dla mnie to nadal jedna z najlepszych postaci Sf z charyzmą która można podzielić na kilka oddzielnych filmów sf , szczególnie jak widzę takie masakryczne kosogłosy czy inne labirynty...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones