PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31340}

Robin Hood: Faceci w rajtuzach

Robin Hood: Men in Tights
7,0 69 255
ocen
7,0 10 1 69255
6,7 13
ocen krytyków
Robin Hood: Faceci w rajtuzach
powrót do forum filmu Robin Hood: Faceci w rajtuzach

Rewelacja

ocenił(a) film na 10

IlekroC ten film oglądam to padam ze śmiechu. A oglądałam go już chyba z tysiąc razy. Bardzo podoba mi sie w nim wyraźny angielski akcent aktorów, głównie Robina. Niezapomniany filmik.

galadriela

ja tak samo:D uwielbiam ten film i byl taki okres na wakacjach ze ogladalam ten film codziennie:D on jest poprostu swietny:D

użytkownik usunięty
galadriela

A z tym angielskim akcentem jest przecież związany jeden z najlepszych żartów w całym filmie.... :)

Nie, to jest niesamowita komedia. Inteligentna parodia nie tylko filmu z Kevinem C., ale również wielokrotnie "spaczanej" przez Amerykanów* legendy Robin Hooda, która utrwaliła się w kulturze masowej... właśnie w takiej formie, jaką sparodiował Mel Brooks :)

Inteligentny, niesamowicie zabawny humor, genialny Książe Jan, prześmiewczy szeryf z "Rottingham" ;), super "Apsik" parodiujący wciśniętego na siłę (aby tylko był czarny) do "Księcia Złodziei" Azema...




A tak poza tym to po prostu jedna z najlepszych komedii jakie w życiu widziałem. I tyle :)


* - polecam lekturę "Wesołych przygód Robin Hooda" Howarda Pyle'a, pierwszej książki (oczywiście wyłączjąc wszystkie interpretacje Ivanhoe) o Robin Hoodzie, która spopularyzowała samą postać banity w zielonym kapturze... i rajtuzach :).

ocenił(a) film na 10
galadriela

również tak twierdzę!!!! ten film jest świetny :) też wiele razy go widzaiłam. Uwielbiam go!!!!

ocenił(a) film na 10
galadriela

Rewelacyjna jest scena kiedy Apsik podczasy, gdy Robinowi nie udaje sie wskoczyć na konia mówi tu cytuje:

"Biali nie umią skakać" - i to wcale nie jest jednoznaczne odniesienie do stereotypu jaki panuje odnośnie białych koszykarzy ..... ;) .......

to mnie poprostu rozwaliło ......... :)
Apsik jest najlepszy :D .....

ocenił(a) film na 9
galadriela

zgadzam sie świetna parodia takich filmów jak szklana pułapka i terminator 2

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones