PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31340}

Robin Hood: Faceci w rajtuzach

Robin Hood: Men in Tights
7,0 69 255
ocen
7,0 10 1 69255
6,7 13
ocen krytyków
Robin Hood: Faceci w rajtuzach
powrót do forum filmu Robin Hood: Faceci w rajtuzach

Czy ktoś mógłby rzucić trochę światła na tą wypowiedź z filmu? Nalezy do księcia Johna, a wymówił ją na widok dania zaserwowanego przez Latrynę. Krótkie pytanie: o co chodzi?

Domyślam się, że Vincent Price jest tutaj symbolem rzeczy strasznych/obrzydliwych, związanych z horrorami. Ale dlaczego akurat wieczerza sederowa? Czy coś takiego się u niego odbywało?

plomykowka

nie mam pojęcia, co znaczy "wieczerza sederowa", w tłumaczeniu z którym się zetknęłam, to zdanie brzmi "wygląda jak sedes u Vincenta Price'a". Vincent Price to aktor, który zasłynął rolami w różnych horrorach, głównie adaptacjach Edgara Allana Poego. Był inspiracją Burtona przy tworzeniu animacji "Vincent". W zdaniu pewnie chodziło o to, że ta "jajecznica", którą przygotowała Latryna, wyglądała tak paskudnie, że kojarzyła się tylko z najbardziej mrocznymi rolami tamtego aktora. to moja interpretacja, więc mogę się mylić, ale na 90% jestem pewna, że taki był sens.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones