PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9183}

Robin Hood: Książę złodziei

Robin Hood: Prince of Thieves
7,2 141 450
ocen
7,2 10 1 141450
6,3 18
ocen krytyków
Robin Hood: Książę złodziei
powrót do forum filmu Robin Hood: Książę złodziei

9/10

ocenił(a) film na 7

Super film z rewelacyjnym klimatem oraz postacią stworzoną przez Morgana Freemanem a także
czarnym charakterem , Rickman w roli "złego" wypadł chyba tylko lepiej w Szklanej pułapce,
niektórzy na tym forum zarzucają Costnerowi brak charyzmy w roli Robin Hooda według mnie jest
to kompletna nieprawda .... oglądajcie jeśli jeszcze nie mieliście okazji tego zrobić.

użytkownik usunięty
SzymonS1

Zgadza się. Niepowtarzalny film z wieloma świetnymi kreacjami. Ogólnie aktorstwo na naprawdę wysokim poziomie.
Morgan Freeman zagrał świetnie, rola szeryfa wprost stworzona dla Alana :)
Jeden z najlepszych filmów Costnera w roli głównej, zagrał doprawdy rewelacyjnie.

Jeżeli Robin Hood to tylko z Kevinem ;)

bez przesady, Michael Pread w serialu był nieśmiertelny ;) Kevin zrobił z kultowej opowieści melodramata po amerykańsku, pozytywem był Alan no i MF.

Aczkolwiek ten film jest idealny do obejrzenia gdy się ma te 14 lat i pragnie zobaczyć jak wyglądało życie na Wyspach w średniowieczu ;)

ocenił(a) film na 7
elmo81

Faktycznie ten film bardzo dobrze ogląda się będąc nastolatkiem, ale dziwią mnie te ciągłe naprzemienne emisje w dwóch stacjach tv ..

SzymonS1

Tak absolutnie sie zgadzam. Zasluzone 10/10 :P

ocenił(a) film na 10
SzymonS1

Zgdzam się, świetny film.

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

dla mnie ten film po latach bronią kreacje trzech aktorów : Rickman ( majstersztyk - rola rewelacyjna tylko on i Oldman mogą tak zagrać świrów ), Freeman to wiadomo i Michael Wincott ( jak dla mnie rewelacyjna kreacja goscia pamiętam jeszcze z Kruka i Obcego) 8/10

ocenił(a) film na 9
parker

Rickman, Oldman i Hopkins, nie zapominajmy o Hannibalu ;]

ocenił(a) film na 10
SzymonS1

kultowy film mojego dzieciństwa ... i do tego nieśmiertelne Everything I do ... Bryana Adamsa ... ehh to były czasy ;)) jak dla mnie 9/10 ( 9 - za dość rozmytą grę Marion, no i Robin Hood mógł się bardziej przyłożyć emocjonalnie do tej roli, a tak dostał nam się amerykański bohater z Nothingam ;))

SzymonS1

Jeden z moich ulubionych filmów z dzieciństwa, widziałam go mnóstwo razy. Świetny klimat, rewelacyjny Rickman i bardzo dobry Costner sprawiają moim zdaniem że bardzo dobrze się go ogląda.
Wiadomo arcydzieło to nie jest, ale gdy ma się ochotę na zwykły film rozrywkowy w leniwy wieczór sprawdza się idealnie.

ocenił(a) film na 7
beksi

Z perspektywy czasu jednak trochę się zagalopowałem z tą 9-tką, dziś ma u mnie takie 8/10 .. film dobry to na pewno, ale Rickman (Szklana płapka) i Costner (Doskonały świat) mieli lepsze role .. choć podkreślam że ciągle lubię Robina ..

użytkownik usunięty
SzymonS1

Może chociaż 8,5 ? ;) Oglądałem ten film już parę ładnych razy i wciąż mi się podoba. Zarówno Kevin Costner jak i Alan Rickman zagrali bardzo dobrze, podobnie sprawa się ma z Morganem Freemanem. Warto wspomnieć o świetnym soundtracku a mianowicie o piosence Bryana Adamsa która fajnie wkomponowała się z samym filmem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones